Wykonanie nakładek bitumicznych w miejscowości Bornice (rondo)

GMINA SUSZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00141372
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00141372/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-09 11:06
Lokalizacja
Susz, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-76e98628-e606-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
7441660829
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00141372 z dnia 2021-08-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie nakładek bitumicznych w miejscowości Bornice (rondo)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SUSZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748086

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Józefa Wybickiego 6

1.5.2.) Miejscowość: Susz

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-240

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 55 278 60 15

1.5.8.) Numer faksu: 55 278 62 22

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: susz@susz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.susz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/susz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie nakładek bitumicznych w miejscowości Bornice (rondo)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-76e98628-e606-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00141372

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00006489/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Wykonanie nakładek bitumicznych w miejscowości Bornice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00117068/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RLZP.I.271.16.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 283282,31 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych pn.: „Wykonanie nakładek bitumicznych w miejscowości Bornice (rondo)”. Przedmiot zamówienia nazwany jest w dalszej części Instrukcji dla Wykonawców „obiektem” lub „przedmiotem zamówienia”.
2. Opis przedmiotu zamówienia :
1) Roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne
Roboty pomiarowe, granice, pkt, główne - geodeta, Pomiar geodezyjny - wykonawca - stała obsługa geodezyjna w trakcie budowy, zabezpieczenie istniejących pkt osnowy geodezyjnej!,, Pomiar powykonawczy – 0,14 km; Usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu) o grubości do 20 cm , wraz z wycięciem zakrzaczeń , odrostów - ( ścięcie poboczy) do 1,5 m -632 m2; Wykonanie demontażu ist, wiaty przystankowej, wraz z ustawieniem jej w ponownym miejscy wskazanym przez Inwestora (do 15 km od Inwestycji) – 1 –kpl.
2) Jezdnia
Mechaniczne wykonanie koryta na całej szerokości w gruncie kat, I-IV głębokości 40 cm, wraz z rozbiórką wywozem ewentualnych pozostałości po istniejącej nawierzchni, podbudowy, krawędź ist, masy przycięta do rozbiórki pilą mechanicznie - dotyczy wyłącznie nowej jezdni do ist, nawierzchni –724 m2; Wywóz samochodami samowyładowczymi na miejsce wskazane przez inwestora (odległość uzgodnić z inwestorem) grunt, kat, I-IV – 289,60 m3; Warstwa odsączająca z piasku, Zagęszczenie mechaniczne, Grubość warstwy po zagęszczeniu 20 cm, - 724 m2; Podbudowa z kruszywa 0/31,5, stabilizowanego mechanicznie - warstwa o grubości po zagęszczeniu 20 cm (jezdnia,) – 724 m2; Podbudowa z kruszywa 0/31,5, stabilizowanego mechanicznie - warstwa o grubości po zagęszczeniu 25 cm (jezdnia, poszerzenia) oraz wykonanie profilowania ist, podbudowy równiarka , nadanie odpowiednich spadków – 1058,20 m2; Skropienie nawierzchni drogowej – 1026,60 m2; Mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej ulepszonej (bitum), - 1026,60 m2; Skropienie nawierzchni drogowej – 1026,60 m2; Warstwa ścieralna z mieszanki mineralno-bitumicznej AC11S - 4 cm po zagęszczeniu KR2, wraz z regulacją urządzeń, dostosowaniem się do istniejących nawierzchni asfaltowych – 995 m2
3) Zjazdy publiczne i indywidualne bitumiczne, zabruki zjazdów
Mechaniczne wykonanie koryta na całej szerokości zjazdów w gruncie kat, I-IV głębokości 50 cm, wraz z rozbiórką wywozem ewentualnych pozostałości po istniejącej nawierzchni, podbudowy – 114,79 m2; Wywóz samochodami samowyładowczymi na miejsce wskazane przez inwestora (odległość uzgodnić z inwestorem) grunt, kat, I-IV – 55,10 m3; Warstwa odsączająca z piasku, Zagęszczenie mechaniczne, Grubość warstwy po zagęszczeniu 20 cm, - 114,79 m2; Podbudowa z kruszywa 0/31,5, stabilizowanego mechanicznie - warstwa o grubości po zagęszczeniu 20 cm (jezdnia, poszerzenia) – 105,96 m2; Skropienie nawierzchni drogowej – 105,96 m2; Warstwa wiążąca z mieszanki mineralno-bitumicznej AC16W - 5 cm po zagęszczeniu KR1, wraz z regulacją urządzeń, dostosowaniem się do istniejących nawierzchni asfaltowych - 97,13 m2; Mechaniczne czyszczenie nawierzchni drogowej nieulepszonej, - 97,13 m2; Skropienie nawierzchni drogowej – 97,13 m2; Warstwa ścieralna z mieszanki mineralno-bitumicznej AC11S - 5 cm po zagęszczeniu KR2, wraz z regulacją urządzeń – 88,32 m2; Wyrównanie zjazdów z kruszywa stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie - warstwa górna o grubości po zagęszczeniu 15 cm (dostosowanie terenu do projektowanej niwelety zjazdu) – 60 m2;
4) Wykończenia
Ścinka istniejących poboczy wraz z formowaniem poboczy z kruszywa stabilizowanego mechanicznie ar, 15 cm , szerokość 75 cm – 237 m2; Plantowanie (dowiezienie humusu wraz z korektą profilu rowów) skarp i dna rowów oraz powierzchni gruntu rodzimego wraz z wycinką krzewów, krzaków itp wraz z utylizacja, Grunt kat, I-IV, Porządkowanie terenu wokół wraz z humusowaniem i obsianiem trawą, - 1000 m2; Montaż nowej wiaty przystankowej, ( ustalić z inwestorem ), Wykonanie miejsca 4 x 2 m do posadowienia wiaty z kostki betonowej gr 8 cm , na podbudowie betonowej gr, 20 cm C8/10 ( 8 m2) oraz ustawienie obrzeży betonowych 8x 30 oraz krawężników 15 x 22 ma ławie z oporem z C12/15 – 1 kpl.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, stosownie do art. 222 ust. 4 cytowanej ustawy bezpośrednio przed otwarciem ofert podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub ofert z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła jedna oferta wykonawcy:
1. Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych „STRZELBUD”
Sp.z o.o. ul. Lotnicza 3, 82-500 . Oferta z najniższą ceną złożona przez wykonawcę: Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Budowlanych „STRZELBUD” Sp.z o.o. ul. Lotnicza 3, 82-500, przekracza o 276.793,98 zł kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i przewyższa ona możliwości finansowe zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 98.000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie Zamawiający unieważnił postępowanie na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 374793,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 374793,98 PLN

2021-08-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane