Zabezpieczenie przeciwpowodziowe kolektorów deszczowych, stanowiących własność Gminy Brzeg, w obrębie ul. Oławskiej
GMINA BRZEG
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00153160
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00153160/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-18 14:33
- Lokalizacja
- Brzeg, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7e8d1ed4-001a-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7471248878
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00153160 z dnia 2021-08-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zabezpieczenie przeciwpowodziowe kolektorów deszczowych, stanowiących własność Gminy Brzeg, w obrębie ul. Oławskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZEG
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412711
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Robotnicza 12
1.5.2.) Miejscowość: Brzeg
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.7.) Numer telefonu: 77 416 99 50
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: www.bzp@brzeg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.brzeg.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zabezpieczenie przeciwpowodziowe kolektorów deszczowych, stanowiących własność Gminy Brzeg, w obrębie ul. Oławskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e8d1ed4-001a-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00153160
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000970/14/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Zabezpieczenie przeciwpowodziowe kolektorów deszczowych, stanowiących własność Gminy Brzeg, w obrębie ul. Oławskiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Dnia 02.06.2021 r. Zamawiający – Burmistrz Brzegu – wszczął postępowanie
w trybie podstawowym bez negocjacji (art. 275 pkt 1) pn.: „Zabezpieczenie przeciwpowodziowe kolektorów deszczowych, stanowiących własność Gminy Brzeg, w obrębie ul. Oławskiej” OR.IV.271.1.3.2021. Termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu został wyznaczony na dzień 18.06.2021 r. godz.: 09:00. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Dnia 24.06.2021 r. zostało wszczęte kolejne postępowanie dotyczące tego samego przedmiotu zamówienia (nr OR.IV.271.1.5.2021). Termin składania ofert został wyznaczony na dzień 09.07.2021 r. godz.: 09:00. W wyznaczonym terminie ponownie nie wpłynęła żadna oferta. Oba postępowania zostały unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty;(...)”.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-6e26da32-d262-11eb-911f-9ad5f74c2a25
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.IV.271.5.2.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
597274,00
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111250-5 - Badanie gruntu
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45112500-0 - Usuwanie gleby
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45223821-7 - Elementy gotowe
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45243600-8 - Roboty budowlane w zakresie ścianek szczelnych
45247270-3 - Budowa zbiorników
45510000-5 - Wynajem dźwigów wraz z obsługą operatorską
45520000-8 - Wynajem koparek wraz z obsługą operatorską
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Dnia 02.06.2021 r. Zamawiający - Burmistrz Brzegu - wszczął postępowanie w trybie podstawowym bez negocjacji (art. 275 pkt 1) pn.: "Zabezpieczenie przeciwpowodziowe kolektorów deszczowych, stanowiących własność Gminy Brzeg, w obrębie ul. Oławskiej" OR.IV.271.1.3.2021. Termin składania ofert w przedmiotowym postępowaniu został wyznaczony na dzień 18.06.2021 r. godz.: 09:00. W wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta. Dnia 24.06.2021 r. zostało wszczęte kolejne postępowanie dotyczące tego samego przedmiotu zamówienia (nr OR.IV.271.1.5.2021). Termin składania ofert został wyznaczony na dzień 09.07.2021 r. godz.: 09:00. W wyznaczonym terminie ponownie nie wpłynęła żadna oferta. Oba postępowania zostały unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp: "Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty;(...)".Mając na uwadze powyższe Zamawiający - Burmistrz Brzegu - postanowił wszcząć kolejne zamówienie dotyczące tego samego przedmiotu zamówienia w trybie z wolnej ręki. Za możliwością skorzystania z tego trybu przemawia także fakt, że pierwotne warunki zamówienia nie zostały
w istotny sposób zmienione.
Na dzień 18.08.2021 r. na godz.: 10:00 zostały zaplanowane negocjacje z zaproszonym wykonawcą: Przedsiębiorstwo Robót Wodnych i Ekologicznych "EKO-WOD" Sp. z o.o.,
ul. Towarowa 12-14, 58-100 Świdnica. Zaproszony wykonawca nie przystąpił do negocjacji.
Zamawiający postanowił unieważnić przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp. Przy podjęciu decyzji posiłkowano się treścią odpowiedzi udzielonej na pytanie
Nr QA477127 zadane na platformie LEX Internetowy System Informacji Prawnej:
„Co powinien zrobić zamawiający, jeśli wszczął postępowanie w trybie z wolnej ręki, lecz zaproszony wykonawca odmówił uczestniczenia w negocjacjach? Zamawiający wszczął postępowanie z wolnej ręki (art. 67 ust.1 pkt 6 p.z.p.) i zaprosił do negocjacji wykonawcę. Wykonawca nie przyjął jednak zaproszenia. Odmówił uczestniczenia w negocjacjach. Jak poprawnie zakończyć postępowanie z wolnej ręki w tej sytuacji?
Odpowiedź:
Postępowanie winno zostać unieważnione przy zastosowaniu w drodze analogii art. 93 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164) dalej p.z.p. Nieprzystąpienie zaproszonego wykonawcy do negocjacji może być uznane za niezłożenie oferty (odmowę złożenia oferty) w postępowaniu.
Uzasadnienie
Wszczęte postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego może zakończyć się na dwa sposoby – bądź poprzez zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego, bądź poprzez unieważnienie tego postępowania. Wśród przesłanek unieważnienia postępowania wymienionych w art. 93 p.z.p., brak jest wprost wskazania okoliczności nieprzystąpienia przez wykonawcę do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki. Zaistnienie takiej sytuacji nie może jednak prowadzić do „zawieszenia” wszczętego
w trybie zamówienia z wolnej ręki postępowania. Postępowanie winno zostać unieważnione przy zastosowaniu w drodze analogii (analogia legis) przepisu art. 93 ust. 1 pkt 1 p.z.p., wskazującego jako przesłankę unieważnienia postępowania okoliczność nie złożenia żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu albo nie złożenia żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu od wykonawcy niepodlegającego wykluczeniu.
Nieprzystąpienie zaproszonego wykonawcy do negocjacji może być uznane za niezłożenie oferty (odmowę złożenia oferty) w postępowaniu – przy zastosowaniu analogii z przepisu prawa, w której określa się skutki prawne stanu faktycznego przez prawo nieuregulowanego poprzez odwołanie się do przepisu prawa, jaki normuje podobny do niego stan faktyczny.”
Zamawiający postanowił odnieść przepisy ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych do obowiązującej ustawy z dnia 11 września 2019 r. (Dz.U. z 2021 r. poz. 1129).
| 2021-08-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |