Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa studni głębinowej, wierconej do celów obrony cywilnej
Miasto Białystok
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00158255
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00158255/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-24 12:13
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a840aa4e-e60f-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9662117220
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00158255 z dnia 2021-08-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa studni głębinowej, wierconej do celów obrony cywilnej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Białystok
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Słonimska 1
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-950
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: din@um.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.bialystok.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miastobialystok.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa studni głębinowej, wierconej do celów obrony cywilnej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a840aa4e-e60f-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00158255
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000363/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.28 Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa studni głębinowej, wierconej do celów obrony cywilnej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00121936/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DIN-III.271.8.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: opracowanie dokumentacji projektowej i budowa studni głębinowej, wierconej do celów obrony cywilnej na działce o nr ewid. 1661/25 w obrębie nr 11.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu w 2 egz., zawierającej m.in.:
- lokalizację projektowanych obiektów na działce zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. 2019.1065 j.t.),
- układ komunikacyjny, w tym chodniki,
- układ niezbędnych do zaprojektowania sieci i instalacji uzbrojenia terenu, związanych z planowanymi obiektami,
- usytuowanie urządzeń budowlanych związanych z obiektem budowlanym,
- sieci i urządzenia uzbrojenia terenu zapewniające wymagane przepisami zabezpieczenie przeciwpożarowe w wodę,
- ukształtowanie terenu z oznaczeniem zmian w stosunku do układu istniejącego,
- ukształtowanie zieleni z oznaczeniem istniejącego zadrzewienia podlegającego adaptacji lub likwidacji oraz układ projektowanej zieleni wysokiej i niskiej;
a następnie uzyskanie akceptacji zaproponowanych rozwiązań przez zamawiającego;
2) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym, która powinna zawierać:
a) pisemną akceptację inwestora, przed wykonaniem robót, w zakresie zgodności
z programem funkcjonalno-użytkowym,
b) projekt prac geologicznych w zakresie ujęcia wody podziemnej ( 5 egz.),
c) projekt wykonawczy odwiertu (3 egz.),
d) projekt wykonawczy zagospodarowania terenu wokół wybudowanego ujęcia (3 egz.),
f) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót (po 1 egz., oddzielnie każda branża i instalacja),
g) przedmiary robót (po 1 egz., oddzielnie każda branża i instalacja),
h) kosztorysy uproszczone (po 1 egz., oddzielnie każda branża i instalacja, z podziałem jak przedmiary robót),
i) operat wodnoprawny w zakresie wykonania urządzenia wodnego ( 2 egz.),
j) inwentaryzację zieleni kolidującej z inwestycją (3 egz.); przy konieczności wycinki uwzględnienie wszystkich robót związanych z wycinką, karczowaniem i wywozem oraz projekt nasadzeń zastępczych,
k) wersję elektroniczną opracowań w formacie pdf*, a przedmiary i kosztorysy w formacie excel*, PDF* i ath* (1 egz.);
3) uzyskanie wszelkich koniecznych materiałów do zrealizowania przedmiotu zamówienia [np. aktualna mapa geodezyjna, dokumentacja geotechniczna, zgoda wodnoprawna, decyzje, warunki techniczne przyłączenia, warunki zabezpieczenia lub przebudowy elementów infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją (w razie konieczności opracowanie odpowiedniej dokumentacji projektowej w tym zakresie oraz wykonanie koniecznych robót budowlanych) opinie, uzgodnienia wymagane przepisami];
4) złożenie wniosku i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego do celów obrony cywilnej;
5) uzyskanie decyzji zatwierdzającej projekt robót geologicznych;
6) zapewnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych;
7) wykonanie wszystkich robót budowlanych na podstawie opracowanej i zatwierdzonej dokumentacji projektowej wraz z:
a) pełną obsługą geodezyjną (w tym mapą poinwentaryzacyjną w 5 egz. z naniesionymi wymiarami obiektów i urządzeń zagospodarowania terenu oraz infrastruktury technicznej),
b) organizacją i zabezpieczeniem budowy z zapewnieniem ciągłego dostępu do obiektu w trakcie jej trwania,
c) wypłatą odszkodowań za wszelkie zniszczenia, które powstały w wyniku wykonywania przedmiotu umowy,
d) przeprowadzeniem wymaganych badań,
e) czynnościami i przygotowaniem dokumentów niezbędnych do odbioru końcowego inwestycji i oddania obiektu do użytkowania wraz z:
- operatem kolaudacyjnym, w tym: komplet aprobat i certyfikatów na wbudowane materiały, oświadczenie kierownika budowy, dokumentacja zamienna, wszystkie protokoły badań i sprawdzeń podpisane przez kierownika budowy i inspektora nadzoru inwestorskiego (zagęszczenie gruntu, badanie betonu, badanie geotechniczne gruntu itp.),
- załącznikami do protokołu odbioru końcowego: wykaz aprobat, protokołów, itp., tabelą z ilością wybudowanych środków trwałych, zgodną z inwentaryzacją powykonawczą,
- dokumentacją hydrologiczną powykonawczą (4 egz. w wersji papierowej i w wersji elektronicznej formancie pdf*),
- złożeniem wniosku do Departamentu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Białymstoku i zatwierdzeniem dokumentacji hydrologicznej,
- wykonaniem operatu na pobór wód podziemnych,
- złożeniem wniosku i uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego na pobór wód podziemnych,
- wykonaniem badań fizykochemicznych i bakteriologicznych wody,
- dokonaniem wymaganych prawem zgłoszeń, uzyskaniem opinii i decyzji.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia przedstawiono w programie funkcjonalno-użytkowym, stanowiącym załącznik nr 7 do Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwanej dalej „SWZ”.
4. Wykonawca winien zgłosić w trakcie postępowania przetargowego wszelkie uwagi i zastrzeżenia do treści SWZ.
Uwaga:
1. Na terenie objętym zamówieniem (działka o nr ewid. geod. 1661/25, obręb 11 – Śródmieście) obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego części osiedla Centrum w Białymstoku (rejon ul. Rynek Kościuszki i Sienkiewicza) zatwierdzony uchwałą Rady Miasta Białystok nr XLVIII/543/13 z dnia 25 czerwca 2013 r.
2. Wymagany termin realizacji :
1) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej (ETAP I) w terminie do 3 miesięcy od dnia podpisania umowy, w tym opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu do 10 dni od dnia podpisania umowy,
2) wykonanie studni (ETAP II) w terminie do 5 miesięcy od dnia podpisania umowy,
3) odbiór studni (ETAP III) w terminie do 7 miesięcy od dnia podpisania umowy,
4) odtworzenie trawników (ETAP IV) w terminie 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Jedyna oferta złożona w przedmiotowym postępowaniu została odrzucona.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |