Remont Jazu Oświęcim w km 121+350 rzeki Prosny (wg MPHP) , w km 131+317 rzeki Prosny (wg ISOK) na terenie Zarządu Zlewni w Kaliszu
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00151043
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00151043/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-17 11:44
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c4751b14-c2b5-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00151043 z dnia 2021-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont Jazu Oświęcim w km 121+350 rzeki Prosny (wg MPHP) , w km 131+317 rzeki Prosny (wg ISOK) na terenie Zarządu Zlewni w Kaliszu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne-poznan@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r6709,Remont-Jazu-Oswiecim-w-km-121350-rzeki-Prosny-wg-MPHP-w-km-131317-rzeki-Prosny-w.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Państwowa Osoba Prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont Jazu Oświęcim w km 121+350 rzeki Prosny (wg MPHP) , w km 131+317 rzeki Prosny (wg ISOK) na terenie Zarządu Zlewni w Kaliszu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c4751b14-c2b5-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00151043
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00010273/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.68 Remont Jazu Oświęcim - Zarząd Zlewni Kalisz - RZGW Poznań
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00072527/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PO.ROZ.2810.32.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2036185,08 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1 Przedmiotem zamówienia jest:
Remont Jazu Oświęcim w km 121+350 rzeki Prosny (wg MPHP) , w km 131+317 rzeki Prosny (wg ISOK) na terenie Zarządu Zlewni w Kaliszu
W związku z zapisami ekspertyzy Wielkopolski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał Zarządowi Zlewni w Kaliszu (jednostka organizacyjna Wód Polskich) usunięcie nieprawidłowości w stanie technicznym budowli, poprzez wykonanie obowiązków wymienionych w sentencji decyzji.
Usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości w stanie technicznym jazu Oświęcim, wynikających z decyzji Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z dnia 05.08.2020 WIK.7742.10.2019.RA poprzez wykonanie zaleceń wynikających z ekspertyzy technicznej opracowanej przez mgr inż. Józefa Zgrabczyńskiego, mgr inż. Marcina Pawłowskiego oraz mgr inż. Rafała Urbaniaka w czerwcu 2020r. pn.: ”Ekspertyza techniczna Jaz Oświęcim w kom121+350 rz. Prosny oraz Jazu Grabów w km 110+300 rzeki Prosny”.
Zakres prac remontowych dla jazu Oświecim:
- przyczółki betonowe jazu – czyszczenie betonowych powierzchni strumieniowo-wodne, uzupełnienie ubytków zaprawami naprawczymi chemii budowlanej, nałożenie na nowej powierzchni dwóch warstw materiałów zabezpieczających powierzchnie żelbetowe jazu;
- dolne umocnienie brzegu jazu – czyszczenie betonowych powierzchni strumieniowo-wodne, uzupełnienie ubytków zaprawami naprawczymi chemii budowlanej, nałożenie na nowej powierzchni dwóch warstw materiałów zabezpieczających powierzchnie żelbetowe;
- górne umocnienie brzegu jazu – czyszczenie betonowych powierzchni strumieniowo-wodne, uzupełnienie ubytków zaprawami naprawczymi chemii budowlanej, nałożenie na nowej powierzchni dwóch warstw materiałów zabezpieczających powierzchnie żelbetowe;
- naprawa zdeformowanych elementów betonowych stanowiących ubezpieczenie lewego przelewu powodziowego (wraz z odkrzaczaniem) oraz przelewu prawego,
- umocnienia betonowe brzegów i skarp – demontaż istniejących umocnień betonowych z trylinki i płyt betonowych, dogęszczenie podłoża, wykonanie podbudowy z piasku oraz warstwy betonu gr. 20 cm, wykonanie nowych umocnień z trylinki i płyt betonowych;
- płyta denna jazu – skucie betonowej powierzchnia warstwą gr 20,0 cm – wykonanie siatki zbrojeniowej przymocowanej do kotw stalowych wklejonych w istniejącą konstrukcję, wykonanie warstwy szczepnej na skutej powierzchni, betonowanie płyty dennej jazu warstwa do 20,0 cm, nałożenie na nowej powierzchni płyty dennej dwóch warstw materiałów zabezpieczających powierzchnie żelbetowe jazu;
- żelbetowa kładka jazu – demontaż istniejącej kładki i wykonanie nowej kładki z kształtowników stalowych z wypełnieniem typu WEMA;
- stalowe prowadnice zamknięć remontowych oraz zamknięcia wlotów do rurociągów Ø 800 – piaskowanie powierzchni kształtowników stalowych, odtłuszczenie powierzchni czyszczonych, zabezpieczenie powierzchni kształtowników stalowych przez dwukrotne malowanie farbą, wymiana zamknięć i naprawa kanału obiegowego;
- barierki ochronne – demontaż i wykonanie nowych;
- mechanizm zamknięć głównych – demontaż mechanizmów i wykonanie nowych;
- ubezpieczenie dolnego stanowiska jazu – rozbiórka i wykonanie nowej płyty żelbetowej;
- ubezpieczenie dolnego stanowiska jazu poniżej płyty żelbetowej – wykonanie materacy faszynowo kamiennych gr 1,0 m;
- istniejąca ścianka szczelna – wykonanie nowych obok istniejących;
- zamknięcie jazu – demontaż i wykonanie nowego;
- obsypka piaszczysta konstrukcji zewnętrznych ścian przyczółków jazu – ręczne odkopanie konstrukcji ziemnej, izolacja ścian zewnętrznych jazu emulsją asfaltową, zasypywanie wraz z zagęszczeniem gruntu w obrębie przyczółków jazu do IS=0,98 w skali Proctora;
- naprawa drenażu prawego i lewego wraz z wylotami;
- wymiana mocowania klapy w ścianach przyczółków;
- ze względu na prace w rejonie kładki roboczej dochodzącej do obwałowania prawego oraz dojazd sprzętu i konieczne prace na obiekcie i w jego rejonie wykonać naprawę obwałowań na odcinku 100m (po 50m w górę i w dół biegu Prosny). Dostosować niweletę góry wału do rzędnych poza rozpatrywanym terenem.
Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania w ramach przedmiotu zamówienia określają:
Przedmiar robót
opis przedmiotu zamówienia.
SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA WYKONANIA I ODBIORU ROBÓT
Projekt wykonawczy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45244000-9 - Wodne roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2109925,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3747782,99 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2247673,21 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BUDMIX sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6652988615
7.3.3) Ulica: Holendry Wąsoskie 10
7.3.4) Miejscowość: Ślesin
7.3.5) Kod pocztowy: 62-561
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2247673,21 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
| 2021-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |