„Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Markowa dz. o nr ewid. 29 oraz wykonanie nawierzchni asfaltowych na 2 odcinkach dróg na terenie Gminy Markowa”
GMINA MARKOWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00155365
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00155365/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-20 11:02
- Lokalizacja
- Markowa, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-11dd51e2-e619-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8151634385
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00155365 z dnia 2021-08-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Markowa dz. o nr ewid. 29 oraz wykonanie nawierzchni asfaltowych na 2 odcinkach dróg na terenie Gminy Markowa”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MARKOWA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581809
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 1399
1.5.2.) Miejscowość: Markowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 37-120
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski
1.5.7.) Numer telefonu: 17 226 53 52
1.5.8.) Numer faksu: 17 226 57 56
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@markowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://markowa.biuletyn.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w obrębie Markowa dz. o nr ewid. 29 oraz wykonanie nawierzchni asfaltowych na 2 odcinkach dróg na terenie Gminy Markowa”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-11dd51e2-e619-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00155365
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008717/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa dróg gminnych, w tym nakładki asfaltowe
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00117736/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie obejmuje roboty drogowe na 3 odcinkach dróg w m. Tarnawka i Markowa na terenie gminy Markowa, na które składają się następujące zadania:
1) Zadanie 1: Budowa i modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych
w obrębie Markowa dz. o nr ewid 29 w km 1+050 – 1+550:
a) wykonanie koryta,
b) wykonanie podbudowy z kruszywa.
2) Zadanie 2. Wykonanie nakładki asfaltowej na drodze nr 109909R Markowa Łącznik nr 3 k/ GS-Husów-Kamionka w km 1+600 – 1+700:
a) wykonanie podbudowy z kruszywa,
b) wykonanie nawierzchni asfaltowej.
3) Zadanie 3. Wykonanie nakładki asfaltowej na drodze nr 3529 w Tarnawce w km 0+000 – 0+110:
a) wykonanie podbudowy z kruszywa,
b) wykonanie nawierzchni asfaltowej,
c) formowanie pobocza gruntowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w trakcie badania ofert stwierdził, iż oferta najkorzystniejsza podlega odrzuceniu na podstawie art. 97 ust. 10 ustawy w związku z niedopełnieniem przez wykonawcę obowiązku wniesienia wadium. Zamawiający w niniejszym postępowaniu żądał od wykonawców wniesienia wadium. Zgodnie z przepisami ustawy „jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, (…), wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej”.W przypadku dwóch kolejnych ofert wykonawcy zaoferowali kwoty wyższe niż zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia. Zamawiający nie przewiduje zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający, zatem unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
| 2021-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |