Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Pieski – Etap II.

Gmina Cewice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00155382
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00155382/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-20 11:09
Lokalizacja
Cewice, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2e640208-c771-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
8411622753
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

Wykonawcy

1 przyznane

REMIGIUSZ BORZYSZKOWSKIKościerzyna, PL · lot 0
915 046,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00155382 z dnia 2021-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Pieski – Etap II.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Cewice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979750

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: W. Witosa 16

1.5.2.) Miejscowość: Cewice

1.5.3.) Kod pocztowy: 84-312

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski

1.5.7.) Numer telefonu: 59 861-34-60

1.5.8.) Numer faksu: 59 861-34-62

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@cewice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.cewice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://cewice.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


kierowanie podstawowymi rodzajami działalności publicznej

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sieci wodociągowej w miejscowości Pieski – Etap II.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2e640208-c771-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00155382

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000340/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa sieci wodociągowej w m. Peski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00073912/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-ZIR.271.6.2021.

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 2370528,46 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1640153,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana w rozumieniu Prawa zamówień publicznych obejmująca realizację drugiego etapu budowy sieci wodociągowej w miejscowości Pieski. Zakres prac nie obejmuje robót wykonanych w I etapie budowy sieci wodociągowej, w tym:
- sieci wodociągowej Ø90 na odcinkach SU-W1, W-1, W2-W4, W1-W27;
- sieci wodociągowej Ø63 na odcinku W2 - HT;
- sieci wodociągowej Ø40 na odcinku W3 – D34, W4 – D45, W22 – D22A, W23 – D, W24 – D23, W25 – D24, W26 – D24A, W27 – 177;
- budowy Stacji Uzdatniania Wody.
Zakres robót obejmuje wykonanie poniższych prac zgodnie z wielkościami określonymi w projekcie budowlanym i wykonawczym oraz specyfikacjami technicznymi, stanowiącym załącznik do postępowania :

Roboty w zakresie budowy sieci wodociągowej w ramach Etapu II obejmują pozostały niewykonany zakres zgodnie z projektem budowlanym, który stanowi szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1. Roboty ziemne.
2. Budowę sieci wodociągowej:
a. z rur PE100 RC Dn90 o długości min. 1234,0 m,
b. z rur PE100 RC Dn75 o długości min. 480,0 m,
c. z rur PE100 RC Dn63 o długości min. 7391,4 m,
d. z rur PE100 RC Dn40 o długości min. 256,2 m.
3. Na odcinkach wskazanych w projekcie budowlanym należy wykonać sieć wodociągową przewiertem sterowanym; natomiast na odcinkach pod drogą powiatową należy wykonać sieć wodociągową przeciskiem w rurze osłonowej Dn 159x5,0 lub przewiertem sterowanym rurą typu PE100 RC Dn200, w której należy umieścić przewód wodociągowy.
4. Uzbrojenie sieci wodociągowej stanowić będą hydranty technologiczne naziemne DN 80mm z zasuwą (min. 6 szt.), zasuwy kołnierzowe z żeliwa sferoidalnego
z obudową o Ø80 (3 szt.), Ø65 (1 szt.), Ø50 (7 szt.), studnie wodomierzowe
(2 szt.).
5. Rurociągi układać w gotowym wykopie na wyprofilowanym i zagęszczonym podłożu z piasku.
6. W miejscu występującej kolizji uzbrojenia podziemnego, w tym sieci elektroenergetycznych, telekomunikacyjnych, światłowodowych należy zachować szczególną ostrożność i roboty ziemne prowadzić ręcznie.
7. Demontaż i montaż znaków drogowych.
8. Po wybudowaniu sieci wodociągowej należy odtworzyć nawierzchnię dróg.
9. Wytyczenie i inwentaryzacja geodezyjna sieci i przyłączy wodociągowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowią załączniki:
1. Dokumentacja projektowa.
2. Badania geotechniczne.
3. Przedmiar robót.
4. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB).

W przypadku wątpliwości interpretacyjnych co do zakresu robót obowiązuje następująca kolejność n/w dokumentów:
1. dokumentacja projektowa
2. STWiORB
3. przedmiar robót
1. W przypadku rozbieżności pomiędzy dokumentacją projektową, a przedmiarem w pierwszej kolejności rozpatrywać należy zapisy dokumentacji projektowej, a następnie przedmiaru robót.
2. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązanie równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać na etapie składania oferty, że oferowane przez niego roboty, materiały, itp. spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w odniesieniu do przedmiotu zamówienia. Zamawiający oceniając równoważność będzie kierował się takimi elementami, jak funkcjonalność i wytrzymałość, które w zaproponowanych rozwiązaniach równoważnych nie powinny być mniejsze od opisanych w dokumentach postępowania dla danego rozwiązania, materiału, czy funkcji. Dokumenty mające na celu wykazanie równoważności stanowią element oferty opisujący oferowany przedmiot, a zatem nie podlegają uzupełnieniu. Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być na tyle szczegółowy, żeby Zamawiający przy ocenie ofert mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących ich parametrów technicznych oraz rozstrzygnąć, czy zaproponowane rozwiązania są równoważne.
3. Zamawiający wymaga aby Wykonawca udzielił na wykonany przedmiot zamówienia co najmniej 36 miesięcy rękojmi za wady i 36 miesięcy gwarancji jakościowej. Zrównuje się oba okresy. Jednocześnie wydłużenie tych okresów jest możliwe. W takim przypadku zadeklarowanie dłuższego okresu będzie powodować odpowiednią punktację w kryteriach oceny ofert
4. Ponadto Zamawiający wymaga, aby odtworzenie nawierzchni dróg i ciągów komunikacyjnych po montażu wodociągu, montaż znaków drogowych oraz montaż elementów uzbrojenia sieci wodociągowej zostały zrealizowane w sposób, który nie będzie utrudniał komunikacji osobom niepełnosprawnym i osobom z ograniczeniami poruszania się.
5. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu aktualnych przepisów Kodeksu Pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1. roboty ziemne
2. roboty instalacyjne w zakresie sieci wodociągowej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 915046,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2137265,63 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 915046,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: RemProConcept Remigiusz Borzyszkowski,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5911463799

7.3.3) Ulica: ul. Szkolna 6,

7.3.4) Miejscowość: Kościerzyna

7.3.5) Kod pocztowy: 83-400

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie robót montażowych budowy sieci wodociągowej z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę, nadzór i koordynacja prac.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 915046,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

nd
2021-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane