,,Przebudowa Rynku Miejskiego” w Chrzanowie.
Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00150343
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00150343/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-16 15:36
- Lokalizacja
- Chrzanów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d0a40c4e-d968-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6282260665
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00150343 z dnia 2021-08-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,Przebudowa Rynku Miejskiego” w Chrzanowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257943
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Henryka 20
1.5.2.) Miejscowość: Chrzanów
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-500
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 32 7585185
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@chrzanow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.chrzanow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/ https://bip.malopolska.pl/umchrzanow,m,122892,zamowienia-publiczne-ogloszenia.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administracja samorządowa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
,,Przebudowa Rynku Miejskiego” w Chrzanowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0a40c4e-d968-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00150343
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003481/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa Rynku Miejskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00099724/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.8.2021.ZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 772404,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym, zieleńców, tablicy multimedialnej, wraz z wewnętrznymi instalacjami, a także remont murków, systemu układu oświetlenia oraz obiektów małej architektury w ramach zadania inwestycyjnego ,,Przebudowa Rynku Miejskiego” w Chrzanowie.
2.Zakres prac obejmuje miedzy innymi:
2.1.Budowę obiektów ziemnych tj. zieleńców wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w postaci systemu nawadniania, drenażu i oświetlenia
2.2.Nasadzenia roślinności wysokiej i niskiej w nowych zieleńcach i ich pielęgnacja w okresie pierwszego roku po posadzeniu.
UWAGA! Za zgodą projektanta z przedmiaru Zamawiający wykreśla – Zieleń – zakres pozycji od pkt.32 do 36 tj.,,Pielęgnacja w drugim roku po posadzeniu.
2.3.Budowę obiektów małej architektury tj. montaż ławek, siedzisk, stolików, koszy, tablic, płyt historycznych, stojaków rowerowych;
2.4.Budowę tablicy multimedialnej - elementu informacji wizualnej o parametrach nie gorszych niż :
- Monitor 55” o podwyższonej jasności 4000 nits zdolny do pracy 24/7
- Ekran dotykowy pojemnościowy wykrywający 10 pkt. dotyku
- Obudowa FULL OUTDOOR z aluminium lakierowana na dowolny kolor (do uzgodnienia) z palety RAL
- Komputer NUC PC i3-8259U / 4GB DDR4 / 250GB SSD / Win10Pro
- Szkło hartowane SUN STOP ESG VSG (bezpieczne wandaloodporne)
- System wentylacji wraz z filtrami
- Ogrzewacz wraz z termostatem
- Odporny na temperatury od (–) 25°C do (+) 45°C.
- Bezpieczniki, gniazdka, przewody uszczelki
- Gwarancja 3 lata;
2.5.Wykonanie remontu istniejących okładzin siedzisk i murków, schodów terenowych, schodów amfiteatralnych, w tym ich ciśnieniowe czyszczenie.
2.6.Wykonanie remontu systemu układu oświetlenia;
2.7.Wymiana obiektów małej architektury na nowe w ramach spójnej wizualnie formy i kolorystyki.
3.Zapewnienie kompleksowej obsługi geodezyjnej budowy przez uprawnionego geodetę przy wykonywaniu wszystkich elementów robót określonych w dokumentacji projektowej lub wskazanej na piśmie przez Inspektora Nadzoru, w tym wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej w tym mapy zasadniczej z naniesionymi wykonanymi robotami, uzyskaniem potwierdzenia jej przyjęcia do Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego oraz innych prac wynikających z zapisów w załącznikach.,
4.Opracowanie i dostarczenie Zamawiającemu Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ), o którym mowa w art. 18 ustawy Prawo budowlane.
5.Opracowanie projektu tymczasowej organizacji ruchu na czas dojazdu na plac budowy i wykonywania robót i zatwierdzenie przez Powiatowy Zarząd Dróg w Chrzanowie.
6.Wykonanie niezbędnych czynności, obmiarów, analiz, badań, które wynikają ze Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót i są niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy oraz informowania o nich niezwłocznie Inspektora nadzoru wraz z przedkładaniem mu niezwłocznie kopii raportów, protokołów wynikających z przepisów, lub na uzasadnione żądanie Inspektora Nadzoru lub Zamawiającego.
7.Wykonywanie wszelkich robót przez wykwalifikowany personel, o stosownych uprawnieniach, zgodnie z obowiązującymi przepisami, gwarantujący ich poprawność i właściwą jakość.
8.Wykonawca zobowiązany jest do wykonania i przedłożenia Zamawiającemu, w terminie do 7 dni od daty podpisania umowy, następujących dokumentów:
a) kosztorysu opracowanego metodą kalkulacji szczegółowej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 13 lipca 2001 r. w sprawie metod kosztorysowania obiektów i robót budowlanych (Dz. U. Nr 80, poz. 867). Ponieważ obowiązującym wynagrodzeniem jest wynagrodzenie ryczałtowe, kosztorys ten będzie wykorzystywany do obliczenia należnego wynagrodzenia Wykonawcy w przypadku odstąpienia od umowy,. Będzie on także podstawą do rozliczania „dodatkowych robót budowlanych” wykraczających poza określenie przedmiotu zamówienia podstawowego w sytuacji gdy umowa zostanie zmieniona (aneksowana) na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 3 lub art. 455 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
b) harmonogramu rzeczowo-terminowo-finansowego, uwzględniającego wykonanie wszystkich robót objętych przedmiotem zamówienia. Harmonogram musi zawierać wszelkie koszty składające się na cenę oferty, niezbędne do zrealizowania zamówienia z ich podziałem na lata i poszczególne elementy które mogą stanowić osobny element odbioru częściowego z uwzględnieniem terminów realizacji każdego z tych elementów.
Wykonawcę obowiązuje konieczność zgłaszania zamawiającemu każdorazowej zmiany harmonogramu w ww. terminie.
9.Wszystkie materiały zastosowane do realizacji zamówienia muszą być nowe, powinny posiadać odpowiednie i wymagane atesty oraz aprobaty techniczne dopuszczające do obrotu i powszechnego bądź jednostkowego zastosowania w budownictwie zgodnie z art.10 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane oraz zgodnie z ustawą z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych.
10.W każdym przypadku gdy Zamawiający podaje materiał lub urządzenie z podaniem znaku towarowego, patentu lub producenta należy uznać, iż jest to materiał lub urządzenie wzorcowe. Wykonawca ma prawo zaproponowania w ofercie równoważnych materiałów lub urządzeń, pod warunkiem, że zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ, będą posiadały odpowiednie parametry, będą spełniać obowiązujące normy oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach.
11.Planowane obiekty kolidują w kilku miejscach z istniejącą infrastrukturą techniczną tj. siecią ciepłowniczą, przyłączem wodociągowym, wewnętrzną instalacją zasilania oświetlenia oraz przyłączem teletechnicznym. Powyższe kolizje zostały uzgodnione z zarządcami infrastruktury.
Wykonawca zobowiązany jest wykonywać prace w miejscu kolizji pod nadzorem przedstawicieli ww. infrastruktur po wcześniejszych zgłoszeniach i ustaleniach z ich właścicielami zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumentacji.
12.Teren inwestycji zgodnie z obowiązującym na tym terenie planem zagospodarowania przestrzennego położony jest w strefie ,,A” - ścisłej ochrony konserwatorskiej oraz w strefie ,,Wo”- obserwacji archeologicznej, wobec czego wszystkie prace ziemne w obrębie strefy obserwacji archeologicznej winny odbywać się pod nadzorem archeologicznym wskazanym przez Zamawiającego. Jeżeli w trakcie prowadzenia robót budowlanych lub ziemnych zostanie odkryty przedmiot, co do którego będzie przypuszczenie, iż jest zabytkiem Wykonawca zobowiązany jest do postępowania zgodnie z art.32 ust.1. ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
W razie natrafienia na nawarstwienia kulturowe i obiekty archeologiczne należy je zadokumentować i metodami archeologicznymi wyeksplorować.
13.Wykonawca powinien dysponować Kierownikiem budowy oraz kierownikiem prac do spraw zieleni, którzy posiadają kwalifikacje o których mowa w art.37c ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami zgodnie z pozwoleniami Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków:
13.1.ZN-III.5142.4.2021 z dnia 25.02.2021r. na prowadzenie robót budowlanych
przy zabytku;
13.2.ZN-III.5146.104.2021.TG z dnia 23.02.2021r. na prowadzenie prac polegających na zabezpieczeniu rekonstrukcji lub konserwacji parków zabytkowych albo innego rodzaju zorganizowanej zieleni zabytkowej,
Zgodnie z ww. Pozwoleniami, dane kierowników oraz dokumenty potwierdzające spełnienie wymagań maja być przekazane Małopolskiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków nie później niż w terminie 14 dni przed dniem rozpoczęcia robót budowlanych.
Prace w myśl pozwolenia nr ZN-III.5142.4.2021 należy dokumentować.
14.Wykonawca powinien dysponować kierownikami branżowymi tj.:
- kierownikiem robót sanitarnych,
- kierownikiem robót elektrycznych
15.Wykonawca jest wytwórcą odpadów w rozumieniu ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach, Odpady powstałe w wyniku realizacji prac przedmiotowego zadania inwestycyjnego tj. prac rozbiórkowych, remontowych i budowlanych Wykonawca jest zobowiązany zutylizować lub przekazać do instalacji do przetwarzania odpadów komunalnych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami we własnym zakresie i na własny koszt.
16.Szczegółowy zakres prac określa:
16.1.Projekt budowlany- stanowiący załącznik nr 8 do SWZ.
16.2.Projekt wykonawczy – stanowiący załącznik nr 9 do SWZ.
16.3.Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych- stanowiąca załącznik nr 10 do SWZ
16.4. Przedmiar robót- stanowiący załącznik nr 11 do SWZ.
Za zgodą projektanta przedmiar prac został zmieniony tj. pomniejszony
o zakres– Zieleń – pozycja od pkt.32 do 36 tj ,,Pielęgnacja w drugim roku
po posadzeniu”.
16.5.Decyzja nr 386/2021, znak AGN.6740.209.2021.PL20 z dnia 18 maja 2021r. wydana przez Starostę Chrzanowskiego ul. Partyzantów 2, 32-500 Chrzanów zatwierdzająca projekt budowlany i udzielająca pozwolenia na budowę – załącznik nr 12 do SWZ.
16.6.Wzór umowy z gwarancją – załącznik nr 7 do SWZ.
W razie natrafienia na nawarstwienia kulturowe i obiekty archeologiczne należy je zadokumentować i metodami archeologicznymi wyeksplorować.
17.Wykonawca zobowiązany jest posiadać opłaconą polisę ubezpieczeniową na czas realizacji umowy, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności nie niższej niż 500 000,00 zł. Polisę należy przedłożyć Zamawiającemu najpóźniej w dniu podpisania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
03451000-6 - Rośliny
03451200-8 - Cebulki kwiatowe
03451300-9 - Krzewy
03452000-3 - Drzewa
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45232121-6 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów nawadniających
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1052265,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1398510,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1052265,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gardenbud Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 142462390
7.3.3) Ulica: ul. Stanisława Kunickiego
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 30-134
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-16
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1052265,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 14 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-08-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |