Postępowanie przetargowe na przebudowę ul. Władysława Jagiełły, ul. Jasnej w Zduńskiej Woli, budowę drogi dojazdowej do terenów pod budownictwo mieszkaniowe pomiędzy ul. Zduńską i ul. Widawską

Miasto Zduńska Wola

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00149451
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00149451/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-16 09:49
Lokalizacja
Zduńska Wola, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1d4f5c4d-d8c1-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8291708273
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie budowy autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie mostów drogowych

Wykonawcy

3 przyznane

MARIUSZ RUBAJCZYKZDUŃSKA WOLA, PL · lot 0
421 238,43 PLN
MARIUSZ RUBAJCZYKZDUŃSKA WOLA, PL · lot 1
413 137,38 PLN
HYDROMAK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPORĘBY 26B, PL · lot 2
395 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00149451 z dnia 2021-08-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Postępowanie przetargowe na przebudowę ul. Władysława Jagiełły, ul. Jasnej w Zduńskiej Woli, budowę drogi dojazdowej do terenów pod budownictwo mieszkaniowe pomiędzy ul. Zduńską i ul. Widawską

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Zduńska Wola

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934424

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Stefana Złotnickiego 12

1.5.2.) Miejscowość: Zduńska Wola

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-220

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 438250229

1.5.8.) Numer faksu: 428250202

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@zdunskawola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdunskawola.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdunskawola.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Postępowanie przetargowe na przebudowę ul. Władysława Jagiełły, ul. Jasnej w Zduńskiej Woli, budowę drogi dojazdowej do terenów pod budownictwo mieszkaniowe pomiędzy ul. Zduńską i ul. Widawską

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1d4f5c4d-d8c1-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00149451

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000838/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Budowa drogi dojazdowej do terenów pod budownictwo mieszkaniowe pomiędzy ul. Zduńską i ul. Widawską - etap I

1.1.19 Przebudowa ul. Jasnej (od ul. A. Mickiewicza do ul. Prostej)

1.1.26 Przebudowa ul. W. Jagiełły (sięgacze) - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00098846/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IM.271.48.2021.JU

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 955359,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Część I – Przebudowa ul. Władysława Jagiełły – etap I - sięgacz nr 1. Inwestycja realizowana jest na podstawie ważnego zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych na przebudowę sięgaczy ulicy Władysława Jagiełły wraz z budową przyłączy sieci kanalizacji deszczowej, przyjętego w Starostwie Powiatowym w Zduńskiej Woli w dniu 20 marca 2020 roku znak: AB.6743.1.37.2020.
W ramach inwestycji Wykonawca zrealizuje roboty budowlano - montażowe opisane dokumentacją techniczną i STWiORB, w tym:
a) przebudowa sięgacza nr 1 w ulicy Władysława Jagiełły o długości 131,90 m w zakresie:
i. jezdnia o szerokości 5,0 m (dz. nr 326/6 i 326/10) z kostki betonowej grafitowej gr. 8 cm na podbudowie z kruszywa łamanego – pow. 591 m.kw.,
ii. chodniki o szer. 2,0 (dz. nr 326/6) z kostki betonowej szarej gr. 8 cm – 208 m. kw.,
iii. opaska bezpieczeństwa szer. 1,0-0,5 m z kostki betonowej szarej gr. 8 cm 142 m. kw.,
iv. wykonanie oznakowania tymczasowego na okres budowy oraz oznakowanie docelowe.
b) odwodnienie sięgacza poprzez budowę przyłącza kanalizacji deszczowej fi 200 z rur PP-B o łącznej długości 108,34 m oraz powierzchniowe poprzez ściek z kostki betonowej (zaniżenie w nawierzchni drogi).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233100-0 - Roboty w zakresie budowy autostrad, dróg

4.5.5.) Wartość części: 308895,59 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2) Część II – Przebudowa ul. Jasnej – etap I - przepust na rzece Pichnie. Inwestycja realizowana jest na podstawie decyzji ostatecznej Starosty Zduńskowolskiego nr 4.2021 z dnia 31 maja 2021 r. znak: AB.6740.2.1.2021 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na rozbudowie drogi gminnej Nr 119246E ul. Jasnej w Zduńskiej Woli. Wykonawca przed przystąpieniem do robót budowlanych opracuje projekt organizacji ruchu na czas budowy przepustu wraz z uzgodnieniem oraz projekt stałej organizacji ruchu (ustawienie dwóch znaków zakazu ruchu). Roboty realizowane są w dolinie rzeki Pichny tj. na terenach sprzyjających osadnictwu w okresie pradziejowym i późniejszym, wymagają powołania nadzoru archeologicznego. Nadzór archeologiczny leży po stronie Wykonawcy, należy wkalkulować w cenę oferty. W ramach inwestycji Wykonawca zrealizuje roboty budowlano - montażowe opisane dokumentacją techniczną i STWiORB, w zakresie budowy przepustu na rzece Pichnie, w tym:
a) rozbiórka kładki przez rzekę o wym. 1,25 x 4,00 m,
b) przepust skrzynkowy prefabrykowany o wym. 2,00 x 1,50 m dł. 14,00 m,
c) płyty przejściowa i zespalająca o gr. 20 cm z betonu C25/30
d) przyczółki wlotowy i wylotowy żelbetowe gr. 40 cm z betonu C30/37,
e) wybrukowanie koryta rzeki na wlocie i wylocie przepustu brukiem kamiennym gr. 15 cm na betonie C12/15,
f) palisada z kołków drewnianych fi 8 x 120 cm na wlocie i wylocie przepustu,
g) 2 szt. barierki wys. 1,20 m,
h) przebudowa wylotu kanalizacji deszczowej DN 1000,
i) budowa wylotu projektowanego odcinka kanalizacji deszczowej DN 400,
j) kanał obiegowy na czas realizacji budowy przepustu,
k) nawierzchnia tymczasowa na przepuście – 1 x papa asfaltowa, piasek – warstwa gr. 10 cm, tłuczeń na powierzchni warstwa gr 10 cm 7,00 x 14,00 m.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych

4.5.5.) Wartość części: 198031,85 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

3) Część III - Budowa drogi dojazdowej do terenów pod budownictwo mieszkaniowe pomiędzy ul. Zduńską i ul. Widawską – etap I – budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami i utwardzenie pasa jezdni kruszywem łamanym. Inwestycja realizowana jest na podstawie decyzji ostatecznej Starosty Zduńskowolskiego nr 1.2021 z dnia 12 stycznia 2021 r. znak: AB.6740.2.8.2020 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie drogi dojazdowej do terenów przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe pomiędzy ul. Zduńską i ul. Widawską w Zduńskiej Woli. W ramach inwestycji Wykonawca zrealizuje roboty budowlano - montażowe opisane dokumentacją techniczną i STWiORB, w zakresie etapu I wymienionej inwestycji, w tym:
a) wytyczenie pasa drogowego w terenie, jezdni i wodociągu,
b) oczyszczenie terenu z zarośli, wycinka drzew, karczowanie pni,
c) korytowanie w zakresie całej szerokości jezdni,
d) budowa wodociągu fi 160 PEHD o dł. 382,20 m,
e) budowa przyłączy do granicy pasa drogowego z rur PEHD fi 40 o łącznej długości 244,80 m,
f) wykonania jezdni z kruszywa łamanego 0/31,5 gr. po zagęszczeniu 15 cm – 2.500 m. kw.
g) inwentaryzacja wykonanych robót

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 448432,54 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 348090 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 473621,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 421238,43 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA USŁUGOWOHANDLOWA "MARTOM" MARIUSZ RUBAJCZYK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 731577920

7.3.3) Ulica: Jagiełły 15

7.3.4) Miejscowość: Zduńska Wola

7.3.5) Kod pocztowy: 98-220

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 421238,43 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 413137,38 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 413137,38 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 413137,38 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA USŁUGOWOHANDLOWA "MARTOM" MARIUSZ RUBAJCZYK

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 731577920

7.3.3) Ulica: Jagiełły 15

7.3.4) Miejscowość: Zduńska Wola

7.3.5) Kod pocztowy: 98-220

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 413137,38 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 395000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 493936,97 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 395000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HYDROMAK SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 829-173-68-49

7.3.4) Miejscowość: Poręby 26b

7.3.5) Kod pocztowy: 98-220

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

CZĘŚĆ DROGOWA DROMAK SP. Z O.O.

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 395000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-08-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane