Budowa systemu opomiarowania sieci wodociągowej na terenie gminy Nagłowice

Gmina Nagłowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00201815
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00201815/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-23 11:37
Lokalizacja
Nagłowice, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-62bfa876-06c0-4a06-9fc1-fd420a38cc31
Identyfikator
6562213721
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przyrządy do mierzenia przepływu, poziomu i ciśnienia cieczy i gazów

Wykonawcy

1 przyznane

ROBERT KILIJANKielce, PL · lot 0
446 999,98 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00201815 z dnia 2025-04-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa systemu opomiarowania sieci wodociągowej na terenie gminy Nagłowice

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nagłowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291010398

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mikołaja Reja 9

1.5.2.) Miejscowość: Nagłowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-362

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@naglowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.naglowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://naglowice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa systemu opomiarowania sieci wodociągowej na terenie gminy Nagłowice

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62bfa876-06c0-4a06-9fc1-fd420a38cc31

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00201815

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00021090/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa systemu opomiarowania sieci wodociagowej na terenie gminy Nagłowice

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00146556

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.271.6.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 420136,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Budowa systemu opomiarowania sieci wodociągowej na terenie gminy Nagłowice”
2. Opis przedmiotu zamówienia:
1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest stworzenie „System opomiarowania
i monitorowania przepływów i ciśnień w sieci wodociągowej zarządzanej przez Gminę Nagłowice.
2) Zakres robót obejmuje:
a) wykonanie zabudowy 10 szt. przepływomierzy elektromagnetycznych o zasilaniu bateryjnym w wersji rozłącznej. Przepływomierze muszą posiadać dwa osobne wyjścia impulsowe przepływu (przepływ do przodu i do tyłu) -o konfigurowalnej wartości impulsowania.
b) Wbudowanie rejestratorów do gromadzenia i transmisji danych. Należy zastosować rejestratory o różnej ilości i konfiguracji fabrycznej kanałów pomiarowych. Należy zastosować rejestratory pochodzące od jednego producenta oferującego szeroki zakres typów urządzeń i oprogramowania – w celu otwarcia możliwości dalszej rozbudowy systemu. Rejestratory powinny posiadać zgodny protokół transmisji dla wszystkich wersji wykonania i być w pełni kompatybilne z oprogramowaniem do archiwizacji i analizy danych.

Wymagania dotyczące rejestratorów:
• Rejestracja liczników z współpracujących przepływomierzy lub wodomierzy z konfigurowalnym okresem zapisu od 1 do 60 minut.
• Wbudowany czujnik indukcyjny do bezpośredniej współpracy z kompatybilnym wodomierzem
• Wbudowany czujnik pola magnetycznego wykrywający próby manipulowania ze współpracującego bezpośrednio licznika mechanicznego wodomierza z sprzęgłem magnetycznym
• Wbudowany czujnik obecności wody wokół sensorów,
• Obsługa wszystkich typów połączeń impulsowych z obsługą kierunku przepływu z dołączonych maksymalnie dwóch przepływomierzy niezależnie
• Posiada rejestr pozycji geolokalizacyjnej do synchronizacji lokalizacji instalacji z powiązanym systemem telemetrycznym
• Posiada lokalny interfejs komunikacyjny w standardzie NFC umożliwiający lokalną parametryzację urządzenia oraz lokalny odczyt zarejestrowanych danych oraz alarmów w formacie CSV
• Zasilanie - Standardowa bateria litowa o napięciu nominalnym 3.6V. Czas pracy na baterii - do 10 lat, w zależności od technologii pracy modemu, częstotliwości pomiarów oraz synchronizacji danych na serwer .
• Stopień ochrony IP68 zgodny z wymaganiami normy EN 60529
• Zakres temperatur pracy -25°C ÷ +50°C
• Wejścia: Czujnik indukcyjny, Czujnik zalania, Czujnik pola magnetycznego, Dwa wejścia pomiarowe: napięciowe 0,5 do 4,5V; Cztery wejścia cyfrowe: dwustanowe –sygnalizacyjne lub licznikowe
• Transmisja danych: Lokalny odczyt danych poprzez urządzenie mobilne z NFC, Wbudowany modem LTE-M (LTE Cat.M1) / NB-IoT (LTE Cat.NB2) /2G (EGPRS), obsługa protokółów transmisji: TCP, UDP, HTTP
• Wbudowany zegar czasu urzędowego oraz uniwersalnego. Synchronizowany z serwerem czasu NTP
• Rejestracja danych: dane pomiarowe (obsługa dwóch dwukierunkowych liczników), wejścia analogowe (równoległa rejestracja wartości minimalnych oraz maksymalnych): Okres rejestracji 1 ÷ 60 minut, zdarzenia z czasem wystąpienia oraz zakończenia.
• Alarm systemowy wskazujący: Niski poziom baterii, Otwarcie obudowy urządzenia, Brak zasięgu sieci GSM

c) Dostarczenie do Zamawiającego oprogramowania/systemu do rejestracji danych i prezentacji wyników pomiarów przeznaczoną do monitorowania stanu sieci wodociągowej. Wymaga się aby system przedstawiał lokalizację zarejestrowanych urządzeń oraz pozwalał na graficzną wizualizacje danych wysłanych z rejestratorów, czujników ciśnienia
d) Wbudowanie przy każdym przepływomierzu po 2 szt. zasuw odcinających krótkich
e) Wbudowanie przy każdym przepływomierzu po 2 szt. słupków odblaskowych
f) Wbudowanie 20 szt. zasuw odcinających długich na istniejącej sieci wodociągowej
w miejscach wskazanych przez Zamawiającego na terenie Gminy Nagłowice.

3) Oferowane urządzenia muszą być fabrycznie nowe, nieużywane wcześniej, pochodzić z seryjnej i bieżącej produkcji, pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji producenta, Zamawiający zastrzega sobie możliwość sprawdzenia pochodzenia urządzenia
u producenta. Zamawiający nie dopuszcza urządzeń będących prototypem

2. Opis oraz szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określony został w dokumentacji technicznej w skład której wchodzą: projekt techniczny, przedmiar robót oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót - stanowiące załącznik nr 10 do niniejszej SWZ.
Załączony do SWZ przedmiar ma jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się z dokumentami postępowania jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 38420000-5 - Przyrządy do mierzenia przepływu, poziomu i ciśnienia cieczy i gazów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 446999,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 723240,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 446999,98 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA PRODUKCYJNO-USŁUGOWA ,,NOWATECH" Robert Kilijan

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 959-141-83-38

7.3.3) Ulica: Ustronie 15

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-827

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 446999,98 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-04-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane