Przyłączenie do sieci energetycznej ZZO PV 1

ZAKŁAD ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW W POZNANIU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00201109
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00201109/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-04-23 08:51
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e536ace3-9f07-4d15-b726-602e8d7dcb28
Identyfikator
7831689634
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Podłączenia energetyczne

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OPERATOR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPoznań, PL · lot 0
106 948,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00201109 z dnia 2025-04-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przyłączenie do sieci energetycznej ZZO PV 1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZAKŁAD ZAGOSPODAROWANIA ODPADÓW W POZNANIU SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302144863

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ratajczaka 19

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-814

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zzo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzo.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przyłączenie do sieci energetycznej ZZO PV 1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e536ace3-9f07-4d15-b726-602e8d7dcb28

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00201109

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 Pzp, zamówienie z wolnej ręki może być udzielone, jeśli usługi lub roboty budowlane mogą
być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.
Przyłączenie do sieci dystrybucyjnej może być zrealizowane wyłącznie przez Operatora Systemu Dystrybucyjnego (OSD),
który ma wyłączność na świadczenie takich usług na swoim obszarze działania. Każdy Operator Systemu Dystrybucyjnego
(OSD) obsługuje określony region. Przyporządkowania lokalizacji do danego operatora nie można zmienić. Wyłączność
OSD na danym obszarze wynika z treści udzielonej mu koncesji i wyznaczenia od Prezesa URE.Zatem:
1. operator ma monopol naturalny na danym obszarze na realizację przyłączeń do swojej sieci,
2. brak możliwości konkurencji sprawia, że udzielenie zamówienia w trybie z wolnej ręki jest uzasadnione ze względu na
przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZO.341.28 a.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 86950,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przyłączenie do sieci ENEA Operator obiektu należącego do Zamawiającego na nieruchomości stanowiacej działki 485 i 486 Biedrusko z mocą przyłączeniową 2,096185 Mw i mocą zainstalowaną o warości 2,096185 Mw na napięcia 15 kV (+, - 10%) w celu umożliwienia dostarczenia do sieci Enea Operator energii elektrycznej wytworzonej w instalacji odnawialnego
źródła energii elektrownia fotowoltaiczna ZZO PV 1

4.5.3.) Główny kod CPV: 31311000-9 - Podłączenia energetyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Enea Operator sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7822377160

7.3.4) Miejscowość: Poznań

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

wykonanie przyłącza

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 106948,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 42 miesiące

2025-04-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi