Rozbiórka łącznika i sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie oraz przebudowa i rozbudowa budynku szkoły o halę sportową z łącznikiem.
Powiat Wadowicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00146513
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00146513/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-12 09:30
- Lokalizacja
- Wadowice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-065c9c9a-cf5e-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5512129478
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00146513 z dnia 2021-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbiórka łącznika i sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie oraz przebudowa i rozbudowa budynku szkoły o halę sportową z łącznikiem.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wadowicki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072183421
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Batorego 2
1.5.2.) Miejscowość: Wadowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-100
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@powiatwadowicki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwadowicki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiatwadowicki.pl/ogloszenia-o-przetargach/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbiórka łącznika i sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie oraz przebudowa i rozbudowa budynku szkoły o halę sportową z łącznikiem.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-065c9c9a-cf5e-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00146513
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000892/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Rozbiórka sali gminastycznej oraz budowa hali sportowej przy LO w Andychowie ul. Pachala 16
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00086669/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NIZ.272.TP.62.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 9644508,34 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres robót obejmuje rozbiórkę istniejącego łącznika i sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie oraz przebudowę i rozbudowę budynku szkoły o halę sportową z łącznikiem (kategoria obiektu XV) o powierzchni zabudowy 1 679,40 m2 i kubaturze 19 100 m3 wraz z całą infrastrukturą techniczną w Andrychowie przy ul. Pachla 16.
2.1 Roboty obejmują między innymi:
1) wycinkę drzew z nasadzeniami zastępczymi zgodnie z decyzjami,
2) roboty przygotowawcze, rozbiórkowe i zabezpieczające,
3) roboty konstrukcyjne,
4) roboty murarskie,
5) wykonanie konstrukcji dachu wraz z pokryciem,
6) roboty wykończeniowe wewnątrz budynku hali sportowej i łącznika objęte dokumentacją projektową,
7) montaż windy osobowej,
8) montaż wyposażenia nieruchomego,
9) roboty wykończeniowe elewacji,
10) instalacje elektryczne w zakresie m.in.: instalacji odgromowej, CCTV, nagłośnienia, fotowoltaicznej, oświetlenia zewnętrznego, oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego, oświetlenia hali sportowej ze wszelkimi pomiarami,
11) instalacje sanitarne m.in.: w zakresie instalacji wodno – kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania i węzła cieplnego, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji (z wymianą filtrów) wraz z uruchomieniem i próbami,
12) wykonanie przyłączy do budynku tj.: wod – kan,, kanalizacji deszczowej,
13) zagospodarowanie terenu objęte dokumentacją projektową, m.in.: prace związane z ukształtowaniem terenu, dostawą i montażem ławek, koszy na śmieci, wiaty śmietnikowe,
14) wykonanie pochylni, chodników, parkingów, drogi ppoż. i wjazdów,
15) obsługa geodezyjna, geologiczna i archeologiczna,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych
45262410-8 - Wznoszenie konstrukcji budynków
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129.), przedmiotowe postępowanie zostaje unieważnione – cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający, na sfinansowanie przedmiotu zamówienia przeznaczył kwotę 9 800 000,00 zł brutto.W dniu 8.07.2021 r Zarząd Powiatu Wadowickiego podjął decyzję o zwiększeniu środków na sfinansowanie zamówienia do wartości oferty z najniższą ceną złożoną przez Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora Wojciech Sikora, 34-400 Nowy Targ, os. Niwa 103a wynoszącą 11 998 981,12 zł brutto. W dniu 15.07.2021 roku Rada Powiatu w Wadowicach Uchwałą nr XXVII/278/21 zatwierdziła zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Wadowickiego.
W toku badania ofert, na skutek zbliżającego się upływu terminu związania ofertą (termin związania ofertą upływał dnia 03.08.2021 r), ale w momencie jego ważności, zamawiający wystąpił do wykonawców z żądaniem wyrażenia zgody na przesunięcie terminu związania ofertą do dnia 01.09.2021 roku, na które to żądanie pisemnie wyrazili zgodę:
Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD Damian Świącik, 42-200 Częstochowa, al. Bohaterów Monte Cassino 40
KiK Sp. z o.o. Sp. k., 63-500 Ostrzeszów, ul. Sportowa 6a
Zamawiający stosownie do art. 226 pkt 12) ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129.) odrzucił oferty złożone przez następujących Wykonawców:
Przedsiębiorstwo Budowlane „DOMBUD” Sp. Akcyjna, 40-059 Katowice, ul. Drzymały 15 – oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy Pzp ponieważ wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
Texom Sp. z o.o., 31- 548 Kraków, al. Pokoju 1 – oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy Pzp ponieważ wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
GRUPA STEF-BUD Sp. z o. o., 32-109 Pałecznica, Winiary 66 – oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy Pzp ponieważ wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
Konsorcjum: Lider – PBO Śląsk Sp. z o.o., 41-208 Sosnowiec, ul. Wojska Polskiego 136a Członek konsorcjum – WODPOL Sp. z o.o., 34-300 Żywiec, ul. Ks. Pr. St. Słonki 24 – oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy Pzp ponieważ wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
Przedsiębiorstwo Budowlane Sikora Wojciech Sikora, 34-400 Nowy Targ, os. Niwa 103a – oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy Pzp ponieważ wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
INTRAVI Sp. z o. o. Sp. k., 34-300 Żywiec, ul. Komorowskich 22 – oferta została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 12) ustawy Pzp ponieważ wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
Pozostała w postępowaniu oferta z najniższą ceną wynoszącą 13 823 560,35 zł brutto przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może jej zwiększyć do wartości oferty z najniższą ceną.
| 2021-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |