Modernizacja szkoły podstawowej - nadbudowa i termomodernizacja Szkoły Podstawowej wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach inwestycji pn. "Nowa przestrzeń dla podnoszenia kapitału społecznego ..."
GMINA OŚWIĘCIM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00147191
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00147191/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-12 13:06
- Lokalizacja
- Oświęcim, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c62e520b-c37b-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5492198593
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00147191 z dnia 2021-08-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja szkoły podstawowej - nadbudowa i termomodernizacja Szkoły Podstawowej wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach inwestycji pn. "Nowa przestrzeń dla podnoszenia kapitału społecznego ..."
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA OŚWIĘCIM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072181876
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zamkowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Oświęcim
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 844 95 23 lub 33 844 95 63
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gminaoswiecim.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminaoswiecim.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl lub https://bip.malopolska.pl/ugoswiecim,m,342190,2021.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja szkoły podstawowej - nadbudowa i termomodernizacja Szkoły Podstawowej wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach inwestycji pn. "Nowa przestrzeń dla podnoszenia kapitału społecznego ..."2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c62e520b-c37b-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00147191
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003916/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja szkoły podstawowej – nadbudowa i termomodernizacja Szkoły Podstawowej wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach inwestycji pod nazwą "Nowa przestrzeń dla podnoszenia kapitału społecz...."
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Inwestycja realizowana z dofinasowaniem Projektu w ramach Osi Priorytetowej 11 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 - Umowa nr RPMP.11.02.00-12-0736/17-00-XVII/21/FE/212.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00072220/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.2712.13.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
. Zadanie obejmuję:
1) Nadbudowę Szkoły Podstawowej w Babicach
2) Termomodernizację Szkoły Podstawowej w Babicach wraz z salą gimnastyczną
3) Zagospodarowanie terenu
a w szczególności:
Ad.1) Nadbudowa Szkoły Podstawowej w Babicach
Zakres obejmuje nadbudowę i przebudowę dachu budynku Szkoły Podstawowej w Babicach i adaptację poddasza dla nowej funkcji, wynikającej z potrzeb szkoły, a także adaptację obiektu dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Nadbudowa połączona będzie z istniejącą częścią szkoły klatką schodową i platformą dla osób niepełnosprawnych. Na potrzeby nowej funkcji zaprojektowano: komunikację, platformę dla osób niepełnosprawnych, świetlice z zapleczami, salę zajęć specjalistycznych, salę lekcyjną, zaplecze dydaktyczne, pokój nauczycielski, gabinety nauczycieli, pokój pedagoga, pokój socjalny, zespoły sanitarne, pochylnię dla osób niepełnosprawnych.
Zakres projektowanych prac obejmuje: roboty rozbiórkowe, roboty przygotowawcze, roboty żelbetowe oraz murowe, w tym: ściany zewnętrzne, ściany wewnętrzne, schody dwubiegowe, żelbetowe, płytowe z podestem pośrednim,
Wykonanie dachu dwuspadowego- konstrukcja z wiązarów dachowych drewnianych, pokrycie z blachy trapezowej, opartych na ścianach zewnętrznych podłużnych, podłogę na legarach, na istniejącym stropie, strop nad projektowaną kondygnacją systemowy z płyt GKF podwieszany do wiązarów dachowych. Roboty wykończeniowe: izolacja akustyczna podłogi, izolacja termiczna stropu, izolacja przeciwwodna, izolacja termiczna ścian zewnętrznych, pokrycie dachu, okna zespolone z profili PVC, drzwi drewniane jednoskrzydłowe, ścianki i drzwi z profili aluminiowych, przeszklone, tynki wewnętrzne wapienne, tynki silikonowe, ściany wewnętrzne malowane farbami emulsyjnymi i obłożone płytkami ceramicznymi, posadzki z wykładziny PVC i płytek ceramicznych. Kolorystyka elementów wykończeniowych do uzgodnienia z Zamawiającym.
Dla spełnienia warunków do korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne, w szczególności poruszające się na wózkach inwalidzkich, zaprojektowano zewnętrzną pochylnię i platformę wewnętrzną. Konieczne jest również wykonanie oznakowania kondygnacji oraz dróg ewakuacyjnych. Pochylnia zlokalizowana przy głównym wejściu będzie zapewniać dostęp osobom niepełnosprawnym do budynku, natomiast platforma obsługiwać będzie wszystkie kondygnacje. W zakresie jest również wykonanie szybu oraz maszynowni. Na klatce schodowej konieczne jest wykonanie klapy oddymiającej wraz z centralą. Wymagana czynna powierzchnia oddymiania min. 1,62 m2.
Projektowane prace instalacyjne dot. instalacji sanitarnej (wod.-kan., c.o.), elektrycznej i wentylacji grawitacyjnej (w zespołach sanitarnych wspomagana mechanicznie).
Dane techniczne platformy dla niepełnosprawnych: napęd hydrauliczny, udźwig ok 300 kg, ilość przystanków - 3.
Pochylnia dla niepełnosprawnych: ściany żelbetowe zbrojone, nawierzchnia pochylni z kostki betonowe
Ad.2) Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Babicach wraz z salą gimnastyczną
Zakres obejmuje wykonanie ocieplenia ścian zewnętrznych i stropodachu budynku Szkoły Podstawowej w Babicach oraz sali gimnastycznej i przewiązki wraz malowaniem elewacji. Ocieplenie zostanie wykonane z zastosowaniem płyt styropianowych oraz na fragmencie, tj. w północnej części sali gimnastycznej - wełną mineralną
Ściany i sufit w podcieniu wejścia głównego zostaną ocieplone styropianem o podwyższonej izolacyjności cieplnej gr. 5 cm. Cokół na wszystkich elewacjach należy ocieplić warstwą płyt XPS na głębokość ok.30 cm poniżej poziomu przyległego terenu, w związku z tym konieczne jest rozebranie i odtworzenie opaski wokół budynku. Na cokole północnej ściany sali gimnastycznej zastosowana zostanie wełna mineralna skalna. Na cokole budynku oraz w dolnej części ścian do wysokości 3 m, zabezpieczona zostanie warstwa izolacji cieplnej co najmniej 2 warstwami siatki zbrojącej. Jako warstwę wykończeniową ocieplanych ścian zastosowany zostanie tynk silikatowo-silikonowy, który charakteryzuje się bardzo wysoką paroprzepuszczalnością przy jednoczesnym zachowaniu niskiej nasiąkliwości i wysokiej odporności na zabrudzenia. Wyprawa elewacyjna zostanie wykonana w fakturze "baranek".
Na ścianach fundamentowych powyżej poziomu terenu wykonany zostanie tynk mozaikowy. Rozebrane i wymienione zostaną wszystkie parapety oraz obróbki blacharskie oraz rynny. Nowe obróbki blacharskie wykonane będą z blachy stalowej ocynkowanej i powlekanej farbami poliestrowymi. Parapety ostaną wykonane z blachy aluminiowej powlekanej farbami poliestrowymi. W loggiach, na szerokości 30 cm odtworzone zostaną warstwy posadzkowe w miejscach wymienianej obróbki blacharskiej (z izolacji z papy asfaltowej termozgrzewalnej, na której wykonana zostanie wylewka cementowa, pomalowana farbą do betonu).
W ramach zadania planowane jest również naprawienie cokołów oraz pęknięć budynku (przed przystąpieniem do wykonania ocieplenia), a także wymianę zadaszenia wejścia do pomieszczeń magazynowych - zastosowane zostanie zadaszenia płaskie, na odciągach z rynienką odpływową, o konstrukcji z aluminium malowanego proszkowo.
Poprawiony zostanie także stan techniczny istniejących barierek, krat okiennych, uchwytów na flagi, kominów ponad dachem - wszystkie te elementy zostaną ponownie pomalowane. Istniejące rury instalacji wewnętrznej gazowej przebiegające na elewacjach zostaną wymienione na nowe a następnie pomalowane.
Planowane jest naprawienie barierki schodów zewnętrznych do sali gimnastycznej poprzez uzupełnienie prętów pionowych, wymianę dolnego płaskownika i zabezpieczenie wszystkich elementów preparatami antykorozyjnymi lub jej wymiana. Wszystkie kratki wentylacyjne należy wymienić na nowe.
Ocieplenie stropodachu sali gimnastycznej i przewiązki styropapą gr. 17 cm, ocieplenie stropodachu szkoły gr. 15 cm oraz ocieplenie stropu piwnicy styropianem fasadowym gr. 15 cm. w zakresie jest również demontaż i wykonanie instalacji odgromowej. Pokrycie dachu papą termozgrzewalną wraz z wykonaniem obróbek blacharskich i obróbek wokół kominów.
Ad.3) Zagospodarowanie terenu
Zakres prac obejmuje demontaż istniejącej nawierzchni z płyt chodnikowych oraz wykonanie robót ziemnych podbudowy i nawierzchni z kostki brukowej gr 8 cm na placu szkolnym od strony zachodniej.
2. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Obowiązkiem Wykonawcy jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu (Decyzja pozwolenia na budowę nr 226/15 znak WAB.6740.1.26.2015 z dn.29 kwietnia 2015 r.)
3. Szczegółowy zakres robót obejmują dokumentacje projektowe, specyfikację techniczne wykonania i odbioru robót, które należy traktować łącznie.
4. Wynagrodzenie za przedmiot umowy ma charakter ryczałtowy, który winien uwzględniać wszystkie wymagane opłaty i koszty niezbędne do zrealizowania inwestycji.
5. Warunki realizacji przedmiotu zamówienia określa Załącznik Nr 6 do SWZ – Istotne postanowienia umowy.
6. Uwagi dodatkowe - wymogi dla Wykonawcy niezbędne do wykonania przedmiotu zamówienia
a) Inwestycja realizowana z dofinasowaniem Projektu w ramach Osi Priorytetowej 11 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 - Umowa nr RPMP.11.02.00-12-0736/17-00-XVII/21/FE/21
b) Obowiązkiem Wykonawcy jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu (Decyzja pozwolenia na budowę nr 226/15 znak WAB.6740.1.26.2015 z dn.29 kwietnia 2015 r.)
c) W trakcie prowadzenia robót Wykonawca zobowiązany jest to zapewnienia ciągłości pracy Szkoły Podstawowej oraz stosować wytyczne Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1604).
d) Wykonawca po podpisaniu umowy zobowiązany jest przedłożyć Zamawiającemu szczegółowy harmonogram robót realizacji zadania zawierający podział na lata, zakres i wartość robót(zgodny z załącznikiem nr 1 do oferty) oraz terminy realizacji. Harmonogram robót musi uwzględniać wykonanie prac w 2021 roku o wartości około 1 383 037 zł brutto i wymaga zatwierdzenia przez Zamawiającego.
e) Zamawiający będzie rozliczał Wykonawcę za wykonane roboty następująco:
- roboty budowlane w roku 2021r. muszą zostać wykonane i rozliczone przez Wykonawcę zgodnie z harmonogramem na kwotę - 1 383 037 zł brutto do dnia 17.12.2021 r. na podstawie protokołów częściowych wykonanych robót. Zamawiający zastrzega prawo zmiany tej wartości do + 2 %.
- rozliczenie pozostałych robót oraz rozliczenie całości przedmiotu umowy w 2022r. (jeżeli dotyczy)
f) Zamawiający dopuszcza fakturowanie częściowe - w miesięcznych okresach rozliczeniowych. Zamawiający dopuszcza możliwość częściowego fakturowania robót do wysokości 90% wartości przedmiotu zamówienia na podstawie protokołów częściowych wykonania robót, potwierdzonych przez Inspektora Nadzoru. Faktura końcowa wystawiona na podstawie bezusterkowego protokołu końcowego oraz uzyskaniu decyzji pozwolenia na użytkowanie - min. 10 % wynagrodzenia.
g) Wykonawca winien przedstawić atesty i aprobaty na materiały użyte w budowie.
7. Zamawiający wymaga minimalny okres gwarancji i rękojmi 60 m-cy, a maksymalny 72 m-ce.
8. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych:
1) Użyte w niniejszej SWZ oraz dokumentacji projektowo-przedmiarowej nazwy własne, znaki towarowe, firmy producenta, patenty lub wskazania pochodzenia są przykładowe i towarzyszy im sformułowanie: "LUB RÓWNOWAZNE"/ maja one na celu tylko i wyłączenie określenie standardów i parametrów jakościowych, użytkowych oraz funkcjonalnych materiałów, urządzeń lub innych rozwiązań w sytuacyjni gdy Zamawiający nie może ich opisać za pomocą dokładnych określeń.
2) Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe Zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów i urządzeń ... pkt 4 SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45214210-5 - Roboty budowlane w zakresie szkół podstawowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów
45262522-6 - Roboty murarskie
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45313100-5 - Instalowanie wind
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2712350,49 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5879673,55 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2712350,49 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Budowlane "GRESMAR" Stanisław Chodacki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6790170307
7.3.3) Ulica: Krakowska 2
7.3.4) Miejscowość: Wielkie Drogi
7.3.5) Kod pocztowy: 32-051
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-03
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2712350,49 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 365 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-08-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |