Dostosowanie budynku Domu Asystenta nr 3 przy ulicy Paderewskiego 32 w Katowicach do obowiązujących przepisów ppoż.

Uniwersytet Śląski w Katowicach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00144228
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00144228/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-10 14:21
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d617f5ee-cffa-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
6340197134
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty przygotowawcze do świadczenia usługRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejMalowanie nawierzchiInstalowanie znaków drogowychRoboty murarskie i murowePrzebudowa budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne przeciwpożaroweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okienInstalowanie przegródInstalowanie ścianek działowychInstalowanie wyrobów metalowychPokrywanie podłóg i ścianKładzenie płytekKładzenie i wykładanie podłógNakładanie powierzchni kryjącychRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00144228 z dnia 2021-08-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostosowanie budynku Domu Asystenta nr 3 przy ulicy Paderewskiego 32 w Katowicach do obowiązujących przepisów ppoż.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Śląski w Katowicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001347

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bankowa 12

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-007

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 0323591334

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@us.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: dzp.us.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/us

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostosowanie budynku Domu Asystenta nr 3 przy ulicy Paderewskiego 32 w Katowicach do obowiązujących przepisów ppoż.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d617f5ee-cffa-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00144228

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00099858/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.381.004.2021.RBK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5223524,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych obejmujących przebudowę budynku Domu Asystenta nr 3 Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Paderewskiego 32 w Katowicach, w celu dostosowania go do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych.
2) Roboty budowlane będą prowadzone na czynnym (użytkowanym) i zamieszkanym obiekcie. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić roboty budowlane objęte przedmiotem zamówienia w dwóch (2) etapach określonych w projekcie wykonawczym. Przystąpienie do wykonania drugiego z etapów robót może rozpocząć się dopiero po całkowitym zakończeniu pierwszego etapu realizacji inwestycji. Ponadto w ramach każdego z dwóch (2) etapów roboty budowlane należy prowadzić z podziałem na poszczególne kondygnacje budynku. Wykonanie robót na kolejnej kondygnacji budynku może rozpocząć się dopiero z chwilą zakończenia robót na poprzedniej kondygnacji. Ponadto Wykonawca zobowiązany jest udostępniać użytkownikom obiektu, w sposób ciągły, jedną z dwóch klatek schodowych w ramach każdego z dwóch etapów realizacji inwestycji, w celu zapewnienia właściwej, bezpiecznej komunikacji i warunków ewakuacji z budynku. Po zakończeniu robót na danej klatce schodowej można przystąpić do robót na klatce następnej.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz jego zakres określono w dokumentacji projektowej (załącznik nr 2 do SWZ), składającej się z: projektu budowlanego, projektu wykonawczego dla poszczególnych branż, przedmiarów robót (załączone przedmiary robót mają wyłącznie charakter pomocniczy, Zamawiający nie wymaga złożenia kosztorysów wraz z ofertą, w przypadku złożenia kosztorysów przez Wykonawcę wraz z ofertą, nie będą one podlegały ocenie na etapie badania i oceny ofert), Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, decyzji RBDEC-0768/2020 Prezydenta Miasta Katowice z dnia 19.06.2020r. zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę, postanowień nr WZ.5595.1.151.2019.MK i WZ.5595.4.70.2019.MK Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 23.08.2019 r., instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, które to dokumenty wraz ze wzorem umowy (Załącznik nr 3 do SWZ) należy rozpatrywać łącznie.
4) Termin realizacji zamówienia: do 18 miesięcy od daty przekazania terenu budowy.
5) Wykonawca udzieli: minimum 36 miesięcznej gwarancji na wykonane roboty budowlane. Okres rękojmi wynosi 5 lat

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111290-7 - Roboty przygotowawcze do świadczenia usług

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262700-8 - Przebudowa budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45421141-4 - Instalowanie przegród

45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45431000-7 - Kładzenie płytek

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 w zw. z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), zwanej dalej „ustawą Pzp”, ponieważ oferta z najniższą ceną, niepodlegająca odrzuceniu, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. Ponieważ oferta wykonawcy Wodpol Sp. z o.o. podlega odrzuceniu, ofertę z najniższą ceną stanowi oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Budowlane „CZĘSTOBUD” Damian Świącik, której cena wynosi: 7.371.317,63 zł brutto. Cena ta znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, gdyż Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę: 5.650.000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny ww. oferty, w związku z tym postępowanie zostaje unieważnione zgodnie z podaną powyżej podstawą prawną.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7371317,63 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7371317,63 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 7371317,63 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-08-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane