Budowa hali sportowej wraz z łącznikiem w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
Zarząd Powiatu Toruńskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00149840
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00149840/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-16 12:33
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-72fbe43e-9b88-11eb-945c-72824b6a02d0
- Identyfikator
- 9562086885
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00149840 z dnia 2021-08-16 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa hali sportowej wraz z łącznikiem w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Powiatu Toruńskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118684
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Towarowa 4-6
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.7.) Numer telefonu: 56 662 88 88
1.5.8.) Numer faksu: 56 662 88 89
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiattorunski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.powiattorunski.pl/7096,zamowienia-publiczne
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://powiattorunski.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa hali sportowej wraz z łącznikiem w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-72fbe43e-9b88-11eb-945c-72824b6a02d0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00149840
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-16
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000068/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Budowa hali gimnastycznej w Zespole Szkół CKU Gronowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00032738/04
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.272.1.4.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 8899193,39 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa hali sportowej wraz z łącznikiem.
Budynek podzielono na strefy funkcjonalne: halę sportową, strefę zaplecza dla uczniów i nauczycieli oraz zawodników, strefę trybun i zaplecza dla widzów na czas zawodów sportowych. Powierzchnia użytkowa to 2714,24 m2, powierzchnia zabudowy 2332,11 m2, kubatura 20420,00 m3. Budynek będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.
Zaprojektowany budynek jest w części dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony, na planie nieregularnego wieloboku, kryty dachem płaskim i połączony komunikacyjnie z istniejącym budynkiem szkoły, wejścia bezpośrednio z poziomu terenu.
Charakterystyczne parametry techniczne budynku:
Powierzchnia zabudowy: 2 332,11 m2
Powierzchnia użytkowa: 2 714,24 m2
Kubatura: 20 420,00 m3
Max. długość budynku: 73,14 m
Max. szerokość budynku: 46,77 m
Ilość kondygnacji: 2
Wysokość budynku: 10,72 m
Widownia – 250 miejsc na trybunach.
Budynek podzielono na strefy funkcjonalne:
• halę sportową
• Strefę zaplecza dla uczniów i nauczycieli (oraz zawodników na czas zawodów sportowych)
• Strefę trybun i zaplecza dla widzów (na czas zawodów sportowych itp.)
Hala sportowa
Bryłę główną hali zlokalizowano w części północno-zachodniej z doświetleniem światłem naturalnym od strony północnej dla większego komfortu użytkowników. Projektuje się halę sportową zawierającą podstawowe pełnowymiarowe (w skali rozgrywek krajowych) boiska do gry w piłkę ręczną (lub piłkę nożną halową), koszykówkę oraz siatkówkę. Przewidziano możliwość podziału hali (za pomocą kotar/piłkochwytów sterowanych automatycznie na pilota) na 3 części dla lepszej organizacji zajęć z wychowania fizycznego dla uczniów CKU w Gronowie.
W bezpośrednim sąsiedztwie hali (pod trybuną) zlokalizowano magazyn na sprzęt sportowy. Projektuje się również komunikację z płyty boiska na trybunę. Z pomieszczenia hali prowadzą dwa wyjścia ewakuacyjne bezpośrednio na zewnątrz budynku.
Strefa zaplecza dla uczniów i nauczycieli
Główne wejście dla uczniów i nauczycieli (podstawowych użytkowników obiektu) zlokalizowano w części północnej na elewacji frontowej, od strony parkingu i drogi krajowej nr 15. Poprzez łącznik z istniejącym budynkiem szkoły, korytarz wschodni, przy którym zlokalizowano siłownię oraz salę fitness, uczniowie przechodzą do zaplecza hali sportowej, w którym na poziomie parteru (częściowo pod trybuną) zlokalizowano przebieralnie wraz z węzłami sanitarnymi (oddzielne dla kobiet, mężczyzn i osób niepełnosprawnych) i toalety ogólnodostępne. W bliskim sąsiedztwie (dla wygodnego nadzoru nad uczniami) projektuje się pokój wraz z węzłem sanitarnym dla nauczycieli wychowania fizycznego.
Bezpośrednio z zaplecza dla uczniów i nauczycieli można przejść na wyniesioną na poziom I piętra trybunę, bez konieczności wchodzenia do strefy widzów.
Strefę uzupełniają pomieszczenia techniczne zlokalizowane w południowej części budynku.
Strefa zaplecza dla widzów
Główne wejście dla widzów (okazjonalnych użytkowników obiektu) zlokalizowano po stronie zachodniej, od drogi wewnętrznej i parkingów pomocniczych.
W parterze, do dyspozycji widzów zaprojektowano hol wejściowy, szatnię okryć wierzchnich oraz toalety ogólnodostępne (damską, męską i dla osób niepełnosprawnych). Na poziom trybuny prowadzi klatka schodowa. Na I piętrze zaprojektowano trybunę wraz z powierzchnią komunikacji oraz dodatkowymi toaletami ogólnodostępnymi (dla kobiet i mężczyzn). Dla celów ewakuacyjnych, po stronie południowo-wschodniej zaprojektowano drugą, zamkniętą klatkę schodową z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz budynku.
Strefę uzupełniają pomieszczenia techniczne i magazynowe zlokalizowane w południowej części budynku oraz pomieszczenia pomocnicze służące do utrzymania czystości w budynku, zlokalizowane przy toaletach ogólnodostępnych dla widzów na obu kondygnacjach.
Budynek będzie wyposażony w następujące instalacje:
- elektryczne i teletechniczne,
- wodno-kanalizacyjne,
- grzewcze,
- wentylacje mechaniczną.
Budynek będzie zaopatrywany w wodę z sieci wodociągowej, odprowadzenie ścieków do sieci kanalizacyjnej, wody opadowe odprowadzone będą do kanalizacji deszczowej. Budynek ma być ogrzewany poprzez napowietrzne pompy ciepła.
Projektuje się wykonanie nowych parkingów, chodników, miejsc postojowych wraz z niezbędnymi rozbiórkami i przebudową wewnętrznego układu komunikacyjnego oraz istniejących sieci podziemnych. Wykonanie terenów zielonych.
Szczegółowy zakres planowanej inwestycji przedstawia wielobranżowy projekt techniczny tj. projekt zagospodarowania terenu, projekt branży drogowej, projekt branży architektonicznej, projekt branży konstrukcyjnej, projekt branży sanitarnej (wod-kan, c.o., wentylacja), projekt sieci zewnętrznych, projekt branży elektrycznej i teletechnicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32323500-8 - Urządzenia do nadzoru wideo
32340000-8 - Mikrofony i głośniki
37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45211310-5 - Roboty budowlane w zakresie łazienek
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45212225-9 - Roboty budowlane związane z halami sportowymi
45212230-7 - Instalowanie szatni
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych
45314310-7 - Układanie kabli
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45331220-4 - Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych
45331230-7 - Instalowanie urządzeń chłodzących
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 12656700 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17000000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 12656700 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „EBUD” – Przemysłówka Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5540309850
7.3.3) Ulica: ul. Biskupińska 11
7.3.4) Miejscowość: Bydgoszcz
7.3.5) Kod pocztowy: 85-375
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Roboty sanitarne, wentylacja i klimatyzacja, roboty elektryczne i teletechniczne, dostawa i montaż urządzeń i wyposażenia, część robót budowlanych, roboty związane z zagospodarowaniem terenu.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 12656700 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-08-16 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |