Prace konserwatorsko -restauratorskie organów z byłego kościoła w Borowiu

URZĄD GMINY W BOROWIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00153790
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00153790/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2021-08-19 10:15
Lokalizacja
Borowie, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-39cb237a-b48b-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8261386190
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty remontowe i renowacyjneOrgany muzyczne

Wykonawcy

1 przyznane

GRZEGORZ WÓJCIKGórzno, PL · lot 0
223 860 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00153790 z dnia 2021-08-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Prace konserwatorsko -restauratorskie organów z byłego kościoła w Borowiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD GMINY W BOROWIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000533469

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Aleksandra Sasimowskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Borowie

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-412

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.) Numer telefonu: 256859070

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@borowie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.borowie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://borowie.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Prace konserwatorsko -restauratorskie organów z byłego kościoła w Borowiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39cb237a-b48b-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00153790

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000741/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Prace konserwatorsko-restauratorskie organów z byłego koscioła w Borowiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00060616/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.01.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 183150,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

W ramach niniejszego zadania należy wykonać:
I. Prace wstępne:
1. Demontaż podzespołów instrumentu,
2. Demontaż miecha i kanału wiatrowego oraz obecnego urządzenia do kalikowania,
3. Wstępne oczyszczenie wszystkich elementów z zabrudzeń,
4. Dezynfekcja i dezynsekcja elementów drewnianych,
5. Badania konserwatorskie, uzupełnienie programu prac
II. Prace konserwatorskie przy systemie powietrznym:
1. Rekonstrukcja miecha zgodnie z epoką powstania organów,
2. Likwidacja ubytków drewnianych, uszczelnienie kanałów powietrznych, oklejenie papierem organowym,
3. zakup i montaż dmuchawy, wykonanie zaworu żaluzjowego,
III. Prace konserwatorskie przy konstrukcji nośnej organów:
1. Oczyszczenie, wzmocnienie i konieczne naprawy konstrukcji nośnej w obudowie organów
IV. Prace konserwatorskie przy wiatrownicy:
1. Oczyszczenie, uszczelnienie,
2. Oklejenie wentyli nową skórą i wymiana sprężyn 49 szt.
3. Naprawa mechanizmu rejestrowego (oklejenie korytek szlajf), remont kloców, uszczelnienie, regulacja sprężyn – powierzchnie styczne – skóra - filc,
4. Regulacje
V. Prace konserwatorskie przy stole gry:
1. Oczyszczenie i konserwacja obudowy klawiatury
2. Oczyszczenie i zabezpieczenie manubriów rejestrowych,
3. Rekonstrukcja tabliczek rejestrowych na porcelanie 8 szt.
4. Oczyszczenie klawiatury manuałowej, usunięcie luzów bocznych, wymiana filcowych odbojników i podkładek, rekonstrukcja okładzin klawiszów diatonicznych, naprawa i uzupełnienie klawiszów chromatycznych.
VI. Prace konserwatorskie przy trakturze gry i rejestrów:
1. Sprawdzani sprawności kątowników, abstraktów i ramy wałków skrętnych, konserwacja z rekonstrukcją elementów uszkodzonych,
2. Regulacja traktury.
VII. Prace konserwatorskie przy aparacie brzmienia:
1. Piszczałki drewniane- (oczyszczenie, impregnacja, rekonstrukcja całkowita lub częściowa, korekta długości piszczałek otwartych, naprawa dostroików, wymiana oskórowania szpuntów piszczałek krytych, konserwacja),
2. Piszczałki metalowe-(oczyszczenie, naprawa zniszczonych korpusów, kernów i nóg, naprawa i korekta końcówek korpusów i dostroików, polerowanie piszczałek prospektowych, rekonstrukcja piszczałek głosu Mixtura na podstawie zachowanych piszczałek z zachowaniem stopażu i menzur.
VIII. Montaż całości w obudowie, regulacje, korekty stroju.
IX. Dokumentacja konserwatorska:
1. Dokumentacja fotograficzna prac konserwatorskich i powykonawczych
2. Dokumentacja opisowa.
X. Szafa organowa:
1. Przewiezienie zdemontowanych obiektów do pracowni konserwatorskiej,
2. Oczyszczenie z powierzchniowych zabrudzeń,
3. Ustalenie stratygrafii warstw malarskich i warstw złoconych,
4. Dezynsekcja obiektów,
5. Impregnacja partii osłabionych żerowaniem larw drzewojadów.
6. Usunięcie wtórnych warstw malarskich po empirycznym dobraniu optymalnej metody, do warstwy najstarszej,
7. Usunięcie wtórnych złoceń,
8. Oczyszczenie i odtłuszczenie pierwotnych złoceń,
9.Uzupełnienie ubytków drewna,
10. Podklejenie łuszczących się partii gruntów,
11.Uzupełnienie ubytków gruntów,
12. Opracowanie powierzchni uzupełnienie tak aby pasowała do oryginału,
13. Uzupełnienie partii złoconych w miejscach dobrze zachowanych odpowiednio dobranym metalem. Pod punktowanie małych ubytków złotem mineralnym z żelatyną. Partie bardzo zniszczone należy przezłocić na nowo odpowiednio dobranym metalem w technice zbliżonej do oryginalnej,
14. Partie polichromowane zaizolować,
15. Partie polichromowane należy scalić kolorystycznie odpowiednio dobraną farbą,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

37311300-4 - Organy muzyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 223860,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 223860,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 223860,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Organmistrzostwo Grzegorz Wójcik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 716-10-83-472

7.3.3) Ulica: Graniczna 11

7.3.4) Miejscowość: Górzno

7.3.5) Kod pocztowy: 08-404

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 223860,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2021-08-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi