Remont i przebudowa schodów zewnętrznych oraz wymiana windy w budynku Przychodni Zdrowia w Ostródzie przy ul. Kościuszki 2.
Szpital w Ostródzie Spółka Akcyjna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00155938
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00155938/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-20 14:07
- Lokalizacja
- Ostróda, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-41c7fe7f-dd75-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7411887468
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00155938 z dnia 2021-08-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i przebudowa schodów zewnętrznych oraz wymiana windy w budynku Przychodni Zdrowia w Ostródzie przy ul. Kościuszki 2.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL W OSTRÓDZIE SPÓŁKA AKCYJNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 511398725
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Władysława Jagiełły 1
1.5.2.) Miejscowość: Ostróda
1.5.3.) Kod pocztowy: 14-100
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.7.) Numer telefonu: (89)6460671
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpital-ostroda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital-ostroda.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont i przebudowa schodów zewnętrznych oraz wymiana windy w budynku Przychodni Zdrowia w Ostródzie przy ul. Kościuszki 2.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-41c7fe7f-dd75-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00155938
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00104461/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SOSA.3321.17.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1 - Remont i przebudowa schodów zewnętrznych przynależnych do budynku:a) Wykonanie robót budowlanych zgodnie z postanowieniami § 3 SWZ, przedmiarem robót (zał. nr 4a do SWZ); dokumentacją projektową (zał. nr 5a do SWZ), specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót (zał. nr 6a do SWZ) oraz projektem umowy (zał. nr 3a do SWZ).
b) Wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
• zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty (teren budowy);
c) Uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone będą roboty, w tym sąsiednich posesji i pomieszczeń zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót.
d) Przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym wszelkich dokumentów niezbędnych do przekazania do użytkowania obiektu powstałego w wyniku przeprowadzonych robót budowlanych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
4.5.5.) Wartość części: 10611,96 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
3) Część 2 - wymiana windy wewnętrznej zlokalizowanej w budynku:a) Wykonanie robót budowlanych zgodnie z postanowieniami § 3 SWZ, przedmiarem robót (zał. nr 4b do SWZ); dokumentacją projektową (zał. nr 5b do SWZ), specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót (zał. nr 6b do SWZ) oraz projektem umowy (zał. nr 3b do SWZ). Dostarczony i zamontowany dźwig osobowy wraz z niezbędnym osprzętem produkcji seryjnej musi być fabrycznie nowy, rok produkcji minimum 2020, wolny od wad technicznych, niepoddany wcześniej żadnym naprawom, dopuszczony do obrotu i stosowania, w pełni sprawny i gotowy do użycia zgodnie z jego przeznaczeniem, nie może być obciążony żadnymi prawami na rzecz osób trzecich, musi odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym oraz musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa i normami.
b) Wykonanie wszelkich prac pomocniczych i towarzyszących niezbędnych do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia, w tym:
• zabezpieczenie terenu, na którym prowadzone będą roboty oraz pomieszczeń, w których prowadzone będą roboty (teren budowy);
c) Uporządkowanie i uprzątnięcie po zakończeniu robót terenu, na którym prowadzone będą roboty, w tym sąsiednich posesji i pomieszczeń zanieczyszczonych w wyniku prowadzonych robót.
d) Przeprowadzenie prób, rozruchu technologicznego oraz wymaganych badań, a także przygotowanie dokumentów niezbędnych do przekazania do użytkowania obiektu powstałego w wyniku przeprowadzonych robót budowlanych.
e) Przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej wraz z instrukcjami obsługi wszystkich zamontowanych urządzeń i wyposażenia.
f) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpłatnego, autoryzowanego serwisu gwarancyjnego na wbudowane urządzenia i sprzęt w okresie 24 miesięcy, licząc od dnia protokolarnego odbioru końcowego przedmiotu zamówienia, w tym:
• przeprowadzanie przeglądów technicznych zgodnie z zaleceniami producenta, nie rzadziej jednak niż raz do roku;
• przeprowadzanie prac konserwacyjnych zgodnie z zaleceniami producenta;
• przeprowadzanie napraw serwisowych;
• zapewnienie całodobowej łączności urządzenia sygnalizującego zainstalowanego w kabinie windy z serwisem Wykonawcy;
• zapewnienie całodobowego pogotowia dźwigowego minimalizującego skutki przestoju windy;
• przeszkolenie techniczne osób wskazanych przez Zamawiającego z podstawowej bezpiecznej obsługi windy – w ilości osób i czasie ustalonym z Zamawiającym;
• dokonywanie pomiarów elektrycznych przed każdorazowym badaniem Urzędu Dozoru Technicznego (dalej UDT);
• zapewnienie asysty serwisu Wykonawcy przy dorocznym przeglądzie UDT.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 225838,58 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przypadku CZĘŚCI 1 – Remont i przebudowa schodów zewnętrznych przynależnych do budynku zamówienia, postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych , ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty. W postępowaniu, w zakresie części 1 wpłynęła tylko jedna niepodlegająca odrzuceniu oferta z ceną 347.129,84 zł brutto, zaś Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 250.000,00 zł brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 347129,84 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 347129,84 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W związku z tym, iż wykonawca, którego oferta została wybrana za najkorzystniejszą, uchylił się od zawarcia umowy na wykonanie CZĘŚCI 2 zamówienia, a cena kolejnej wybranej oferty najkorzystniejszej przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, zgodnie z art. 263 w związku z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.) postępowanie w CZĘŚCI 2 zostało unieważnione.
Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie CZĘŚCI 2 zamówienia kwotę w wysokości 250.000,00 złotych brutto, natomiast cena najkorzystniejszej oferty opiewa na kwotę 269.124,00 złotych brutto.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 249690,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 268632,00 PLN
| 2021-08-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |