Dostawa wraz z wymianą uszkodzonych słupów oświetl. ulicznego na terenie m. Siemianowice Śl. w ramach zadania pn.:"Budowa i modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie m. Siemianowice Śl."

Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00141893
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00141893/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2021-08-09 16:24
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b9eb2646-dfcc-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6431004477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Uliczne słupy oświetlenioweInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00141893 z dnia 2021-08-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa wraz z wymianą uszkodzonych słupów oświetl. ulicznego na terenie m. Siemianowice Śl. w ramach zadania pn.:"Budowa i modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie m. Siemianowice Śl."

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siemianowice Śląskie-Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255453

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana Pawła II 10

1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 760 54 82

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pz_dostawa_slupow@um.siemianowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.siemianowice.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umsiemianowice.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa wraz z wymianą uszkodzonych słupów oświetl. ulicznego na terenie m. Siemianowice Śl. w ramach zadania pn.:"Budowa i modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie m. Siemianowice Śl."

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9eb2646-dfcc-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00141893

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000760/36/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.8 Dostawa wraz z wymianą uszkodzonych słupów oświetlenia ul. na terenie miasta SiemianowiceŚl. w ramach zadania pn."Budowa i modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta SiemianowiceŚl."

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00109550/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZT.271.0008.2021; ZP.rp.33.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 1 zamówienia: Dostawa wraz z wymianą uszkodzonych słupów oświetlenia ulicznego na terenie miasta Siemianowice Śląskie w ramach zadania pod nazwą: „Budowa i modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Siemianowice Śląskie” – Zadanie 1.

1) Część 1 zamówienia obejmuje wymianę 13 słupów oświetlenia ulicznego na terenie miasta Siemianowice Śląskie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części 1 stanowi Dodatek nr 3a do SWZ.
2) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4a do SWZ).
3) Na przedmiot umowy wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 24 miesiące, licząc od daty podpisania protokołu odbioru.

4) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę.
Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust.5 ustawy , tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, pro-ducent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równo-ważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowa-ne w celu oceny równoważności.
Jeżeli w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia opisanym w pkt 1 powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu.

5) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych.

6) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp,

7) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp.

8) Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art.104 Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.) Wartość części: 38488,21 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 zamówienia: Dostawa wraz z wymianą uszkodzonych słupów oświetlenia ulicznego na terenie miasta Siemianowice Śląskie w ramach zadania pod nazwą: „Budowa i modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Siemianowice Śląskie” – Zadanie 2.

1) Część 2 zamówienia obejmuje wymianę 9 słupów oświetlenia ulicznego, montaż 3 opraw tunelowych oraz wymianę 3 kloszy na w połowie zaciemnione na terenie miasta Siemianowice Śląskie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla Części 2 stanowi Dodatek nr 3b do SWZ.
2) Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w Projektowanych postanowieniach umowy (Dodatek nr 4b do SWZ).
3) Na przedmiot umowy wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 24 miesiące, licząc od daty podpisania protokołu odbioru.

4) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę.
Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art. 99 ust.5 ustawy , tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, pro-ducent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równo-ważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowa-ne w celu oceny równoważności.
Jeżeli w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia opisanym w pkt 1 powyżej znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu.

5) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych.

6) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie uwzględnił wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp,

7) Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp.

8) Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art.104 Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

4.5.5.) Wartość części: 38028,94 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt. 1 Pzp, unieważnił postępowanie pn.: Dostawa wraz z wymianą uszkodzonych słupów oświetlenia ulicznego na terenie miasta Siemianowice Śląskie w ramach zadania pod nazwą: „Budowa i modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Siemianowice Śląskie” - w odniesieniu do Części 1, ponieważ w przedmiotowym postępowaniu nie złożono żadnej oferty.
Uzasadnienie:
Art. 255 pkt 1) Pzp stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.

W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie tj. do dnia 19.07.2021 r. godz. 9.00 nie została złożona żadna oferta.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 255 pkt. 1 Pzp, unieważnił postępowanie pn.: Dostawa wraz z wymianą uszkodzonych słupów oświetlenia ulicznego na terenie miasta Siemianowice Śląskie w ramach zadania pod nazwą: „Budowa i modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie miasta Siemianowice Śląskie” - w odniesieniu do Części 2, ponieważ w przedmiotowym postępowaniu nie złożono żadnej oferty.

Uzasadnienie:
Art. 255 pkt 1) Pzp stanowi, iż Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.

W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie tj. do dnia 19.07.2021 r. godz. 9.00 nie została złożona żadna oferta.

2021-08-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy