Remont drogi gminnej 386003T Grzybów Nowy przez wieś

GMINA STĄPORKÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00156140
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00156140/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-20 15:18
Lokalizacja
Stąporków, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-41946aa2-de1f-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6581872086
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

"ALBUD - BŁASZCZYK, BEDNARCZYK - SPÓŁKA JAWNA"Strawczyn, PL · lot 0
575 321,22 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00156140 z dnia 2021-08-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej 386003T Grzybów Nowy przez wieś

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STĄPORKÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009900

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 132A

1.5.2.) Miejscowość: Stąporków

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-220

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki

1.5.7.) Numer telefonu: 413741122

1.5.8.) Numer faksu: 413741860

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@staporkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.staporkow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.staporkow.pl/?c=179

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej 386003T Grzybów Nowy przez wieś

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41946aa2-de1f-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00156140

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002860/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont drogi gminnej 386003T Grzybów Nowy przez wieś

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00104959/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BIN.271.11.2021/RS

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 493440,96 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zakres zadania obejmuje remont drogi gminnej Nr 386003 T Grzybów Nowy przez wieś o długości odcinka 0,88 km. szer. 4,00 m. W zakres zadania wchodzi wykonanie:
 nawierzchni z betonu asfaltowego – warstwa wyrównawcza gr. śr. 4 cm, po wcześniejszym oczyszczeniu i skropieniu istniejącej nawierzchni,
 nawierzchni z betonu asfaltowego AC 11 S – warstwa ścieralna, gr. w-wy 4 cm, po wcześniejszym oczyszczeniu i skropieniu pod warstwę ścieralną,
 poboczy utwardzonych kruszywem 0/31,5 mm gr. 8 cm szerokości 0,75 m
 wykonanie przepustów pod zjazdami z rur polietylenowych spiralnie karbowanych z murkami czołowymi,
 zjazdów z kostki brukowej betonowej,
 ustawienie krawężników betonowych 15x30 cm na ławie betonowej
2. Do obowiązków Wykonawcy należy:
1) wykonanie przedmiotu umowy przy udziale osób posiadających odpowiednie kwalifikacje oraz za pomocą sprzętu posiadającego ważne badania techniczne wykonane przez odpowiednie władze dopuszczające go do użytku,
2) sporządzenie lub zapewnienie sporządzenia, przed rozpoczęciem budowy, planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w zakresie określonym w art. 21a ustawy Prawo Budowlane oraz Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 23.06.2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz szczegółowego zakresu rodzaju robót budowlanych, stwarzających zagrożenia bezpieczeństwa i zdrowia ludzi,
3) protokolarne przejęcie terenu robót w terminie wskazanym przez Zamawiającego,
4) wykorzystywanie wyłącznie materiałów i urządzeń posiadających odpowiednie dopuszczenie do stosowania i zapewniających prawidłowe wykonanie i eksploatowanie wykonanego Przedmiotu Umowy,
5) dopilnowanie, aby wyroby budowlane, które będą używane do realizacji Przedmiotu Umowy spełniały wymagania wynikające z przepisów prawa, w tym w szczególności ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 215 ze zm.) oraz ustawy z dnia 7 lipca 1994 roku Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.),
6) bieżące przedkładanie w toku realizacji Przedmiotu Umowy jak również przedłożenie na każde żądanie Zamawiającego w terminie przez niego wskazanym, atestów, certyfikatów, aprobat i innych dokumentów potwierdzających, że stosowane wyroby posiadają odpowiednie dopuszczenie do stosowania,
7) wydzielenie i zabezpieczenie terenu prowadzonych robót,
8) bieżąca obsługa geodezyjna i geotechniczna realizowanego zadania, Zamawiający może żądać aktualnej inwentaryzacji geodezyjnej na każdym etapie realizacji robót,
9) zawiadomienie użytkowników istniejącego uzbrojenia terenu o terminie rozpoczęcia prac,
10) uzyskanie wszelkich opinii i zgód niezbędnych do należytego wykonania robót i użytkowania obiektu przez Zamawiającego oraz niezbędnych pozwoleń związanych z obsługą budowy i terenów sąsiadujących,
11) sporządzenie dokumentacji fotograficznej z placu budowy w dniu podpisania protokołu przekazania placu budowy, a także po zakończeniu robót (dokumentację fotograficzną Wykonawca zobowiązany będzie dołączyć do dokumentacji powykonawczej),
12) powiadomienie Zamawiającego oraz Inspektora nadzoru o terminie odbioru robót zanikających i ulegających zakryciu i udział w odbiorze,
13) wykonie wszelkich robót towarzyszących i tymczasowych niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy,
14) umożliwienie przedstawicielom Zamawiającego wglądu w roboty, a w szczególności wstępu na plac budowy,
15) usunięcie wszelkich Wad i Usterek stwierdzonych przez osobę uprawnioną po stronie Zamawiającego w trakcie trwania robót w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego,
16) w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia istniejącej infrastruktury w toku realizacji Przedmiotu Umowy – naprawienie jej lub wymianę na nową (przynajmniej doprowadzenie do stanu poprzedniego, sprzed uszkodzenia),
17) zgłaszanie w formie pisemnej Zamawiającemu, a także Inspektorowi Nadzoru Inwestorskiego konieczności wykonania robót zamiennych koniecznych do prawidłowego funkcjonowania zadania inwestycyjnego minimum 7 dni przed planowanym terminem ich wykonania. Każde zgłoszenie wykonania robót zamiennych musi zawierać dokładny opis tych robót oraz uzasadnienie ich wykonania. Wykonawca może przystąpić do wykonania robót zamiennych jedynie po uzgodnieniu ich z Zamawiającym i wyrażeniu zgody przez Zamawiającego oraz Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Zgoda na przeprowadzenie robót zamiennych nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za prawidłowe wykonanie przedmiotu umowy. Roboty zamienne Wykonawca będzie wykonywał w ramach wynagrodzenia, o którym mowa w umowie i z tytułu ich wykonania nie przysługuje Wykonawcy dodatkowe wynagrodzenie,
18) zapewnianie przez cały okres realizacji inwestycji nieprzerwanej dostawy mediów do nieruchomości,
19) jeżeli w toku realizacji zadania wystąpią jakiekolwiek zalecenia pokontrolne organów państwowych, Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia będzie zobowiązany do wykonania zaleceń pokontrolnych,
20) przygotowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej uzgodnionej z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego,
21) przygotowanie kompletnego wniosku (dokumentacja powykonawcza, dokumentacja geodezyjna, certyfikaty i atesty na użyte materiały oraz zamontowane urządzenia, protokoły odbioru robót budowlanych częściowych i końcowych) o zakończeniu budowy,
22) zabezpieczenie środowiska przed negatywnym wpływem prac budowlanych, zapobieganie skażeniu terenu w wyniku potencjalnych wycieków i awarii wykorzystywanego sprzętu i środków transportu,
23) Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt do usuwania z placu budowy odpadów (np. ziemi nie nadającej się do ponownego wbudowania, gruzu), przy czym Zamawiający zdecyduje, czy materiały te Wykonawca ma usunąć. Materiały stanowiące wartość dla Zamawiającego podlegają protokolarnemu przekazaniu. Wskazane materiały Wykonawca zobowiązany jest odwieźć w miejsce wskazane przez Zamawiającego do 15 km od terenu budowy.
24) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić dojazd właścicielom nieruchomości, czy służbom takim jak policja, pogotowie ratunkowe, straż pożarna,
25) zapewnienie dozoru terenu budowy jak również ochronę znajdującego się na nim mienia,
26) usunięcie materiałów zbędnych z placu budowy na składowisko odpadów, uporządkowanie terenu budowy, przywrócenie stanu pierwotnego drogi dojazdowej na plac budowy. Z wywózki odpadów Wykonawca przedłoży Zamawiającemu stosowny dokument potwierdzający przekazanie odpadów do utylizacji podmiotowi uprawnionemu,
27) zorganizowanie zaplecza budowy wraz z instalacją elektryczną i sanitarną, a także dokonanie rozliczenia z dostawcami mediów kosztów powyższych usług we własnym zakresie,
28) przygotowanie zaplecza budowy, tj. odpowiednich pomieszczeń magazynowych na składowanie materiałów i narzędzi, pomieszczeń socjalnych dla swoich pracowników, zabezpieczenie placu budowy wraz z oznakowaniem (tablica informacyjna),
29) w przypadku, gdy powstanie taka konieczność, uzyskanie zgody na dojazd ciężkim sprzętem od zarządcy drogi,
30) zapewnienie nadzoru technicznego właścicieli lub dysponentów istniejącego uzbrojenia podziemnego w trakcie prac prowadzonych w jego pobliżu,
31) w czasie realizacji zadania, utrzymywanie placu budowy i terenów sąsiadujących w należytym porządku, bez składowania zbędnych materiałów, odpadów i śmieci,
32) zabezpieczenie istniejącego uzbrojenia terenu,
33) przywrócenie placu budowy, terenów sąsiadujących lub innych terenów, w szczególności dróg publicznych zgodnie z warunkami narzuconymi przez zarządcę drogi i/lub właściciela/władającego terenem, a w przypadku braku takich warunków, do stanu nie gorszego niż istniejący w dniu ich przejęcia oraz naprawa ewentualnych szkód wyrządzonych na tych terenach, spowodowanych realizacją robót. W przypadku niezastosowania się do powyższego Zamawiający ma prawo obciążyć Wykonawcę kosztami za przywrócenie powyższych terenów do należytego stanu oraz kosztami poniesionymi na naprawienie szkód spowodowanych realizacją robót,
34) usuwanie wszystkich zanieczyszczeń i uszkodzeń powstałych w związku z wykonywaniem robót obejmujących w/w zadanie,
35) wykonanie na własny koszt wszystkich niezbędnych badań, testów i prób umożliwiających należyte wykonanie umowy i użytkowanie Obiektu/Przedmiotu Umowy;
36) opracowanie pełnej inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej realizowanego zadania,
37) wykonanie wszystkich innych prac koniecznych do kompletnego wykonania przedmiotu zamówienia oraz jego prawidłowego funkcjonowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 575321,22 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 727001,09 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 575321,22 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „ALBUD” Błaszczyk, Bednarczyk – Spółka Jawna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591923929

7.3.3) Ulica: H. Sienkiewicza 40

7.3.4) Miejscowość: Strawczyn

7.3.5) Kod pocztowy: 26-067

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 575321,22 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-11-08
2021-08-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane