„Adaptacja części pomieszczeń budynku gimnazjum na Dzienny Dom SENIOR+ w Rajczy”.

GMINA RAJCZA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00148534
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00148534/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-13 12:23
Lokalizacja
Rajcza, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5a67eb64-eec5-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5532511956
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty elewacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00148534 z dnia 2021-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Adaptacja części pomieszczeń budynku gimnazjum na Dzienny Dom SENIOR+ w Rajczy”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RAJCZA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182692

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Górska 1

1.5.2.) Miejscowość: Rajcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-370

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 338261221

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugrajcza@rajcza.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rajcza.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/; https://rajcza.pl/zamowienia-publiczne/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Adaptacja części pomieszczeń budynku gimnazjum na Dzienny Dom SENIOR+ w Rajczy”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5a67eb64-eec5-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00148534

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00128132/02

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.TPBN.3.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 630744,99

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na realizacji zadania pn.: „Adaptacja części pomieszczeń budynku gimnazjum na Dzienny Dom Senior+ w Rajczy” na działkach o nr: 1051/2, 1051/5, 1051/7, 1050/33
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w:
a) Projektach budowlanych – Załącznik 5a (projekt budowlany – część główna), Załącznik 5b (projekt budowlany – instalacje sanitarne) i Załącznik 5c (projekt budowlany – instalacje elektryczne) do SWZ;
b) Specyfikacjach technicznych – Załącznik 6a (STWiOR – część budowlana), Załącznik 6b (STWiOR – CO), Załącznik 6c (STWiOR – WOD-KAN), Załącznik 6d (STWiOR – instalacje hydrantowe) i Załącznik 6e (STWiOR – Elektryka) do SWZ;
c) Przedmiarach robót – Załącznik 7a (przedmiar robót – budowlany), Załącznik 7b (przedmiar robót – instalacje sanitarne), Załącznik 7c (przedmiar robót – WOD-KAN) oraz Załącznik 7d (przedmiar robót – instalacje elektryczne) do SWZ.
Zamawiający wymaga, aby pracownicy fizyczni skierowani przez wykonawcę lub podwykonawcę do wykonania czynności: roboty budowlane wchodzące w zakres przedmiotu zamówienia, byli zatrudnieni na podstawie stosunku pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45443000-4 - Roboty elewacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z treścią art. 255 pkt. 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.) – zwanej dalej „ustawą”, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: „wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”. Wykonawca złożył ofertę w terminie przewidzianym w Specyfikacji Warunków Zamówienia, jednak żadna z części składowych oferty nie została opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 750999,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 750999,32 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Gmina Rajcza, działając zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2019 z późn. zm.), odrzuciła oferte Wykonawcy: Usługi Remontowo–Wykończeniowe „REMAL” Sporek Paweł, Rycerka Górna 237, 34-370 Rajcza w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.: Adaptacja części pomieszczeń budynku gimnazjum na Dzienny Dom SENIOR+ w Rajczy”. Oferta Wykonawcy została odrzucona na mocy art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, z uwagi na niezgodność z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp. Odrzucenie oferty wynika z art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, z uwagi na niezgodność oferty z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp. tj. oferta wykonawcy wraz z załącznikami (formularz ofertowy, potwierdzenie wpłaty wadium oraz wymagane oświadczenia) nie zostały opatrzone przez Wykonawcę kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym lub podpisem zaufanym. Podpisem zaufanym opatrzono jedynie zgłoszenie oferty, natomiast żaden z plików ww. podpisu nie zawiera. Ustawodawca wymaga aby oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp., złożone były pod rygorem nieważności w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Zamawiający warunek zachowania odpowiedniej formy oświadczeń zawarł również w pkt V ust. 1 i 2 SWZ.
Wykonawca podpisem zaufanym podpisał jedynie zgłoszenie oferty, natomiast żaden z plików załączników do oferty stanowiących ww. oświadczenia podpisu w wymaganej formie nie zawierał.
Tym samym, zgodnie z treścią art. 255 pkt. 2) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: „wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”. Wykonawca złożył ofertę w terminie przewidzianym w Specyfikacji Warunków Zamówienia, jednak żadna z części składowych oferty nie została opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Wykonawca został poinformowany o możliwości odwołania się do KIO.
2021-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane