„Budowa - przebudowa dróg, ulic na Osiedlu Młodych w Dobiegniewie (ul. Kwiatowa, Piękna, Pogodna, Słoneczna, Norwida) - etap I b, II, III”
Gmina Dobiegniew
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00156795
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00156795/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-23 11:48
- Lokalizacja
- Dobiegniew, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5e5910ef-d80a-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5941000845
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00156795 z dnia 2021-08-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa - przebudowa dróg, ulic na Osiedlu Młodych w Dobiegniewie (ul. Kwiatowa, Piękna, Pogodna, Słoneczna, Norwida) - etap I b, II, III”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dobiegniew
1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Dobiegniew
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966770
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Obrońców Pokoju 24
1.5.2.) Miejscowość: Dobiegniew
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-520
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.7.) Numer telefonu: 95 76 11 001
1.5.8.) Numer faksu: 95 76 11 041
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: d.domagala@dobiegniew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.dobiegniew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa - przebudowa dróg, ulic na Osiedlu Młodych w Dobiegniewie (ul. Kwiatowa, Piękna, Pogodna, Słoneczna, Norwida) - etap I b, II, III”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e5910ef-d80a-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00156795
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000393/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa - przebudowa dróg, ulic na Osiedlu Młodych w Dobiegniewie (ul. Kwiatowa, Piękna, Pogodna, Słoneczna, Norwida) - etap Ib, II, III
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00099653/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RKG.271.03.2021.DD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2198572,46 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres inwestycji obejmuje dokończenie budowy wszystkich brakujących dróg gminnych na Osiedlu Młodych i polega na budowie dróg, ul. Norwida, Słonecznej, Pięknej i Pogodnej oraz przebudowie dróg w ul. Norwida i Kwiatowej. Stan docelowy (projektowany) przedmiotowych dróg to: droga gminna klasy D, kategoria ruchu KR2 o szerokości jezdni bitumicznej 7 m ograniczonej krawężnikami betonowymi. Ze względu na przewidywany ruch pieszych zaprojektowano: przy drodze gminnej o nr docelowym 100541F (ul. Norwida) chodnik dwustronny i jednostronny dla pieszych o szerokości min. 2,55 m; przy drodze gminnej nr 100542 (ul. Słoneczna) chodnik dwustronny i jednostronny o szerokości min. 2,45 m; natomiast przy drodze gminnej nr 100541 (ul. Piękna i Pogodna) głównie chodnik dwustronny dla pieszych o szerokości min. 2 m. Do znacznej części nieruchomości zlokalizowanych przy projektowanych drogach przewidziano zjazdy na posesje o szerokości min. 3,5 m (nie więcej jak szerokość jezdni). Przewidziano odwodnienie dróg do projektowanej kanalizacji deszczowej, z której ścieki po oczyszczeniu zostaną odprowadzone do rzeki Mierzęcka Struga. W ramach inwestycji wykonane będzie miejscowe zabezpieczenie istniejących doziemnych sieci energetycznych i teletechnicznych. Zestawienie parametrów i elementów drogi, planowanych do realizacji: długość dróg ogółem 0,743 km, w tym ul. Norwida i Kwiatowa - 0,237 km, ul. Słoneczna - 0,185 km oraz ul. Piękna i Pogodna - 0,321 km; chodnik przy ul. Norwida dwustronny o szerokości min. 2,65 m o długości 0.040 km oraz jednostronny (strona prawa) o szerokości min. 2,55 m o długości 0,040 km; chodnik przy ul. Słonecznej dwustronny o szer. min. 2,50 m o długości 0,058 km, jednostronny (strona prawa) o szer. 2,45 m o długości 0,116 km - strona prawa; chodnik przy ul. Pięknej i Pogodnej dwustronny o szer. min. 2 m o długości 0,245 km, jednostronny (strona prawa) o szer. min. 2,00 m o długości 0,078 km - strona prawa; skrzyżowanie proste dróg gminnych - 4 szt., zjazdy do nieruchomości - 16 szt.; miejsca postojowe – 6 szt. Przebudowa drogi w ul. Norwida i Kwiatowej polega na remoncie nawierzchni jezdni oraz budowie odcinka kanalizacji deszczowej. Wykonawca zobowiązany jest wykonać i zamontować tablice informacyjne 2 szt. - zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021r.
w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz.U. z 2021r. poz. 953).
Dokumentacja projektowa będąca integralną częścią SWZ obejmuje szerszy zakres tzn. przebudowę ulic na Osiedlu Młodych. Niniejsze postępowanie dotyczy ul. Kwiatowej, Pięknej, Słonecznej, Norwida w zakresie wskazanym powyżej oraz dołączonym do SWZ przedmiarze robót i załączniku mapowym - Mapa podziału inwestycji na etapy. Przedmiary robót stanowią materiał pomocniczy dla Wykonawcy do kalkulacji ceny.
Przedmiot zamówienia szczegółowo określają załączniki do SWZ:
Załącznik nr 10 – Opis przedmiotu zamówienia,
Załącznik nr 11 – Kosztorys ofertowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2415557,68 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2536406,56 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2415557,68 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRAWIS Roboty Ziemna i Drogowe Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 365319167
7.3.3) Ulica: Lipowa 7
7.3.4) Miejscowość: Strzelce Krajeńskie
7.3.5) Kod pocztowy: 66-500
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Przedsiębiorstwo Drogowo- Usługowe "DROMAX" Ryszard Kobierski i Karol Kobierski s.c.
zakres prac:
- oczyszczenie i skropienie warstw konstrukcyjnych;
- nawierzchnia z betonu asfaltowego - warstwa ścieralna;
- nawierzchnia z betonu asfaltowego - warstwa wiążąca i wyrównawcza.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2415557,68 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zadanie dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg| 2021-08-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |