Roboty remontowe i inwestycyjne w budynku DS.-1 Politechniki Krakowskiej przy ul. Skarżyńskiego 3 w Krakowie
Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00156194
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00156194/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-20 16:14
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b817f3d1-f39b-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6750006257
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00156194 z dnia 2021-08-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty remontowe i inwestycyjne w budynku DS.-1 Politechniki Krakowskiej przy ul. Skarżyńskiego 3 w Krakowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001560
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Warszawska 24
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-155
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@pk.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pk.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.pk.edu.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty remontowe i inwestycyjne w budynku DS.-1 Politechniki Krakowskiej przy ul. Skarżyńskiego 3 w Krakowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b817f3d1-f39b-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00156194
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00121054/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Remont apartamentu małżeńskiego w budynku DS-1, Modernizacja pomieszczenia na salkę gimnastyczną w budynku DS-1
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00135594/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KA-2/055/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Roboty remontowe i inwestycyjne w budynku DS.-1 Politechniki Krakowskiej przy ul. Skarżyńskiego 3 w Krakowie.
Realizacja w zakresie zadania obejmuje dwa tematy:
Temat nr 1 - Remont apartamentu małżeńskiego w budynku DS.-1 (21-1) Politechniki Krakowskiej przy ul. Skarżyńskiego 3 w Krakowie.
Zakres zamówienia:
- roboty rozbiórkowe i wywozy, demontaże,
- roboty ogólnobudowlane (podkłady pod posadzki, gresy, panele podłogowe, ścianki i obudowy g.-k., murowanie, malowanie, tynkowanie, flizy, drzwi wewnętrzne),
- roboty instalacji sanitarnych (instalacje wod.-kan. wewnętrznej wraz z białym montażem oraz osprzętem, przeróbki instalacji c.o., roboty towarzyszące),
- roboty instalacji elektrycznych (instalacje elektryczne wewnętrzne z rozdzielnicą, montaż osprzętu i oświetlenia , pomiary powykonawcze, roboty towarzyszące).
Temat nr 2 - Modernizacja pomieszczenia na salkę gimnastyczną w budynku DS-1 (21-1), ul. Skarżyńskiego 3, Kraków - w formule zaprojektuj i wykonaj
Zakres zamówienia:
w zakresie:
a) realizacja
- roboty rozbiórkowe i wywozy, demontaże,
- roboty ogólnobudowlane (podkłady pod posadzki, maty gumowane-podłoga sportowa, ażurowy sufit podwieszany drewniany, przemurowania, obudowy z płyt g.-k., malowanie, tynkowanie, nakładki parapetowe z PCV, lustra wklejane, drzwi wewnętrzne),
- roboty instalacji elektrycznych (instalacje elektryczne wewnętrzne z rozdzielnicą, montaż osprzętu i oświetlenia , pomiary powykonawcze, roboty towarzyszące),
b) projekt i realizacja
- dokumentacja techniczna oraz realizacja robót (instalacja wentylacji mechanicznej, roboty towarzyszące).
Wymagany minimalny okres gwarancji: - na roboty budowlane - na okres 5 lat licząc od daty odbioru końcowego, na dostarczone i zamontowane drzwi i urządzenia - min. Gwarancja Producenta.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45442100-8 - Roboty malarskie
45451000-3 - Dekorowanie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnia postępowanie ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.
Zamawiający przeznaczył na realizacje umowy kwotę w wysokości 189 292,39 zł. natomiast oferta z najniższą ceną opiewa na kwotę: 378 061,43 zł. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków na sfinansowanie niniejszego zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2021-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |