Remont chodnika w drodze powiatowej nr 1185 O w Przeczy
Powiat Brzeski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00150881
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00150881/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-17 10:53
- Lokalizacja
- Brzeg, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-27ff25e7-beb6-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 7471567388
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00150881 z dnia 2021-08-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont chodnika w drodze powiatowej nr 1185 O w Przeczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Brzeski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412444
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Robotnicza 20
1.5.2.) Miejscowość: Brzeg
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@brzeg-powiat.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://brzeg-powiat.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont chodnika w drodze powiatowej nr 1185 O w Przeczy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27ff25e7-beb6-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00150881
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000546/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Remont chodnika w DP nr 1185 O w Przeczy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00066150/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZAM.272.1.5.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 181681,89
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont chodnika w m. Przecza o średniej szerokości 1,50 m z kostki betonowej szarej o gr. 8 cm wraz ze zjazdami z kostki betonowej czerwonej o gr. 8 cm.
1. Stan istniejący
Droga objęta opracowaniem zlokalizowana jest w Gminie Lewin Brzeski i służy obsłudze komunikacyjnej zabudowy wiejskiej. Jest to droga klasy Z, przelotowa przez miejscowość Przecza i stanowi ciąg drogi powiatowej nr 1185 O. Przedmiotowa droga posiada nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,5 m oraz chodnik o nawierzchni z płyt betonowych 50 x 50 cm o szerokości 1,50m.
2. Stan projektowany
W ramach poprawy bezpieczeństwa pieszych w m. Przecza planuje się wymianę istniejącej nawierzchni z płyt betonowych na kostkę betonową. Przebieg chodnika przy drodze powiatowej przedstawiony jest na planie sytuacyjnym w skali 1:500. Chodnik należy wykonać z kostki betonowej obramowanej od strony posesji obrzeżem betonowym. Rzędne wysokościowe chodnika należy dostosować do rzędnej istniejącego krawężnika. Na całym odcinku należy wykonać chodnik z kostki betonowej wibroprasowanej grubości 8 cm prostokątnej, szarej, ułożonej na podsypce z kruszyny 0/4 gr. 3 cm i podbudowie z kruszywa kamiennego 0-31,5 stabilizowanego mechanicznie grubości 10 cm oraz warstwie odsączającej z piasku naturalnego o grubości 10 cm. Pochylenie poprzeczne chodnika 2% w kierunku jezdni. Nawierzchnię zjazdów należy wykonać z kostki wibroprasowanej grubości 8 cm, prostokątnej, w kolorze czerwonym, ułożonej na podsypce z kruszyny 0/4 gr. 3 cm i podbudowie z kruszywa kamiennego 0-31,5 stabilizowanego mechanicznie grubości 10 cm (warstwa górna), podbudowy z kruszywa kamiennego 0-63 stabilizowanego mechanicznie grubości 15 cm (warstwa dolna podbudowy) oraz warstwie odsączającej z piasku naturalnego o grubości 10 cm. Pochylenie podłużne zjazdu należy dostosować do wysokości posadowienia bram wjazdowych. Projektowany zakres robót mieści się w granicach istniejącego pasa drogowego i nie ingeruje w działki sąsiadujące.
3. Zakres robót obejmuje m.in.:
• roboty pomiarowe,
• roboty rozbiórkowe,
• roboty ziemne – wykonanie koryta pod chodnik i zjazdy,
• roboty nawierzchniowe chodnika i zjazdów,
• wymiana zniszczonych obrzeży,
• plantowanie pobocza przy chodniku.
4. Konstrukcja nawierzchni.
Projektowana konstrukcja remontowanego chodnika:
• 10,0 cm – warstwa odsączająca z piasku naturalnego,
• 10,0 cm – warstwa podbudowy z tłucznia kamiennego 0-31,5,
• 3,0 cm – podsypka z kruszyny 0/4,
• 8,0 cm – nawierzchnia z kostki betonowej gr. 8 cm szarej prostokątnej.
Projektowana konstrukcja remontowanego chodnika na zjazdach:
• 10,0 cm – warstwa odsączająca z piasku naturalnego,
• 15,0 cm – warstwa dolna podbudowy z tłucznia kamiennego 0-63,
• 10,0 cm – warstwa górna podbudowy z tłucznia kamiennego 0-31,5,
• 3,0 cm – podsypka z kruszyny 0/4,
• 8,0 cm – nawierzchnia z kostki betonowej gr. 8 cm czerwonej prostokątnej.
Projekt zakłada powierzchniowe odprowadzenie wód opadowych z drogi i chodnika. Woda zostanie odprowadzona do istniejących kratek ściekowych.
powierzchnia chodnika – 630,10 m2
powierzchnia zjazdów – 241,95 m2
Szczegółowe informacje zawarte zostały w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 173026,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 189782,97 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 173026,50 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZO-U-H "GRĘDA" Michał Gręda
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 532404079
7.3.3) Ulica: Kwiatkowskiego 1
7.3.4) Miejscowość: Opole
7.3.5) Kod pocztowy: 45-459
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-09
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 173026,50 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2021-08-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |