Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Tylkowo
GMINA PASYM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00124917
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00124917/02
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-07-23 10:59
- Lokalizacja
- Pasym, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-964b3180-cd06-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7451841521
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00124917 z dnia 2021-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Tylkowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PASYM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510743670
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 8
1.5.2.) Miejscowość: Pasym
1.5.3.) Kod pocztowy: 12-130
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński
1.5.7.) Numer telefonu: 89 621 20 11
1.5.8.) Numer faksu: 89 621 20 10
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@pasym.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pasym.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pasym1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Tylkowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-964b3180-cd06-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00124917
2.6.) Wersja ogłoszenia: 02
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00009812/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Rozbudowa i modernizacja stacji uzdatniania wody w miejscowości Tylkowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00082296/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.10.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 975609,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Przebudowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Tylkowo.
2. W zakresie niniejszego zadania przewiduje się zmianę obecnej technologii uzdatniania wody wraz z wymianą wszystkich urządzeń, zbiorników wody i odstojnika popłuczyn, zamontowanie zbiorników retencyjnych, zamontowanie systemu sterowania i automatyki wraz z monitoringiem wszystkich procesów realizowanych na SUW.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje:
a) w zakresie projektowania:
sporządzenie projektu budowlanego w zakresie zgodnym z wymaganiami obowiązującej w Polsce ustawy Prawo budowlane z 7 lipca 1994 r. z późniejszymi zmianami oraz aktami niższego rzędu i ustawami powiązanymi,
opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia,
uzyskanie niezbędnych warunków, opinii, pozwoleń i uzgodnień wymaganych przepisami szczegółowymi ustawy Prawo budowlane,
wystąpienie w imieniu i z upoważnienia Zamawiającego o wydanie decyzji pozwolenia na budowę i jej uzyskanie (jeśli wymagane),
Wszelkie opłaty administracyjne ponoszone w wyniku prowadzonych działań związanych z uzyskiwaniem uzgodnień, opinii i decyzji Wykonawca winien wliczyć do ceny opracowania dokumentacji projektowej,
sporządzenie dokumentacji wykonawczej dla celów realizacji inwestycji, która stanowić będzie uszczegółowienie projektu budowlanego dla potrzeb realizacji Inwestycji. Dokumentacja powinna być opracowana z uwzględnieniem warunków zatwierdzenia Projektu Budowlanego oraz warunków zawartych w uzyskanych opiniach i uzgodnieniach, jak również szczegółowych wytycznych Zamawiającego niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.
Uzyskanie nowego pozwolenia wodnoprawnego
Projekt wykonawczy powinien składać się z:
1) Projektu części technologiczno – sanitarnej,
2) Projektu PZT oraz rzuty i elewacje
3) Projektu konstrukcyjnego w zakresie przebudowy pomieszczenia hali filtrów,
budowy zbiorników magazynowych
4) Projektu elektrycznego instalacji i agregatu prądotwórczego z systemem sterowania
(AKPiA),
Rozpoczęcie jakiejkolwiek części robót będzie dozwolone jedynie po zatwierdzeniu przez Zamawiającego dokumentacji wykonawczej.
b) zakres robót budowlanych:
1) Budynek SUW:
w związku z koniecznością zapewnienia ciągłej dostawy wody do odbiorców w trakcie modernizacji SUW, należy wykonać tymczasowy, nowy ciąg technologiczny zapewniający wydajność po filtrach 25 -30 m3/h
demontaż istniejącej technologii SUW wewnątrz budynku,
przebudowa pomieszczeń SUW:
wyburzenie istniejących ścian działowych i postawienie nowych według nowego podziału funkcjonalnego budynku,
zasypanie obecnego pomieszczenia kotłowni i składu opału do poziomu posadzki pozostałych pomieszczeń SUW,
skucie istniejącej i wylanie nowej posadzki żywicznej,
wyczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne istniejącej konstrukcji stalowej budynku lub wymiana na nową,
wymiana istniejącego pokrycia dachowego z blachy na dachu na nowe,
wymiana okien,
montaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych,
wykonanie elewacji wraz z wymiana rynien
położenie płytek gresowych,
ułożenie płytek ceramicznych na ścianach murowanych na wysokość 2m w pomieszczeniu hali filtrów, chlorowni i wc,
szpachlowanie i pomalowanie pozostałych ścian murowanych,
montaż kompletnego zestawu aeracji o średnicy 1200 mm z osprzętem ,
montaż kompletnych zestawów filtracyjnych o średnicy 1600 mm z osprzętem oraz złożem,
montaż nowego zestawu hydroforowego ze sterowaniem energooszczędnym w oparciu o lokalną korektę ciśnienia
montaż kompletnego zestawu pompy płuczącej filtry,
montaż dmuchawy powietrza,
montaż dwóch agregatów sprężarkowych tłokowych bezolejowych z funkcją
automatycznego restartu po zaniku napięcia pracujących naprzemiennie ze zbiornikiem sprężonego powietrza o pojemności
250dm3 zasilających zestaw aeracji oraz armaturę sterowniczą i napędy przepustnic,
montaż 2szt. osuszaczy kondensacyjnych powietrza,
demontaż i montaż wyposażenia pomieszczenia chloratora, tj. stacji dozowania podchlorynu sodu 2x (pompa + zbiornik podchlorynu) oraz projektowanej umywalki,
montaż wentylacji wywiewnej grawitacyjnej i mechanicznej w budynku,
montaż instalacji technologicznej i sprężonego powietrza w technologii orurowania ze stali kwasoodpornej 1.4301, wykonanej zgodnie z wymaganiami w zakresie prac spawalniczych oraz armatury dla potrzeb technologii SUW,
montaż czerpni powietrza i wentylacji mechanicznej wyciągowej w pomieszczeniu
chloratora,
montaż grzejników elektrycznych w budynku,
wymiana instalacji kanalizacji sanitarnej (łącznie z podposadzkową),
wymiana instalacji podposadzkowej popłuczyn,
montaż instalacji wodnej zasilającej pomieszczenie wc (wraz z montażem podumywalkowego podgrzewacza pojemnościowego cwu),
montaż wpustów podłogowych i odwodnienia liniowego,
montaż oddzielnej instalacji podposadzkowej pomieszczenia agregatu prądotwórczego z zabudową separatora oleju,
montaż innych urządzeń, wymaganych przez technologię SUW,
oznakowanie rurociągów wewnątrz budynku poprzez naklejenie na nich strzałek w odpowiednim kolorze wskazujących kierunek przepływu, rodzaj medium oraz jego nazwę:
woda surowa: kolor ciemno zielony;
woda napowietrzona: kolor jasno niebieski;
woda uzdatniona: kolor ciemno niebieski;
popłuczyny: kolor brązowy;
woda do płukania: kolor czerwony;
spust wody z filtratu: kolor brązowy,
wyposażenie dodatkowe: przenośny zestaw do pomiaru zawartości w wodzie manganu, żelaza, powietrza – tlenu, wolnego chloru, pH, oraz określenia mętności,
opomiarowanie wody
a) montaż wodomierzy z nadajnikiem impulsów,
woda popłuczna,
woda zużywana na potrzeby wewnętrzne budynku
b) montaż przepływomierzy elektromagnetycznych,
woda wyjściowa za zestawem pompowym II do sieci ,
woda pobierana z każdej studni,
przebudowa instalacji elektrycznej i AKPiA:
przebudowa głównego zasilania w energię elektryczną
przebudowa rezerwowego zasilania w energię elektryczną z uwzględnieniem agregatu prądotwórczego
instalacja zasilania projektowanych urządzeń technologicznych i instalacyjnych,
instalacja odgromowa i wyrównawcza budynku SUW,
instalacja AKPiA,
wizualizacja (monitoring technologiczny) pracy SUW na panelu dotykowym na elewacji rozdzielnicy zasilająco-sterowniczej zlokalizowanej w pomieszczeniu SUW,
przesył dwukierunkowy podstawowych parametrów pracy SUW poprzez GSM,
sterowanie i wizualizacja pracy SUW na komputerze centralnym w budynku SUW oraz w siedzibie Zamawiającego.
raportowanie parametrów pracy SUW na komputerze centralnym w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
instalacja alarmowa (kontroli dostępu SSP) z przekazem do miejsca wskazanego przez Zamawiającego,
monitoring obiektu (instalacja CCTV) z przekazem na monitor centralny w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.
UWAGA:
W miejscu lokalizacji SUW istnieje instalacja fotowoltaiczna, która musi być wkomponowana w instalację elektryczną na potrzeby SUW.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45262200-3 - Fundamentowanie i wiercenie studni wodnych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przedłożona przez Wykonawcę oferta przekracza kwotę 1 200 000,00 zł brutto, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia. Jednocześnie Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny zaproponowanej w najkorzystniejszej ofercie. W związku z tym Zamawiający postanowił postępowanie unieważnić.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1785000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1785000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Nie dotyczy| 2021-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |