Adaptacja posadzek żywicznych w pomieszczeniach czystych
SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT MIKROELEKTRONIKI I FOTONIKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00145532
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00145532/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-11 12:28
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b05bbc4c-d8c9-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5213910680
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00145532 z dnia 2021-08-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja posadzek żywicznych w pomieszczeniach czystych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - INSTYTUT MIKROELEKTRONIKI I FOTONIKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387374918
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Lotników 32/46
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-668
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: michal.urbanski@imif.luksiewicz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://imif.lukasiewicz.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/imif1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
BADANIA NAUKOWE I PRACE ROZWOJOWE
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja posadzek żywicznych w pomieszczeniach czystych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b05bbc4c-d8c9-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00145532
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
RPMA.01.01.00-14-9873/17-00 „Centrum nanoelektroniki, mikrosystemów i fotoniki” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach: osi priorytetowej I „Wykorzystanie działalności badawczo-rozwojowej w gospodarce” działania 1.1 „Działalność badawczo-rozwojowa jednostek naukowych” Regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego na lata 2014–20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00098473/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: F2/52/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane polegające na adaptacji posadzek żywicznych w pomieszczeniach czystych w budynku Hali Produkcyjnej Łukasiewicz - IMiF Oddział Piaseczno – Zakład Technologii Mikrosystemów zgodnie z Przedmiarem Robót (etap I i etap II) stanowiącym [Załącznik nr 9 do SWZ].
2. Przedmiot zamówienia zostanie wykonany w 2 etapach:
1) w pierwszej kolejności zostaną wykonane prace w cleanroomie o pow. 35m2,
2) a w kolejnym etapie prace na pozostałej powierzchni.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Wykonanie przedmiotu zamówienia w pomieszczeniach czystych, które będą wykorzystywane do prac technologicznych wymagających warunków opisanych normą czystości ISO 6 (zgodnie z normą ISO14644-1).
2) Zabezpieczenie wszystkich elementów znajdujących się w budynku (ścian, sufitów, wentylacji itp.) przed pyleniem wynikającym z przygotowania podłoża pod nową posadzkę żywiczną poprzez:
a) zabezpieczenie ścian na całej wysokości ścian grubą folią PE, mocowanie do podłoża za pomocą taśm klejących,
b) zabezpieczenia sufitów na całej powierzchni folią PE, mocowanie do podłoża za pomocą taśm klejących,
c) wydzielenie stref, tam gdzie nie występują ściany, przy użyciu grubej folii PE rozciągniętej na stelażu systemowym do ścian gipsowo-kartonowych. Stelaże mocować do podłogi i sufitów za pomocą taśm klejących dwustronnych z wkładką piankową. Elementy stelaża skręcane między sobą,
d) zabezpieczenie systemu wentylacji i opraw oświetleniowych, poprzez szczelne oklejenie folią,
e) zabezpieczenie grubą folią PE urządzeń oraz podłogi w części korytarzowej – strefa dojścia do pomieszczenia tzw. cleanroomu.
3) Wykonanie rozbiórki istniejącej posadzki żywicznej poprzez usunięcie ręcznie luźnych kawałków istniejącej posadzki żywicznej.
4) Usunięcie pozostałej posadzki żywicznej, związanej z podłożem metodą mechaniczną poprzez frezowanie maszyną z odsysaniem pyłów.
5) Przeprowadzenie miejscowych napraw w przypadku wykrycia ubytków
w podłożu betonowym, wypełnienie zaobserwowanych ubytków i pęknięć.
6) Wykonanie nowej posadzki żywicznej antyelektrostatycznej.
7) Wykonana posadzka powinna spełniać parametry określone w dokumentacji projektowej.
8) Wykonanie odbiorów technicznych przedmiotu zamówienia.
9) Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44000000-0 - Konstrukcje i materiały budowlane; wyroby pomocnicze dla budownictwa (z wyjątkiem aparatury elektrycznej)
45214631-2 - Roboty instalacyjne w zakresie pomieszczeń czystych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych
71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu zostały złożone oferty Wykonawców:1. TOPATOTERA Sp. z o.o., ul. Floriana 7, 44-190 Knurów – oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c) - została złożona przez wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, lub innych dokumentów lub oświadczeń.
2. DP FLOOR Sp. z o.o., Sp. K., ul. Wolska 55, 95-054 Ksawerów – została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 - jej treść jest niezgodna z przepisami ustawy.
Wykonawca złożył wraz z ofertą niepodpisany kosztorys. Zgodnie z rozdziałem XII SWZ do oferty należy załączyć kosztorys ofertowy.
| 2021-08-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |