Remont Sali Siedmiofilarowej, Narożnej oraz piętra skrzydła wschodniego Zamku Średniego Muzeum Zamkowego w Malborku

MUZEUM ZAMKOWE W MALBORKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00202663
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00202663/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-04-23 14:20
Lokalizacja
Malbork, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4a35f6a5-1f1d-4076-91f6-acb7130dca91
Identyfikator
5791002043
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty malarskieRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO OGÓLNOBUDOWLANE I KONSERWACJI ZABYTKÓW MACIEJ SZCZEPKOWSKI RAFAŁ SOCHA SPÓŁKA JAWNAMalbork, PL · lot 0
807 987 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00202663 z dnia 2025-04-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont Sali Siedmiofilarowej, Narożnej oraz piętra skrzydła wschodniego Zamku Średniego Muzeum Zamkowego w Malborku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MUZEUM ZAMKOWE W MALBORKU

1.3.) Oddział zamawiającego: Zamek Malbork

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000276073

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Starościńska 1

1.5.2.) Miejscowość: Malbork

1.5.3.) Kod pocztowy: 82-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.7.) Numer telefonu: 55-647-08-02

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zamek.malbork.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.zamek.malbork.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zamek_malbork

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont Sali Siedmiofilarowej, Narożnej oraz piętra skrzydła wschodniego Zamku Średniego Muzeum Zamkowego w Malborku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a35f6a5-1f1d-4076-91f6-acb7130dca91

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00202663

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-04-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00026947/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Remont sali Siedmiofilarowej, Narożnej oraz piętra skrzydła wschodniego Zamku Średniego Muzeum Zamkowego w Malborku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00128574

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2611.5.2025.da

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 709140,72 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są prace budowlano- konserwatorskie i elektryczne w obrębie Sali Siedmiofilarowej, Narożnej oraz piętra skrzydła wschodniego Zamku Średniego Muzeum Zamkowego w Malborku.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
1) Dokumentacji projektowej, która stanowi załącznik nr 1 do SWZ tj.:
a) projekt budowlany wraz z projektem zagospodarowania terenu,
b) Specyfikacja Technicznego Wykonania i Odbioru Robót (STWIOR),
c) przedmiar robót budowlanych,
2) Doszczegółowieniu zakresu przedstawionego w projekcie budowlanym oraz zakres równoważności, który stanowi załącznik nr 2 do SWZ,
3) Projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 3 do SWZ.
3. Zamawiający dysponuje aktualnym pozwoleniem na budowę i pozwoleniem konserwatorskim.
4. Przedmiar robót przekazany Wykonawcy samodzielnie nie stanowi opisu przedmiotu zamówienia, ma wyłącznie charakter poglądowy i stanowi materiał pomocniczy, który należy interpretować łącznie z pozostałą częścią opisu przedmiotu umowy.
5. Realizacja przedmiotu umowy wykonywana będzie na obiekcie czynnym turystycznie, i z uwagi na ten fakt należy przewidzieć prowadzenie prac budowlanych tak, by nie kolidowały z jego normalną pracą podczas odwiedzin turystów. Z tego tytułu Wykonawca winien zabezpieczyć drogi komunikacyjne i transportowe na obiekcie, ze szczególnym uwzględnieniem tras turystycznych i dojazdów dla samochodów. Podczas realizacji robót objętych przedmiotem umowy, Wykonawca musi zapewnić całkowite bezpieczeństwo osób korzystających z obiektu.
6. Jeżeli gdziekolwiek w opisie przedmiotu zamówienia (w tym również w dokumentacji projektowej) występują odniesienia do Polskich Norm, dopuszczalne jest stosowanie odpowiednich norm krajów Unii Europejskiej, w zakresie przyjętym przez polskie prawodawstwo.
7. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP w sytuacji, gdyby w załącznikach do SWZ tj. projekcie umowy lub opisie przedmiotu zamówienia zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy PZP, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
8. Zamawiający zaznacza, iż w przypadku zawarcia w Dokumentacji projektowej informacji odnoszących się do znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, odniesienia te oznaczają oczekiwany standard dostarczanych produktów. Zawarcie w Dokumentacji projektowej tych informacji nie oznacza, iż Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wymienionych produktów. Odniesienia te mają na celu wskazywać poziom techniczny lub funkcjonalny punkt odniesienia do konkretnych, produkowanych wyrobów dla zachowania oczekiwanego poziomu standardu wyrobu np. dobranego do wbudowania. Produkty te nie są do zastosowania obligatoryjnego, a wybrany Wykonawca ma prawo proponować rozwiązania równoważne pod warunkiem spełnienia parametrów określonych w Dokumentacji Projektowej.
9. UWAGA! Zamawiający informuje, że w przypadku, gdy umowa o zamówienie publiczne zostanie zawarta przed 08.04.2025 r., prace remontowe w Sali Siedmiofilarowej będą mogły rozpocząć się dopiero po tej dacie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45442100-8 - Roboty malarskie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 807987,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1021930,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 807987,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane i Konserwacji Zabytków Maciej Szczepkowski Rafał Socha Spółka Jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5790005996

7.3.3) Ulica: Boczna 8

7.3.4) Miejscowość: Malbork

7.3.5) Kod pocztowy: 82-200

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-04-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 807987,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-04-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane