Budowa chodnika w pasie drogi wojewódzkiej nr 949 odc. 010 km 0+667,74 - 0+747 str. lewa ul. Turystyczna w Brzeszczach
GMINA BRZESZCZE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00156794
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00156794/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-23 11:48
- Lokalizacja
- Brzeszcze, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-96eb61b6-c84c-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5492197470
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00156794 z dnia 2021-08-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa chodnika w pasie drogi wojewódzkiej nr 949 odc. 010 km 0+667,74 - 0+747 str. lewa ul. Turystyczna w Brzeszczach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZESZCZE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 356305070
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 4
1.5.2.) Miejscowość: Brzeszcze
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-620
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@brzeszcze.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.brzeszcze.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://www.brzeszcze.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa chodnika w pasie drogi wojewódzkiej nr 949 odc. 010 km 0+667,74 - 0+747 str. lewa ul. Turystyczna w Brzeszczach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-96eb61b6-c84c-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00156794
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00010048/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Budowa chodnika w pasie drogi wojewódzkiej strona lewa ul. Turustyczna w Brzeszczach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00075705/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP.271.16.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 142250,71 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. " Budowa chodnika w pasie drogi wojewódzkiej nr 949 odc. 010 km 0+667,74 - 0+747 str. lewa ul. Turystyczna w Brzeszczach” .
1. W zakresie rzeczowym przedmiotu zamówienia wyodrębnia się m. in.:
1.1. Roboty przygotowawcze:
a) odtworzenie trasy i punktów wysokościowych
b) wycinka drzewa z gatunku dąb szypułkowy,
c) zdjęcie warstwy humusu lub /i darniny/
d) rozbiórka elementów dróg
e) budowa kanału technologicznego Ktu1
f) budowa studni kablowych SKR-2
1.2. Roboty ziemne:
a) wykonanie nasypów
1.3. Kanalizacja deszczowa:
a) roboty ziemne - wykopy
b) roboty montażowe
c) studnie
d) roboty ziemne - zasypy
e) studzienki wodościekowe z przykanalikami: roboty ziemne, roboty montażowe
1.4. Podbudowy:
a) wykonanie korytowania pod chodnik
b) podbudowa z mieszanek niezwiązanych
1.5. Roboty wykończeniowe:
a) umocnienie skarp, rowów i ścieków
1.6. Oznakowania dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu:
a) oznakowanie poziome
b) oznakowanie pionowe
c) słupki prowadzące
1.7. Elementy ulic:
a) krawężniki betonowe
b) chodnik z brukowej kostki betonowej
c) betonowe obrzeża chodnikowe
1.8. Budowa oświetlenia przejścia dla pieszych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny oferty najkorzystniejszej.W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone dwie oferty:
1. Firma Handlowo Usługowa KOZERA Michał Kozera, ul. Lipowa 7a, 41-407 Imielin na kwotę 216 573,17 brutto.
2. Firma Produkcyjno Handlowo Transportowa TRANSFIG Wiesław Figa, ul. Podświerkle 62, 32-061 Rybna, Przeginia Duchowna na kwotę 365 413,18 zł brutto.
Zamawiający na sfinansowanie ww. zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 174 968,00 zł brutto.
Zamawiający podjął kroki celem zwiększenia środków do oferty z ceną najniższą, jednak w dniu 10.08.2021 oferta firmy Firma Handlowo Usługowa KOZERA Michał Kozera została odrzucona na podstawie art 226 ust. 1 pkt 2) ppkt b) (wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu).
W świetle powyższego cena najkorzystniejszej oferty przekracza możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 365413,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 365413,18 PLN
| 2021-08-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |