Rewitalizacja Parku na Kamiennej Górze w Lubaniu - Etap 1
Gmina Miejska Lubań
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00150715
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00150715/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-17 09:50
- Lokalizacja
- Lubań, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2d75036d-d8dc-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6131568359
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00150715 z dnia 2021-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja Parku na Kamiennej Górze w Lubaniu - Etap 1
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Lubań
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821380
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 7 Dywizji 14
1.5.2.) Miejscowość: Lubań
1.5.3.) Kod pocztowy: 59-800
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: boi.um@miastoluban.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.luban.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://bip.miastoluban.pl/urzad,m,10439,ogloszenia-o-zamowieniach.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja Parku na Kamiennej Górze w Lubaniu - Etap 12.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2d75036d-d8dc-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00150715
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000565/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Rewitalizacja Parku na Kamiennej Górze - etap I
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00098735/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.14.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach I etapu zadania zostanie wykonany remont ciągów komunikacyjnych na terenie Parku na Kamiennej Górze w Lubaniu w tym drogi gminnej nr 108970D ulicy Al. Kombatantów wraz z chodnikami, drogi wewnętrznej wraz z chodnikami.
W ramach zadania przewidziano remont drogi gminnej nr 108970D
ulicy Al. Kombatantów polegający na wymianie krawężników betonowych na kamienne na ławie betonowej, rozebraniu istniejącej konstrukcji jezdni i wykonaniu nowej konstrukcji nawierzchni jezdni z kostki kamiennej, rzędowej, szarej na podsypce cementowo-piaskowej, na podbudowie z kruszywa łamanego, na warstwie odcinającej z piasku. Szczegółowe rozwiązania w planie oraz konstrukcyjne pokazano na rysunkach. Poszczególne projektowane elementy w planie zostały zaprojektowane bez zmiany osi drogi według istniejącego przebiegu, a poszczególne elementy zostały dowiązane do stanu istniejącego. Chodniki przewidziano o zmiennej szerokości dostosowanej do szerokości istniejących ciągów o nawierzchni z kostki betonowej - kostka betonowa „sudecka” śrutowana o różnych wymiarach lub inna o identycznym kształcie, fakturze i kolorze na podsypce cementowo-piaskowej i na podbudowie z kruszywa łamanego. Parkingi dla samochodów osobowych zlokalizowano na końcu ulicy w pobliżu Szkoły Muzycznej. Miejsca postojowe usytuowane pod kątem 90 stopni. Przewidziano miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia parkingów z kostki betonowe j- kostka betonowa „sudecka” śrutowana o różnych wymiarach na podsypce cementowo-piaskowej, na podbudowie z kruszywa łamanego oraz na warstwie odcinającej z piasku grubości.
Odwodnienie drogi gminnej realizowane jest przez spadki podłużne, spadki poprzeczne
z odprowadzeniem wód opadowych do wpustów ściekowych lokalnej kanalizacji deszczowej.
W ramach zadania wykonane będą również zjazdy z ulicy Aleja Kombatantów w miejscach istniejących zjazdów. Przyjęto nawierzchnię zjazdów z kostki betonowej „sudecka” śrutowana o różnych wymiarach lub inna o identycznym kształcie, fakturze i kolorze, na warstwie podsypkowej cementowo-piaskowa, podbudowie z kruszywa łamanego stabilizowana mechanicznie wg BN-64/8933-02, oraz warstwie odcinającej z piasku.
Podstawowe parametry projektowanej drogi: klasa D – dojazdowa; Vp - prędkość projektowa 30 km/h; przekrój uliczny; kategoria ruchu KR1.
W ramach I etapu zadania zostanie wykonany remont drogi wewnętrznej polegający na regulacji krawężników kamiennych na ławie betonowej, frezowaniu istniejącej jezdni bitumicznej, wykonaniu warstwy profilującej średnio 75 kg m2 z betonu asfaltowego AC16 W oraz warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11 S. Szczegółowe rozwiązania w planie pokazano na rysunkach. Poszczególne projektowane elementy w planie zostały zaprojektowane bez zmiany osi drogi według istniejącego przebiegu oraz zostały dowiązane do stanu istniejącego.
Chodniki przewidziano o zmiennej szerokości dostosowanej do szerokości istniejących ciągów o nawierzchni z kostki betonowej - kostka betonowa „sudecka” o różnych wymiarach lub inna o identycznym kształcie, fakturze i kolorze na podsypce piaskowej i na podbudowie z kruszywa łamanego.
Parkingi dla samochodów osobowych zlokalizowano na końcu ulicy w pobliżu dawnego basenu. Miejsca postojowe usytuowane pod kątem 90 stopni. Przewiduje się miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Nawierzchnia parkingów z EKO-kratki wypełnionej mieszanką ziemną z obsianiem trawą na podsypce żwirowej, na podbudowie z kruszywa oraz na warstwie odcinającej z piasku.
UWAGA!
W przypadku stwierdzenia w dokumentacji projektowej dla przedmiotowego zadania rozbieżności w zapisach dotyczących: wielkości obmiarowych, specyfikacjach materiałowych, specyfikacjach technologicznych itp., nadrzędność otrzymują zapisy zawarte w dokumentach opatrzonych klauzulą - aktualizacja 04.05.2021.
Zmian w szczególności dokonano w zakresie:
- powierzchni nawierzchni podlegających przebudowie,
- warstw konstrukcyjnych jezdni i chodników,
- sposobu odwodnienia i przebiegu sieci kanalizacji deszczowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1500000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2299064,65 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1500000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ELTOR Sp. z o.o. Sp. Komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6131572438
7.3.3) Ulica: Al. Niepodległości 12A
7.3.4) Miejscowość: Lubań
7.3.5) Kod pocztowy: 59-800
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-06
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1500000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-04-298.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |