Wykonanie robót budowlanych dotyczących realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa ul. Wiejskiej w Niemczy”.

GMINA NIEMCZA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00151926
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00151926/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-17 18:24
Lokalizacja
Niemcza, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b1a84979-c85a-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8820014146
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty odwadniająceRoboty drogoweInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ MUCHABielawa, PL · lot 0
793 614,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00151926 z dnia 2021-08-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dotyczących realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa ul. Wiejskiej w Niemczy”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NIEMCZA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717881

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 10

1.5.2.) Miejscowość: Niemcza

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-230

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 748376265

1.5.8.) Numer faksu: +48 748376280

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@um.niemcza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://niemcza.ezamawiajacy.pl/ , https://bip.um.niemcza.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://niemcza.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych dotyczących realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa ul. Wiejskiej w Niemczy”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1a84979-c85a-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00151926

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00003880/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Przebudowa ul. Wiejskiej w Niemczy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00076092/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BRL 271.000008.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 477300 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących realizacji zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa ul. Wiejskiej w Niemczy.
Wykonanie robót budowlanych polega na przebudowie ul. Wiejskiej – drogi gminnej nr 117446D w Niemczy, na odcinku od 0+000 do 0+ 288.
Zadanie inwestycyjne dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.
1.2. Zakres robót obejmuje w szczególności:
1) sfrezowanie nawierzchni z betonu asfaltowego,
2) usunięcie dwóch pni wraz z korzeniami,
3) rozebranie nawierzchni jezdni z kostki kamiennej- kostkę należy oczyścić, przewieźć na odległość do 2km i złożyć w miejscu wskazanym przez Zamawiającego,
4) rozebranie nawierzchni chodników,
5) wymiana dwóch wpustów deszczowych wraz z przykanalikami przy ul. Chrobrego oraz wpustu deszczowego na wysokości budynku nr 6,
6) montaż nowych pierścieni fundamentowych i płyt nastudziennych na studniach kanalizacji ogólnospławnej wraz z wymianą włazów na nowe,
7) wymiana jednej studni kanalizacji ogólnospławnej fi 600 z włazem klasy D400 wraz z odcinkiem rury o długości 5m fi 200,
8) ułożenie rury drenarskiej fi 150 w oplocie z geowłókniny w obsypce żwirowej na odcinku od słupa PO-5 do studzienki przy budynku nr 6,
9) ułożenie warstwy gruntu stabilizowanego cementem na jezdni i zjazdach,
10) montaż krawężników kamiennych i obrzeży kamiennych,
11) ułożenie korytka odwadniającego z kostki kamiennej,
12) ułożenie podbudowy z kruszywa łamanego,
13) ułożenie podbudowy zasadniczej i warstwy wiążącej z betonu asfaltowego na jezdni i zjazdach,
14) ułożenie warstwy ścieralnej z masy mineralno-asfaltowej SMA na jezdni a z betonu asfaltowego na zjazdach,
15) wykonanie warstw konstrukcyjnych oraz nawierzchni chodników i zjazdów zlokalizowanych w ciągu chodników,
16) wykonanie poboczy z kruszywa,
17) oczyszczenie, odtworzenie i wyprofilowanie rowów przydrożnych wzdłuż przebudowywanej drogi oraz na odcinku od końca zakresu opracowania do przepustu w ciągu ul. Gumińskiej,
18) montaż solarno-hybrydowych lamp doświetlających przejście dla pieszych – 2 szt,
19) wymiana opraw oświetleniowych na oprawy typu LED o mocy 75 kW,
20) wywóz materiału z rozbiórki ( np. pni wraz z korzeniami, elementy żeliwne itp.) na odległość do 5km w miejsce wskazane przez Zamawiającego lub po uzgodnieniu z Zamawiającym na wysypisko odpadów,
21) regulacja urządzeń podziemnych do niwelety nawierzchni drogi, chodników, zjazdów,
22) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego – wprowadzenie i utrzymanie czasowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu,
23) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego - wprowadzenie stałej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu,
24) wykonanie i montaż (po wykonaniu robót) 2 szt. tablicy informacyjnej (na początku drogi i na końcu) zgodnie z wytycznymi Instytucji Dotującej, które zostaną określone po podpisaniu umowy o dofinansowanie. Niemniej jednak: tablica ta zawiera w szczególności informacje dotyczące: nazwy Funduszu, nazwy zadania objętego dofinansowaniem, kwoty udzielonego dofinansowania ze środków Funduszu. Rozmiar: sugerowane wymiary tablic to 80-100 cm wysokości i 120-150 cm szerokości. Wykonanie: blacha aluminiowa (typu DIBOND), szczotkowana. Elementy graficzne nadrukowane emaliowane lub naklejone z folii samoprzylepnej.
1.3. Wykonawca winien dostosować, a w razie potrzeby przebudować wszystkie dojścia i dojazdy do nowej niwelety zrealizowanej nawierzchni jezdni, chodników itd. z właściwym odprowadzeniem wód deszczowych.
1.4. Szczegółowy zakres i sposób wykonania robót określają:
1) Projekt budowlany przebudowy ul. Wiejskiej – drogi gminnej nr 117446D w Niemczy – projektant mgr inż. Zbigniew Zadrożny, stanowiący załącznik do zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu z dnia 22.04.2021 r. Nr BA.6743.6.12.2021,
2) Projekt wykonawczy przebudowy ul. Wiejskiej – drogi gminnej nr 117446D w Niemczy – projektant mgr inż. Zbigniew Zadrożny,
3) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych,
4) Projekt organizacji ruchu – docelowej, przebudowa ul. Wiejskiej – drogi gminnej
nr 117446D w Niemczy, zatwierdzenie nr 14/2021 z dnia 22.01.2021r.
5) Projekt organizacji ruchu – czasowej, przebudowa ul. Wiejskiej – drogi gminnej nr 117446D w Niemczy, zatwierdzenie nr 13/2021 z dnia 22.01.2021r.
1.5. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót w zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, która jest określona w formie opisu technicznego lub na rysunkach lub równocześnie w opisie i na rysunkach. Zarówno opis techniczny jak i rysunki (część graficzna) projektów są równoważne i opisują przedmiot zamówienia.
1.6. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania wszystkich robót niezbędnych w celu wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, z zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, obowiązującymi przepisami, normami, uzgodnieniami w tym z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków, z uwzględnieniem likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, z zaleceniami inwestora oraz do oddania przedmiotu zamówienia Zamawiającemu, w określonym terminie.
1.7. Przedmiot zamówienia musi być wykonany zgodnie z obowiązującymi na dzień odbioru końcowego przepisami i normami, a w szczególności z przepisami Prawa budowlanego oraz na ustalonych w projekcie umowy warunkach.
1.8. Wykonawca, oprócz ww. obowiązków zobowiązuje się do:
1) protokolarnego przejęcia terenu budowy w terminie 3 dni roboczych od dnia podpisania umowy, jego zabezpieczenia i należytego utrzymania,
2) organizacji zaplecza budowy oraz pomieszczeń socjalno-sanitarnych dla pracowników i miejsca składowania materiałów,
3) wystąpienia do gestorów sieci o protokolarne przekazanie urządzeń na czas prowadzenia robót, a po zakończeniu prac protokolarne przekazanie ich właścicielom, a także udostępnienia placu budowy gestorom sieci, w tym Spółce Wodociągi i Kanalizacja z siedzibą w Dzierżoniowie, celem wykonywania przez nich robót na swoich zasobach,
4) zapewnienia dostawy niezbędnych mediów do realizacji robót i opłaty za ich dostawę. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia niezbędne media warunkujące prawidłowe wykonawstwo robót,
5) poniesienia wszelkich kosztów związanych z realizacją i bieżącym nadzorem kierownika budowy nad robotami oraz wypełnieniem wszystkich zobowiązań wynikających z decyzji, uzgodnień i opinii w tym także tych, które Wykonawca zobowiązany jest uzyskać w trakcie realizacji robót budowlanych,
6) przekazania Zamawiającemu oświadczenia o podjęciu obowiązków przez kierownika budowy, w dniu podpisania umowy,
7) czyszczenia na bieżąco nawierzchni przyległych dróg w przypadku nawożenia błota z terenu budowy na kołach maszyn, samochodów i innych urządzeń technicznych,
8) uporządkowania terenu budowy i terenu przyległego po zakończeniu robót,
9) wywozu materiału i gruzu z rozbiórki na składowisko odpadów i poniesienia kosztów ich składowania z uwzględnieniem zapisu §2 ust. 2 pkt 3 i 20 projektu umowy (załącznik nr 10 do SWZ),
10) wywozu pochodzących z rozbiórki mas mineralno-bitumicznych do zakładu utylizacji i dokonanie ich utylizacji z uwzględnieniem zapisu §2 ust. 2 pkt 20 projektu umowy (załącznik nr 10 do SWZ),
11) obsługi geodezyjnej w trakcie realizacji robót budowlanych, jak i do wykonania pomiaru geodezyjnego powykonawczego wraz ze stroną tytułową i dołączoną legendą, dostarczonego również w formie elektronicznej na płycie CD (skan sekcji mapy rozdzielczej 300DPJ w formacie TIF),
12) ochrony punktów osnowy geodezyjnej, a w przypadku ich zniszczenia lub konieczności ich przeniesienia - zlecenia uprawnionej jednostce wykonawstwa geodezyjnego ich odtworzenia lub założenia nowych,
13) przedłożenia Zamawiającemu przed podpisaniem umowy dokumentów wynikających ze specyfikacji warunków zamówienia,
14) zapewnienia uczestnictwa kierownika budowy w cotygodniowych radach budowy, a kierowników robót branży sanitarnej i branży elektrycznej w czasie gdy będą realizowane roboty danej branży.
15) wykonania badań i pomiarów w czasie wykonywania robót budowlanych oraz badań odbiorowych zgodnie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych,
1.9. Wykonawca zobowiązany jest posiadać aktualną polisę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności na kwotę nie mniejszą niż 300.000 zł, a także zobowiązuje się do jej kontynuacji przez cały okres obowiązywania umowy. Wykonawca przez cały okres trwania umowy zobowiązany jest do uzupełnienia kwoty ubezpieczenia, do kwoty wskazanej w zdaniu poprzednim, w przypadku dokonania wypłat odszkodowań z zawartej umowy ubezpieczenia. Kopia polisy ubezpieczeniowej potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę stanowić będzie załącznik do umowy. Jeżeli w związku z realizacją umowy nastąpi szkoda na osobach lub mieniu, Wykonawca zobowiązany jest do jej naprawienia. W przypadku wyrównania szkody przez Zamawiającego, za którą jest odpowiedzialny Wykonawca, Wykonawca zobowiązuje się do zwrotu wszelkich wypłaconych przez Zamawiającego kwot tytułem naprawienia szkody, w tym kosztów odszkodowawczych, sądowych oraz kosztów zastępstwa procesowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232452-5 - Roboty odwadniające

45233140-2 - Roboty drogowe

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 793614,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1012673,76 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 793614,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Ziemnych i Transportowych "TOM-TRANS" Tomasz Mucha

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8821511639

7.3.3) Ulica: Chopina 32

7.3.4) Miejscowość: Bielawa

7.3.5) Kod pocztowy: 58-260

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 793614,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zadanie inwestycyjne dofinansowane ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.
2021-08-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane