Modyfikacja torów antenowych w bazach HEMS i EMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku z budową PZŁ SWD PRM
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00145336
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00145336/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2021-08-11 11:30
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9f2be05c-fa81-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5222548391
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00145336 z dnia 2021-08-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Modyfikacja torów antenowych w bazach HEMS i EMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku z budową PZŁ SWD PRM
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 016321074
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Księżycowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-934
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@lpr.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lpr.com.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modyfikacja torów antenowych w bazach HEMS i EMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku z budową PZŁ SWD PRM2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f2be05c-fa81-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00145336
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007176/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Modyfikacja torów antenowych w bazach HEMS i EMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w związku z budową PZŁ SWD PRM.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawa prawna: art. 305 pkt 2) uPzp: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający prowadził uprzednio postępowanie w trybie
podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2) uPzp o numerze sprawy ZP/3/IV/2021 (numer ogłoszenia o zamówieniu: 2021/BZP 00068191/01), w którym nie złożono żadnej oferty.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/1/VII/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie Dokumentacji Technicznej modyfikacji oraz rozbudowy instalacji antenowych w 24 Obiektach LPR w związku z budową PZŁ SWD PRM, zwany w dokumentach zamówienia „Zadanie 1”.
Zadanie 1 obejmuje również przekazanie Zamawiającemu autorskich praw majątkowych do Dokumentacji Technicznej na zasadach określonych w umowie
Przedmiot zamówienia będzie realizowany łącznie w 24 Obiektach LPR wskazanych w Opisie Przedmiotu Zamówienia (dalej „OPZ”). W jednym z ww. obiektów znajdują się dwa niezależne pomieszczenia operacyjne, w których funkcjonują niezależne systemy łączności radiowej (cztery systemy antenowe).
Obecnie w Obiektach LPR używane są dwa systemy łączności radiowej: operacyjny oraz łączności lotniczej naziemnej. Radiotelefony zamontowane są w pomieszczeniach operacyjnych. Systemy antenowe zbudowane są z anten dookólnych zamontowanych na infrastrukturze zlokalizowanej na dachach budynków oraz z niskostratnych kabli koncentrycznych poprowadzonych między antenami,
a radiotelefonami. W części obiektów do łączności lotniczej wykorzystywany jest radiotelefon nasobny nie posiadający anteny zewnętrznej oraz dedykowanego toru antenowego.
Zestawienie istniejących instalacji antenowych w Obiektach LPR:
1) liczba obiektów z systemami antenowymi do łączności operacyjnej i lotniczej: 11;
2) liczba obiektów z czterema systemami do łączności operacyjnej i lotniczej: 1;
3) liczba obiektów z systemem antenowym tylko do łączności operacyjnej: 11;
4) liczba obiektów z systemem antenowym tylko do łączności lotniczej: 1.
Projekt integracji łączności radiowej funkcjonującej w LPR z PZŁ SWD PRM zakłada:
1) wszystkie integrowane radiotelefony używane w Obiektach LPR będą radiotelefonami bazowymi;
2) każdy radiotelefon będzie posiadał niezależną instalację antenową w skład której będzie wchodzić antena oraz tor antenowy;
3) radiotelefony będą zainstalowane w szafie sprzętowej w pomieszczeniu serwerowni danego Obiektu LPR;
4) tory antenowe będą poprowadzone między antenami zewnętrznymi, a szafą sprzętową zlokalizowaną w pomieszczeniu serwerowni danego Obiektu LPR.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45312300-0 - Instalowanie anten
45312330-9 - Montaż anten radiowych
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający prowadzi postępowanie o udzielenie zamówienia publicznegow trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 2 Ustawy. Negocjacje zostały przeprowadzone w okresie 02-27.07.2021 r., podczas których Wykonawca zwrócił się do Zamawiającego o zmianę warunków zamówienia w zakresie sposobu wykonania zamówienia, na co Zamawiający nie wyraził zgody z uwagi na podstawę prawną zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki, która nie dopuszcza możliwości istotnych zmian w pierwotnie postawionych warunkach
zamówienia w uprzednio prowadzonym postępowaniu w trybie podstawowym (tj. w postępowaniu o nr ZP/3/IV/2021, numer ogłoszenia o zamówieniu: 2021/BZP 00068191/01). W związku z czym negocjacje nie doprowadziły do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2021-08-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |