Budowa budynków gospodarczych na terenie Szkółki Leśnej Żarczyn

Nadleśnictwo Szubin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00148990
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00148990/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-13 14:42
Lokalizacja
Szubin-Wieś, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f3d2e789-cdb2-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
5620005075
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty rozbiórkowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00148990 z dnia 2021-08-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynków gospodarczych na terenie Szkółki Leśnej Żarczyn

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Szubin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 090550762

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szubin Wieś 52

1.5.2.) Miejscowość: Szubin-Wieś

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-200

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: +48523910310

1.5.8.) Numer faksu: +48523910337

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.szubin@torun.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szubin.torun.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://josephine.proebiz.com

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynków gospodarczych na terenie Szkółki Leśnej Żarczyn

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f3d2e789-cdb2-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00148990

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00053577/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa budynków gospodarczych na Szkółce Leśnej Żarczyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00083304/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.1.3.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 405698,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych wraz z objęciem funkcji kierownika budowy, polegających na budowie dwóch wolnostojących budynków gospodarczych, rozbiórce istniejącej wiaty na sprzęt oraz wykonaniu robót związanych z zagospodarowaniem terenu. Roboty zostaną wykonane na terenie Szkółki Leśnej Żarczyn, działka ewidencyjna nr 3338/2, obręb ewidencyjny Żarczyn, gmina Kcynia.
1.1 Budynek garażowo-gospodarczy na sprzęt szkółkarski.

Dane liczbowe charakteryzujące projektowany obiekt:
- powierzchnia zabudowy – 127,69m2
- powierzchnia użytkowa – 125,95m2,
- kubatura – 664,00m3,
- wysokość budynku – 5,77m,
- długość budynku – 17,76m,
- szerokość budynku – 7,19m,
- liczba kondygnacji – 1,
- kąt nachylenia dachu - 90

Przestrzeń użytkową budynku stanowi jedno otwarte pomieszczenie o powierzchni 125,95m2. Budynek posadowiony zostanie na stopach betonowych na których zamocowane będą słupy stalowe stanowiące szkielet budynku. Ściany budynku poszyte zostaną blachą trapezową. Konstrukcja dachu wykonana z kształtowników stalowych, nachylenie połaci 90 jednospadowe, nad wjazdami wysunięty okap jednospadowy o kącie nachylenia 450. Wszystkie elementy konstrukcyjne stalowe zabezpieczone farba antykorozyjna oraz pokryte dwukrotnie farba epoksydową. Pokrycie dachu stanowić będzie blacha trapezowa z powłoką antykondensacyjną o profilu T35 gr. 0,7mm w kolorze brązowym wraz z wszystkimi niezbędnymi obróbkami blacharskimi. Posadzka w budynku betonowa. Od frontu budynku osadzonych zostanie 5 uchylnych, segmentowych bram garażowych.
Budynek wyposażony w instalacje elektryczną zasilaną z istniejącego przyłącza oraz instalację odgromową.

1.2 Budynek garażowo-gospodarczy z wiatą
Budynek gospodarczo-garażowego wolnostojący z przylegającą do bocznej ściany wiatą drewnianą. Budynek parterowy, niepodpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej z gazobetonu, ściany grubości 24 cm na ławach fundamentowych oraz ścianach fundamentowych z bloczków betonowych. Nadproża żelbetowe z belek prefabrykowanych, wieniec żelbetowy monolityczny. Posadzka w budynku murowanym betonowa, pod wiatą z kostki betonowej. Tynki wewnętrzne cementowo-wapienne malowane farbami emulsyjnymi. Stolarka okienna PCV, drzwi zewnętrzne aluminiowe, wewnętrzne stalowe. Brama garażowa segmentowa, uchylna z napędem elektrycznym. Tynki zewnętrzne mineralne cienkowarstwowe malowane farbami silikonowymi. Dach dwuspadowy z prefabrykowanych elementów drewnianych o pochyleniu połaci dachowych 250 Pokrycie dachu z blachodachówki. Wiata na słupach drewnianych posadowiona na stopach betonowych z dachem dwuspadowym, kryta blachodachówką. Budynek wyposażony w instalację elektryczną, zasilanie z tablicy zalicznikowej budynku mieszkalnego.
Budynek składał się będzie z następujących pomieszczeń:
- pomieszczenie gospodarcze 18,06m2,
- pomieszczenie garażowe 24,68m2,
- pomieszczenie gospodarcze 18,06m2,
- wiata 31,10m2

Dane liczbowe charakteryzujące projektowany obiekt:
- powierzchnia zabudowy 106,15m2
- powierzchnia użytkowa 91,90m2,
- kubatura – 290,00m3,
- wysokość budynku – 4,78m,
- długość budynku – 16,33m,
- szerokość budynku – 6,50m,
- liczba kondygnacji – 1,
- kąt nachylenia dachu - 250

1.3 Zagospodarowanie terenu:
- montaż ogrodzenia systemowego z gotowych paneli na prefabrykowanym cokole o łącznej wysokości 1,5m, montaż bramy wjazdowej przesuwnej z napędem elektrycznym oraz furtki,
- utwardzenie drogi dojazdowej oraz podjazdu przed budynkiem gospodarczym z wiatą wykonane z kostki brukowej,
- utwardzenie terenu przed budynkiem gospodarczym na sprzęt wykonane z kruszywa łamanego,
- wykonanie drenażu odsączającego przy istniejącym budynku socjalno-gospodarczym.

1.4 Rozbiórka wiaty na sprzęt – powierzchnia zabudowy 105,00m2, kubatura 341,25m3, wysokość 3,0m. Obiekt konstrukcji szkieletowej, drewnianej, ściany poszyte blachą trapezową, posadzka betonowa, dach drewniany kryty eternitem.

Wszelkie materiały pochodzące z rozbiórek i demontaży Wykonawca winien we własnym zakresie wywieźć i zutylizować zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi materiałów z rozbiórek i odpadów.


2. Szczegółowy zakres i technologia robót określona jest w dokumentacji projektowej i specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, które stanowią załączniki do SWZ.
3. Roboty związane z budową budynków gospodarczych realizowane będą na podstawie wydanej decyzji pozwolenia na budowę. Rozbiórka istniejącej wiaty na sprzęt realizowana będzie na podstawie zgłoszenia rozbiórki. Pełnienie funkcji kierownika budowy ze strony Wykonawcy wymagane będzie dla całego zakresu robót objętego dokumentacją projektową.
4. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie wbudowanie rozwiązań równoważnych polegających na zastosowaniu innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji projektowej, pod warunkiem zapewnienia wszystkich parametrów nie gorszych niż określone w tej dokumentacji.

Tam, gdzie w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej lub przedmiarach robót zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub wskazano normy, o których mowa w art. 101 ust. 1 - 3 PZP, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych pod warunkiem, że gwarantują one realizację robót w zgodzie z projektem oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w niniejszej specyfikacji.

Zamawiający informuje, że wskazanie marki, znaku towarowego, producenta lub dostawcy w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej lub przedmiarach robót ma charakter przykładowy i nadrzędna jest zasada dopuszczania stosowania materiałów lub rozwiązań równoważnych.

W przypadku powoływania się na rozwiązania równoważne , Wykonawca zobowiązany jest wykazać, że spełniają one wymagania Zamawiającego. Wykonawca chcąc zaproponować w swojej ofercie inne w stosunku do określonych przez Zamawiającego, rozwiązanie równoważne, może je opisać w odpowiedniej pozycji swojego kosztorysu ofertowego, a do oferty należy dołączyć dokumenty potwierdzające, że oferowane rozwiązanie jest równoważne, umożliwiające Zamawiającemu porównanie cech technicznych, jakościowych i użytkowych.
5. Podwykonawstwo:
a) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
b) Wykonawca może powierzyć wykonanie dowolnego zakresu zamówienia podwykonawcy.
c) Zamawiający żąda wskazania w ofercie przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, o ile są znane.
d) Pozostałe wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w wzorze umowy, stanowiącej zał. nr 9 do SWZ.
6. Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, o których mowa w art. 95 ust.1 PZP, osób wykonujących zamówienie:
a) Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 PZP, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1* ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.) Wykonawca zagwarantuje Zamawiającemu, że osoby wykonujące te czynności będą zatrudnione na podstawie umowy o pracę w rozumieniu Kodeksu pracy, przy czym wykonanie tego zobowiązania („Obowiązek Zatrudnienia”) może nastąpić również poprzez zatrudnienie tych osób przez podwykonawców. Wykonawca lub podwykonawca skieruje do wykonania zamówienia wyżej wymienione osoby zatrudnione na okres obejmujący realizację zamówienia. W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem tego okresu, zobowiązuje się do niezwłocznego zatrudnienia na to miejsce innej osoby.
*art. 22 § 1 ustawy Kodeks pracy: Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem.
b) Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności związane z wykonaniem robót opisanych w dokumentacji projektowej wykonywane przez pracowników fizycznych oraz operatorów maszyn i urządzeń z wyłączeniem kierownika budowy oraz kierowników robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 4 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Kwota, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 499 009,47 zł brutto. Na podstawie art. 222 ust.4 PZP Zamawiający na stronie prowadzonego postępowania przed otwarciem ofert opublikował informację o kwocie przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia. Cena najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu wynosi 639 725,88 zł. Biorąc pod uwagę, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia, przy jednoczesnym braku możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, Zamawiający uznał, że konieczne jest unieważnienie postępowania na podstawie art. 255 ust.3 PZP.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 639725,88 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 673903,65 PLN

2021-08-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane