Przebudowa ulicy Słonecznej w Blachowni

GMINA BLACHOWNIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00146886
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00146886/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-12 11:44
Lokalizacja
Blachownia, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7f8f229c-dafd-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5732867712
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie nawierzchni ulic

Wykonawcy

1 przyznane

"DROGEX" SPÓŁKA CYWILNA, WIESŁAW PIĄTEK, MAŁGORZATA PIĄTEKCZĘSTOCHOWA, PL · lot 0
363 973,08 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00146886 z dnia 2021-08-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ulicy Słonecznej w Blachowni

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BLACHOWNIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398037

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Henryka Sienkiewicza 22

1.5.2.) Miejscowość: Blachownia

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-290

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lorecki@blachownia.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://blachownia.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.blachownia.bip.net.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ulicy Słonecznej w Blachowni

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7f8f229c-dafd-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00146886

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000433/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja ul. Słonecznej w Blachowni

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00101997/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na przebudowie drogi gminnej ulicy Słoneczna w miejscowości Blachownia od skrzyżowania z drogą gminną ulicą Młyńską km 0+000,00 kończąc na skrzyżowaniu z ulicą Starowiejską w km 0+451,36. Długość 451,36 m - nawierzchnia z kostki brukowej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 3

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 363973,08 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 481846,08 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 363973,08 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "DROGEX" s.c. W. Piątek M. Piątek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9492137636

7.3.3) Ulica: Al. Armii Krajowej 1/3 lok. 103

7.3.4) Miejscowość: Częstochowa

7.3.5) Kod pocztowy: 42-202

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 363973,08 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęły trzy oferty. Podczas otwarcia ofert Komisja przetargowa poinformowała zgromadzonych, że Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia kwotę brutto 350.000,00 PLN (słownie: trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100gr) oraz odczytała informacje zawarte w złożonych ofertach. Po przeprowadzeniu badania ofert, Komisja przetargowa stwierdziła, iż Wykonawcy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz złożone oferty odpowiadają przedmiotowi zamówienia. Oferty zawierały kwotę wyższą od kwoty, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zadania.
W związku z powyższym Zamawiający zwiększył kwotę jaką zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia do kwoty najtańszej oferty. Firmę "DROGEX" s.c. W Piątek M. Piątek, Al. Armii Krajowej 1/3 lok. 103, 42-202 Częstochowa , która złożyła najkorzystniejszą ofertę wezwano do uzupełnienia dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1. Na wezwanie oferent odpowiedział niezwłocznie. Wobec powyższego wybrano do realizacji zadania Firmę "DROGEX" s.c. W Piątek M. Piątek, Al. Armii Krajowej 1/3 lok. 103, 42-202 Częstochowa.
2021-08-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane