Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Szczepkowo i Julin
Gmina Iława
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00150751
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00150751/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-17 10:03
- Lokalizacja
- Iława, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b3bc7bb9-df00-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7441660841
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty w zakresie różnych nawierzchni
Wykonawcy
1 przyznane
MARIAN TOMPALSKIChrostowo, PL · lot 1
83 915,27 PLNOferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00150751 z dnia 2021-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Szczepkowo i Julin
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Iława
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742899
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: gen. Wł. Andersa 2A
1.5.2.) Miejscowość: Iława
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-200
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: lstaniszewska@gmina-ilawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gmina-ilawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gmina-ilawa.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Szczepkowo i Julin2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3bc7bb9-df00-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00150751
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001512/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Przebudowa dróg gminnych w miejscowościach Szczepkowo i Julin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106928/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TIZ.271.5.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Szczepkowo;Przedmiotem zamówienia jest: „PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ W SZCZEPKOWIE”
I. Przedmiot obejmuje wykonanie następującego zadania:
1.ELEMENTY PROJEKTOWANE
Podstawowym celem projektowanej przebudowy drogi jest poprawienie bezpieczeństwa ruchu kołowego, pieszego wraz z prawidłowym odwodnieniem, urządzeniami bezpieczeństwa ruchu, co wpłynie pozytywnie na warunki środowiskowe, zmniejszające emisje spalin, zapylenia i hałasu. Wykonanie drogi wpłynie pozytywnie na komfort poruszania się i skrócenie czasu przejazdu. W ramach przedsięwzięcia planuje się:
• wzmocnienie nawierzchni do 100 kN/oś
• poprawa parametrów geometrycznych drogi poprzez korektę łuków pionowych, poziomych oraz skrzyżowań,
• poprawa geometrii istniejących zjazdów oraz budowa nowych,
• budowę i przebudowę odwodnienia drogi,
• zagospodarowanie zieleni,
1.1 Parametry projektowe
Podstawowe parametry do projektowania:
OGÓLNE PARAMETRY TECHNICZNE
Parametr techniczny Wielkość
Długość 185 mb
Klasa techniczna drogi D (Lokalna )
Kategoria ruchu KR1
Prędkość projektowa Vp = 30 km/h
Szerokość pasa ruchu 2,00 m
Szerokość jezdni 4,00 m
Szerokość pobocza 0,5 m
Obciążenie docelowe konstrukcji nawierzchni 100 kN/oś
1.2 Jezdnia
Trasa drogi w planie została zaprojektowana w taki sposób aby dostosować ją do istniejącej trasy oraz granic pasa drogowego. Projektowany odcinek zakłada niweletę dostosowana do terenu wzbogacona o warstwy konstrukcyjne (zgodnie z przekrojami normalnymi). Na całym odcinku zaprojektowano jezdnie o nawierzchni utwardzonej wzmocnioną krawężnikami, podwójne utrwalenie nawierzchni przez zabiegi grysowo – emulsyjne i wykonanie przekroju daszkowego o spadku poprzecznym 2 %. oraz regulacje poboczy poprzez ich ścięcie i ponowne wykonie w stosunku do nowych rzędnych jezdni.
1.3 Konstrukcja nawierzchni
- wykonać zgodnie z przekrojami normalnymi
1.4 Zjazdy
Zjazdy przewidziane do przebudowy zaprojektowano w miejscu istniejących zjazdów lub miejscu gdzie po wizji w terenie można było stwierdzić którędy odbywa się wjazd na działkę. Szerokość zjazdu zaprojektowano jako 5,00 m, przy krawędzi jezdni poszerzone poprzez skosy 1:1. Zjazdy należy wykonać do granicy działki lub ogrodzenia. Zjazdy wykonać zgodnie z planem zagospodarowania terenu oraz rysunkami szczegółowymi. Zjazdy należy wykonać do każdej posesji, zabezpieczone obrzeżami. W obrębie pasa drogowego.
1.5 Pobocza
Na całym projektowanym odcinku drogi zaprojektowano pobocza obustronne z gruntu rodzimego o grubości 10 cm i szerokości 50 cm. Nawierzchnie poboczy wykonać ze spadkiem 6 % w kierunku rowu lub terenu naturalnego w granicach działek pasa drogowego.
1.6 Oznakowanie
Wg. odrębnego opracowania
1.7 Odwodnienie terenu
Projekt przebudowy drogi nie zmienia układu spływu wód deszczowych. Wielkość zlewni pozostaje bez zmian, wszystkie wody opadowe zostają odprowadzone powierzchniowo do istniejących rowów drogowych. Należy wykonać oczyszczenie rowów przydrożnych.
1.8 Przebudowa innej infrastruktury
Projekt nie zakłada przebudowy innych sieci podziemnych. W przypadku odkrycia nie zainwentaryzowanych kabli/ przewodów o fakcie natychmiast powiadomić gestora sieci i ustalić z nim zakres zabezpieczenia kabla.
2. OCHRONA ŚRODOWISKA
2.1 Warunki wykorzystania terenu w czasie realizacji
- w czasie realizacji należy prowadzić oszczędne korzystanie z terenu naturalnego,
- odpady i ścieki powstałe podczas realizacji należy usuwać zgodnie z założonymi w projekcie technicznym i wytycznymi
- sposób prowadzenia i technologie należy dobrać w taki sposób aby ograniczyć wpływ pracy maszyn i ludzi na środowisko
- sposób wykonywania prac nie może pogarszać stanu pierwotnego terenu , drogi dojazdowe, zjazdy tereny zielone itd.
- do robót ziemnych stosować sprzęt sprawny atestowany , o sprawnym stanie technicznym
- plac budowy utrzymywać w stałym , porządku
- prowadzić segregację śmieci i oddawać wyspecjalizowanym jednostką
- prace w obrębie cieków wodnych prowadzi z należytą starannością , nie dopuścić do wycieków substancji do gruntów lub cieków wodnych
2.2 Zadrzewienie
W celu wykonania projektowanej inwestycji drogowej , nie będzie konieczne usuniecie drzew , zgodnie z planem zagospodarowania terenu. Pozostałe drzewa należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, prace ziemne w obrębie korzeni prowadzić ręcznie i należytą starannością. W przypadku konieczności wykonania wycinki drzew Stanowic ona będzie odrębne opracowanie techniczne.
2.3 Roboty ziemne
W miejscu dużej niwelacji terenu (wykopy i nasypy) należy zagospodarować skarpy ze skosem 1:1,5. Na odcinkach, gdzie brakuje dostatecznej szerokości pasa drogowego skarpy rowów należy wykonać o nachylenie 1:1, a rowy jako trójkątne. Na terenie inwestycji znajdującą się warstwę humusu, należy zebrać w celach budowlanych, a po zakończeniu prac rozścielić w pasie drogowym i odtworzyć naturalne środowisko poprzez obsianie nasionami trawy.
2.4 Uporządkowanie terenu
Po zakończeniu prac wszystkie tereny zielone i związane z wysypami gruntu należy doprowadzić do stanu pierwotnego.
3. INFORMACJA O OBSZARZE ODDZIAŁYWANIA INWESTYCJI
Obszar oddziaływania robót mieści się w całości na działkach zaznaczonych na planie zagospodarowania terenu . Projektowana trasa drogowa nie spowoduje złych warunków oddziaływania na sąsiednie działki. Brak będzie wpływu ograniczającego sąsiednie działki w sposobie ich użytkowania. Materiały zastosowane do wykonania robót zostały zaprojektowane w taki sposób aby nie stwarzały zagrożeń dla okolicznych mieszkańców.
4. CHARAKTERYSTYKA EKOLOGICZNA
Projektowane zamierzenie budowlane nie ze względu na swoje przeznaczenie i pełniona funkcje nie będzie ujemnie wpływało na tereny sąsiednie, nie będzie zagrażało innemu mieniu jak i również nie będzie wpływało szkodliwie na środowisko.
5. WPŁYW EKSPLOATACJI GÓRNICZEJ
Niniejszy teren nie jest objęty wpływem eksploatacji górniczej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.5.) Wartość części: 96972,79 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: Przebudowa drogi gminnej w miejscowości JulinPrzedmiotem zamówienia jest: „PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ W JULINIE”
I. Przedmiot obejmuje wykonanie następującego zadania:
1.ELEMENTY PROJEKTOWANE
Podstawowym celem projektowanej przebudowy drogi jest poprawienie bezpieczeństwa ruchu kołowego, pieszego wraz z prawidłowym odwodnieniem, urządzeniami bezpieczeństwa ruchu, co wpłynie pozytywnie na warunki środowiskowe, zmniejszające emisje spalin, zapylenia i hałasu. Wykonanie drogi wpłynie pozytywnie na komfort poruszania się i skrócenie czasu przejazdu. W ramach przedsięwzięcia planuje się:
• wzmocnienie nawierzchni do 100 kN/oś
• budowę i przebudowę odwodnienia drogi
1.1 Parametry projektowe
OGÓLNE PARAMETRY TECHNICZNE
Parametr techniczny Wielkość
Długość 140 mb
Klasa techniczna drogi D (Lokalna )
Kategoria ruchu KR1
Prędkość projektowa Vp = 30 km/h
Szerokość pasa ruchu 2,25 m
Szerokość jezdni 4,50 m
Szerokość pobocza 0,5 m
Obciążenie docelowe konstrukcji nawierzchni 100 kN/oś
1.2 Jezdnia
Trasa drogi w planie została zaprojektowana w taki sposób aby dostosować ją do istniejącej trasy oraz granic pasa drogowego. Projektowany odcinek zakłada niweletę dostosowana do terenu wzbogacona o warstwy konstrukcyjne (zgodnie z przekrojami normalnymi). Na całym odcinku zaprojektowano jezdnie o nawierzchni utwardzonej w części wzmocnioną krawężnikami, podwójne utrwalenie nawierzchni przez zabiegi grysowo – emulsyjne i wykonanie przekroju daszkowego o spadku poprzecznym 2 % oraz regulacje poboczy poprzez ich ścięcie i ponowne wykonie w stosunku do nowych rzędnych jezdni.
1.3 Konstrukcja nawierzchni
- wykonać zgodnie z przekrojami normalnymi
1.4 Zjazdy
Zjazdy przewidziane do przebudowy zaprojektowano w miejscu istniejących zjazdów lub miejsc gdzie po wizji w terenie można było stwierdzić którędy odbywa się wjazd na działkę. Szerokość zjazdu zaprojektowano jako 5,00 m, przy krawędzi jezdni poszerzone poprzez skosy 1:1. Zjazdy należy wykonać do granicy działki lub ogrodzenia. W obrębie pasa drogowego.
1.5 Pobocza
Na całym projektowanym odcinku drogi zaprojektowano pobocza obustronne z gruntu rodzimego o grubości 10 cm i szerokości 50 cm. Nawierzchnie poboczy wykonać ze spadkiem 6 % w kierunku rowu lub terenu naturalnego w granicach działek pasa drogowego.
1.6 Oznakowanie
Wg. odrębnego opracowania
1.7 Odwodnienie terenu
Projekt przebudowy drogi nie zmienia układu spływu wód deszczowych. Wielkość zlewni pozostaje bez zmian, wszystkie wody opadowe zostają odprowadzone powierzchniowo do istniejących rowów drogowych. Należy wykonać oczyszczenie rowów przydrożnych.
1.8 Przebudowa innej infrastruktury
Projekt nie zakłada przebudowy innych sieci podziemnych. W przypadku odkrycia nie zainwentaryzowanych kabli/ przewodów o fakcie natychmiast powiadomić gestora sieci i ustalić z nim zakres zabezpieczenia kabla.
2. OCHRONA ŚRODOWISKA
2.1 Warunki wykorzystania z terenu w czasie realizacji:
- w czasie realizacji należy prowadzić oszczędne korzystanie z terenu naturalnego,
- opady i ścieki powstałe podczas realizacji należy usuwać zgodnie z założonymi w projekcie technicznym i wytycznymi
- sposób prowadzenia i technologie należy dobrać w taki sposób aby ograniczyć wpływ pracy maszyn i ludzi na środowisko
- sposób wykonywania prac nie może pogarszać stanu pierwotnego terenu , drogi dojazdowe, zjazdy tereny zielone itd.
- do robót ziemnych stosować sprzęt sprawny atestowany, o sprawnym stanie technicznym
- plac budowy utrzymywać w stałym, porządku
- prowadzić segregację śmieci i oddawać wyspecjalizowanym jednostką
- prace w obrębie cieków wodnych prowadzi z należytą starannością, nie dopuścić do wycieków substancji do gruntów lub cieków wodnych
2.2 Zadrzewienie
W celu wykonania projektowanej inwestycji drogowej , nie będzie konieczne usuniecie drzew, zgodnie z planem zagospodarowania terenu. Pozostałe drzewa należy zabezpieczyć przed uszkodzeniami mechanicznymi, prace ziemne w obrębie korzeni prowadzić ręcznie i z należytą starannością. W przypadku konieczności wykonania wycinki drzew stanowić ona będzie odrębne opracowanie techniczne.
2.3 Roboty ziemne
W miejscu dużej niwelacji terenu (wykopy i nasypy) należy zagospodarować skarpy ze skosem 1:1,5. Na odcinkach, gdzie brakuje dostatecznej szerokości pasa drogowego skarpy rowów należy wykonać o nachylenie 1:1, a rowy jako trójkątne. Na terenie inwestycji znajdującą się warstwę humusu, należy zebrać w celach budowlanych, a po zakończeniu prac rozścielić w pasie drogowym i odtworzyć naturalne środowisko poprzez obsianie nasionami trawy.
2.4 Uporządkowanie terenu
Po zakończeniu prac wszystkie tereny zielone i związane z wysypami gruntu, należy doprowadzić do stanu pierwotnego.
3. INFORMACJA O OBSZARZE ODDZIAŁYWANIA INWESTYCJI
Obszar oddziaływania robót mieści się w całości na działkach zaznaczonych na planie zagospodarowania terenu. Projektowana trasa drogowa nie spowoduje złych warunków oddziaływania na sąsiednie działki. Brak będzie wpływu ograniczającego sąsiednie działki w sposobie ich użytkowania. Materiały zastosowane do wykonania robót zostały zaprojektowane w taki sposób aby nie stwarzały zagrożeń dla okolicznych mieszkańców.
4. CHARAKTERYSTYKA EKOLOGICZNA
Projektowane zamierzenie budowlane nie ze względu na swoje przeznaczenie i pełniona funkcje nie będzie ujemnie wpływało na tereny sąsiednie, nie będzie zagrażało innemu mieniu jak i również nie będzie wpływało szkodliwie na środowisko.
5. WPŁYW EKSPLOATACJI GÓRNICZEJ: Niniejszy teren nie jest objęty wpływem eksploatacji górniczej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
4.5.5.) Wartość części: 68422,23 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 134505,42 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 134505,42 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 83915,27 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 83915,27 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 83915,27 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "MAR-DAR" Marian Tompalski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8931210838
7.3.4) Miejscowość: Chrostkowo
7.3.5) Kod pocztowy: 87-602
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-17
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 83915,27 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2021-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |