Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich związanych z realizacją zadania inwestycyjnego p.n.: „Odnowienie elementów zabytkowych Kaplicy Sadebecków w Dzierżoniowie"
Gmina Miejska Dzierżoniów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00156460
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00156460/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-23 09:30
- Lokalizacja
- Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-665c93d7-eb7b-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 8821000034
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00156460 z dnia 2021-08-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich związanych z realizacją zadania inwestycyjnego p.n.: „Odnowienie elementów zabytkowych Kaplicy Sadebecków w Dzierżoniowie"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Dzierżoniów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717830
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48746450882
1.5.8.) Numer faksu: +48746450882
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.dzierzoniow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/, https://bip.um.dzierzoniow.pl/, https://dzierzoniow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich związanych z realizacją zadania inwestycyjnego p.n.: „Odnowienie elementów zabytkowych Kaplicy Sadebecków w Dzierżoniowie"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-665c93d7-eb7b-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00156460
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001996/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.13 Odnowienie elementów zabytkowej kamienicy Sadebecków w Dzierżoniowie - roboty budowlane
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis realizowanym z Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00124633/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-P.271.65.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 133298,23 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych i prac konserwatorskich, polegających na remoncie i renowacji elementów zabytkowych Kaplicy Sadebecków, wpisanej do rejestru zabytków, zlokalizowanej w parku przy ulicy Garncarskiej na działce nr 159/14 obręb Centrum. Przedmiot zamówienia będzie realizowany w ramach mikroprojektu
pn. „Odnowienie elementów zabytkowych Kaplicy Sadebecków w Dzierżoniowie”, w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis realizowanego z Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Republika Czeska–Polska.
2. Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa w pkt. 1 dotyczy wykonania robót budowlanych i prac konserwatorskich związanych z odnowieniem elementów zabytkowych Kaplicy Sadebecków w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację projektową, dla której została wydana przez Starostę Dzierżoniowskiego decyzja pozwolenia na budowę nr 466/2020 z dnia 02.06.2020r. oraz decyzja nr 535/2020 z dnia 08.05.2020 wydana przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu Delegatura
w Wałbrzychu, które obejmują min.:
a) budowę wokół kaplicy opaski z kostki kamiennej,
b) zabezpieczenie dla potrzeb realizacji robót, wykonanych przy I etapie elementów kaplicy w tym min.: posadzki z piaskowca, otynkowanej i pomalowanej elewacji, bram stalowych, kopuły kaplicy pokrytej blachą miedzianą,
c) wykonanie wewnętrznych tynków ścian wraz z ich pomalowaniem,
d) wykonanie renowacji rzeźby „Kobiety Nadziei” - zgodnie z zaleceniami Konserwatora Zabytków. Rzeźba „Kobiety Nadziei” nie zostanie zdemontowana dla potrzeb wykonania jej renowacji.
e) budowę zewnętrznej iluminacji kaplicy,
f) kupno, dostawę i montaż na stalowej bramie kaplicy szklanej tablicy informacyjnej,
g) opracowanie zgodnie z Ustawą z dnia 23 lipca 2003r.
o Ochronie Zabytków i Opiece Nad Zabytkami (Dz.U.2018.0.2067 t.j.) program prac konserwatorskich i restauratorskich, wraz z uzyskaniem od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wszelkich uzgodnień, decyzji i pozwoleń w zakresie konserwacji i rekonstrukcji 6 pilastrów (pierwotne stiukomarmury załącznik nr 1), które nie zostały ujęte w przedłożonym przez Zamawiającego programie prac konserwatorskich.
3. Szczegółowy zakres II ETAPU robót budowlanych i prac konserwatorskich określa:
a) Projekt Budowlany pn.: „Remont i Renowacja Kaplicy Sadebecków”:
a. branża konstrukcyjna - Projektant mag inż. Marcin Korłub,
b. branża architektoniczna - Projektant mag inż. arch. Marek Jacek,
c. branża elektryczna - Projektant mag inż. Krzysztof Gieca.
b) Projekt Wykonawczy pn.: „Remont i renowacja Kaplicy Sadebecków”:
a. branża konstrukcyjna - Projektant mag inż. Marcin Korłub,
b. branża architektoniczna - Projektant mag inż. arch. Marek Jacek,
c. branża elektryczna - Projektant mag inż. Krzysztof Gieca,
c) Program Prac Konserwatorskich dotyczący kamiennej rzeźby „Nadziei” oraz detalu architektonicznego Kaplicy Rodu Sadebecków – mgr Bogdan Czesak,
d) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych Branża Budowlana – Autor Szymon Radlak.
e) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych Branża Elektryczna – Autor mgr inż. Krzysztof Gieca.
4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania zakresu robót wskazanych
w dokumentacji projektowej, w tym projekcie budowlanym, wykonawczym i w programie prac konserwatorskich, który jest określony w formie opisu technicznego lub na rysunkach lub równocześnie w opisie i na rysunkach. Zarówno opis techniczny jak i rysunki (część graficzna) projektów są równoważne i opisują przedmiot zamówienia.
5. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych
i konserwatorskich zgodnie ze sztuką budowlaną i konserwatorską i zgodnie
z zaleceniami nadzoru inwestorskiego, dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania robót, z uwzględnieniem likwidacji barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych, na podstawie decyzji nr 535/2020 z dnia 08.05.2020 wydanej przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu Delegatura
w Wałbrzychu oraz decyzji nr 466/2020 z dnia 02.06.2020r. wydanej przez Starostę Dzierżoniowskiego.
1) Wykonawca, ponadto zobowiązuje się do:
a) protokolarnego przejęcia terenu budowy, jego zabezpieczenia, oznakowania, oddzielenia ogrodzeniem tymczasowym oraz należytego utrzymania,
b) organizacji zaplecza budowy oraz pomieszczeń socjalno-sanitarnych dla pracowników i miejsca składowania materiałów,
c) zapewnienia dostawy niezbędnych mediów do realizacji robót i opłatę za ich dostawę. Wykonawca we własnym zakresie zapewnia niezbędne media warunkujące prawidłowe wykonawstwo robót,
d) poniesienia wszelkich kosztów związanych z realizacją, nadzorem
i wypełnieniem wszystkich zobowiązań wynikających, z decyzji
o pozwoleniu na budowę oraz zobowiązań wynikających z uzyskanych uzgodnień
i opinii oraz tych, które Wykonawca zobowiązany jest uzyskać w trakcie realizacji robót budowlanych i konserwatorskich,
e) wykonania badań, prób i pomiarów w czasie wykonywania robót budowlanych, konserwatorskich i badań odbiorczych zgodnie ze specyfikacją techniczną,
f) przekazania Zamawiającemu w dniu podpisania umowy oświadczeń
o podjęciu obowiązków przez kierownika budowy i kierowników robót oraz dokumentów wynikających z Decyzji nr 535/2020 z dnia 08.05.2020r. Wydanej przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków,
g) czyszczenia na bieżąco nawierzchni przyległego terenu i ulic w przypadku nawożenia błota z terenu budowy na kołach maszyn, samochodów i innych urządzeń technicznych,
h) uporządkowania terenu budowy i przywrócenia terenu przyległego po zakończeniu robót do stanu pierwotnego,
i) wywozu materiału i gruzu z rozbiórki, i zbędnych materiałów oraz niepotrzebnych urządzeń na składowisko odpadów i poniesienia kosztów ich składowania
i utylizowania,
j) obsługi geodezyjnej w trakcie realizacji robót budowlanych, jak i do wykonania pomiaru geodezyjnego powykonawczego wraz ze stroną tytułową i legendą,
k) wykonania po robotach konserwatorskich dokumentacji powykonawczej opisowo-fotograficznej,
l) przedłożenia Zamawiającemu przed podpisaniem umowy dokumentów wynikających ze Specyfikacji Warunków Zamówienia,
m) wykonania Planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia,
n) uczestnictwa kierownika budowy, kierownika branży elektrycznej oraz kierownika prac konserwatorskich w cotygodniowych radach budowy,
o) przygotowania na bieżąco rozliczeń budowy, faktur według zaleceń Zamawiającego,
p) innych niezbędnych czynności wymaganych przepisami prawa, a związanych
z realizacją przedmiotu zamówienia,
q) pełnienia funkcji koordynacyjnych w stosunku do robót realizowanych przez podwykonawców,
r) wypełnienie zobowiązań również tych leżących po stronie Inwestora (Gminy) wynikających z uzgodnień, pozwoleń i decyzji, w tym konserwatorskich zawartych
w projekcie budowlanym jak również tych, które zostaną wydane w toku realizacji robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 155500 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 155500 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 155500 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Katarzyna Kwapisiewicz Kamieniarstwo Artystyczne
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8111766258
7.3.3) Ulica: Złotoglin128
7.3.4) Miejscowość: Parszów
7.3.5) Kod pocztowy: 27-215
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-19
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 155500 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 100 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
| 2021-08-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |