Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych przebudowy odcinka ulicy bocznej od ul. Przyjaźni (dz.nr 2691/1) w ramach zadania: „Przebudowa odcinka ulicy bocznej od ul. Przyjaźni (dz.nr 2691/1)”.

GMINA ZAWIERCIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00157762
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00157762/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-24 09:17
Lokalizacja
Zawiercie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f9ef4f57-dee1-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6491003978
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ SKIPIRZEPAZawiercie, PL · lot 0
82 469 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00157762 z dnia 2021-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych przebudowy odcinka ulicy bocznej od ul. Przyjaźni (dz.nr 2691/1) w ramach zadania: „Przebudowa odcinka ulicy bocznej od ul. Przyjaźni (dz.nr 2691/1)”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE

1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA ZAWIERCIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258871

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: LEŚNA 2

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: +48324941274, +48324941267

1.5.8.) Numer faksu: Nie dotyczy

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@zawiercie.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zawiercie.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zawiercie.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych przebudowy odcinka ulicy bocznej od ul. Przyjaźni (dz.nr 2691/1) w ramach zadania: „Przebudowa odcinka ulicy bocznej od ul. Przyjaźni (dz.nr 2691/1)”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f9ef4f57-dee1-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00157762

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004440/18/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.17 Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych przebudowy odcinka ulicy bocznej od ul. Przyjaźni ( dz. nr 2691/1) w ramach zadnia Przebudowa odcinka ulicy bocznej od ul. Przyjaźni (dz.nr 269/1)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106793/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIZP.271.50.2021.KW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:1)Prace projektowe, tj. wykonanie: projektu budowlanego w 4 egzemplarzach w wersji papierowej. Projekt budowlany musi zawierać wszystkie załączniki — wszelkie uzgodnienia z właścicielami mediów: TAURON, RPWiK Zawiercie, Orange, PGNiG – Oddział w Zawierciu i GAZ – SYSTEM Świerklany, zaświadczenia pozwalające na skuteczne dokonanie zgłoszenia do Starostwa Powiatowego w Zawierciu zamiaru wykonania robót niewymagających uzyskania pozwolenia na budowę,projektu wykonawczego w 2 egzemplarzach w wersji papierowej. Projekt wykonawczy należy sporządzić w sposób umożliwiający realizację zadania. Projekt wykonawczy będzie stanowił podstawę dokumentacji powykonawczej; każde rozwiązanie powinno być opisane i narysowane w dostosowaniu do projektu wykonawczego, opracowanie powinno obejmować rozwiązania wszystkich spraw istotnych z punktu widzenia Inwestora - Zamawiającego, wykonawcy robót, instytucji i osób uzgadniających oraz wszystkich innych zainteresowanych, przedmiaru robót w 2 egzemplarzach w wersji papierowej, kosztorysu inwestorskiego w 1 egzemplarzu w wersji papierowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w 2 egzemplarzach w wersji papierowej projektu czasowej organizacji ruchu w egzemplarzach wraz z jej zatwierdzeniem w wersji papierowej w 1 egzemplarzu w wersji papierowej, projektu docelowej organizacji ruchu w egzemplarzach wraz z jej zatwierdzeniem w wersji papierowej w 1 egzemplarzu w wersji papierowej, mapy do celów projektowych w 4 egzemplarzach w wersji papierowej, uzyskanie potwierdzenia o niewniesieniu sprzeciwu właściwego organu do zgłoszenia robót budowlanych, inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej. Wymieniona dokumentacja opracowana ma zostać zgodnie i w oparciu o obowiązujące akty prawne, normy, normatywy, w szczególności z przepisami:1)Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1333), 2)rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno – użytkowego (tj. Dz. U. z 2013 r. poz. 1129 ), 3)rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczenia planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych programie funkcjonalno – użytkowym (tj. Dz.U. z 2004 r. nr 130, poz. 1389), 4)rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1609) i wytyczne Programu funkcjonalno-użytkowego przez Projektanta posiadającego odpowiednie uprawnienia budowlane, w sposób pozwalający na skuteczne dokonanie zgłoszenia do Starostwa Powiatowego w Zawierciu zamiaru wykonania robót niewymagających uzyskania pozwolenia na budowę co najmniej na 21 dni przed terminem rozpoczęcia robót budowlanych. Obowiązki Wykonawcy wynikające z realizacji przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno-Użytkowy oraz projektowane postanowienia umowy.2)Roboty budowlane: Budowa odcinka drogi ok. 34 m o szerokości pasa drogowego ok.2,5 m z kostki brukowej betonowej gr. 8 cm w ulicy bocznej od ul. Przyjaźni w Zawierciu, Szacunkowa powierzchnia nawierzchni drogi na podkładzie cementowo-piaskowym oraz podbudowie z kruszywa to ok. 90m². Proponuje się obustronne obramowanie krawężnikami drogowymi (najazdowymi )- ok.65 m. Odwodnienie drogi powierzchniowe do ścieku przykrawężnikowego w ul. Przyjaźni. Ze względu na ukształtowanie terenu przewiduje się konieczność wykonania na dojściu do posesji 83 schodów terenowych ok. 5 m2 i 6m barierki, Budowa włączenia drogi w drogę powiatową ul. PrzyjaźniBudowa dwóch przyłączy kanalizacji sanitarnej od kolektora w ul. Przyjaźni do posesji 87 i 83a z rur DN 200 mm (ok.30m, dwie studnie rewizyjne) i DN 160 mm (ok.4 m). Według wstępnych uzgodnień z zarządcą drogi Powiatowym Zarządem Dróg w Zawierciu włączenie o długości ok. 8 m w pasie drogi powiatowej wykonane ma zostać metodą bezwykopową.  Wykonanie rur osłonowych na sieci telekomunikacyjnej i gazowej po uzyskaniu uzgodnienia z ich zarządcami. Przebudowa drogi mieścić się będzie na terenie działek nr ew. 2691/1 i 775/1 Obręb Blanowice stanowiących własność: - 775/1 Skarbu Państwa, Starosty Zawierciańskiego, działka stanowi pas drogi ul. Przyjaźni,- 2691/1 – własność Gminy Zawiercie. 2.Szczegółowy zakres prac został ujęty w Programie Funkcjonalno-Użytkowym stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w projektowanych postanowieniach umowy stanowiącym załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia. 3. Tam, gdzie w Programie Funkcjonalno-Użytkowym został wskazany znak towarowy (marka), patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem: a)gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych), b)charakteru użytkowego (tożsamość funkcji), c)charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów), d) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, konstrukcja), e)parametrów bezpieczeństwa użytkowania, f)standardów emisyjnych. 4.W przypadku wymaganego w Programie Funkcjonalno-Użytkowym oznakowania i certyfikatów, Zamawiający akceptuje oznakowania i certyfikaty równoważne. 5.W przypadku wymagania w Programie Funkcjonalno-Użytkowym etykiet lub certyfikatów, Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane roboty budowlane, dostawy lub usługi spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety oraz certyfikaty wydane przez równoważne jednostki oceniające zgodność. 6.Wykonawca na każde żądanie Zamawiającego zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub Polską Normą w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej europejskie. 7.Ilekroć w Programie Funkcjonalno-Użytkowym mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy Pzp. 8.Materiały i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2020r., poz. nr 1333 z późn. zm), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t.j Dz. U. z 2020r., poz. nr 215 z późn. zm.) oraz wymogom specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót i SWZ. 9.Wybrany Wykonawca przed zawarciem umowy przedłoży Zamawiającemu opracowany harmonogram rzeczowy (z podaniem terminów realizacji przedmiotu umowy, z uwzględnieniem wymagań umowy, własnych możliwości jak i osób z których pomocą zobowiązanie wykonuje, a także wymaganych procedur związanych z wykonaniem przedmiotu umowy), oraz jego aktualizację po opracowaniu dokumentacji projektowej będącej podstawą wykonania robót budowlanych. Harmonogram musi być sporządzony wg. Wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do wzoru umowy. Opracowanie tego dokumentu jest niezbędne Zamawiającemu w celu kontroli realizacji zamówienia. Harmonogram będzie wymagał akceptacji Zamawiającego. 10.Wykonawca jest zobowiązany udzielić gwarancji na przedmiot umowy na nie mniej niż 3 lata licząc od daty odbioru końcowego robót.11.Okres rękojmi na przedmiot zamówienia wynosi 5 lat. 12.Obowiązek zatrudnienia na umowę o pracę. Zamawiający działając na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga, zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r.- Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.) wszystkich osób, które będą wykonywać następujące czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia polegające na wykonaniu: (wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie robót budowlanych), tj. roboty związane z przygotowaniem terenu pod budowę i roboty ziemne, roboty rozbiórkowe, wykonanie nawierzchni z kostki brukowej betonowej – jezdnia i zjazdy, roboty budowlane w zakresie połączenia przebudowanej ulicy bocznej z ulicą Przyjaźni, roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, były wykonywane przez osoby zatrudnione na umowę o pracę niezależnie od tego, czy prace te będzie wykonywał Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca (tzw. pracownicy fizyczni), nie obejmuje to zatem takich czynności jak kierowanie budową, kierowanie robotami, wykonywanie obsługi geodezyjnej, dostawa materiałów budowlanych, jak również czynności w zakresie opracowania dokumentacji projektowej.Wymagania dotyczące sposobu dokumentowania zatrudnienia osób na umowę o pracę, uprawnienia kontrolne Zamawiającego oraz sankcje z tytułu braku zatrudniania osób na umowę o pracę zostały szczegółowo określone w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 82469,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 82469,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 82469,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usługowo - Budowlany "BUD - REM" Tomasz Skipirzepa

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6491046781

7.3.3) Ulica: Pomorska 39/56

7.3.4) Miejscowość: Zawiercie

7.3.5) Kod pocztowy: 42-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z Rozdziałem III ust. 1 pkt 1) SWZ - Pracownia Projektowa_gww99 architekt mgr inż Andrzej Wolański, ul. Dojazd 8/25, 42-400 Zawiercie.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-12

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 82469,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane