„Wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego i grubowarstwowego jezdni na terenie miasta Bytomia w 2021r.”- zamówienie z wolnej ręki
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00157527
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00157527/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-23 17:14
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-be423997-0418-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6262791135
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00157527 z dnia 2021-08-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego i grubowarstwowego
jezdni na terenie miasta Bytomia w 2021r.”- zamówienie z wolnej ręki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
1.3.) Oddział zamawiającego: MZDIM Bytom
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240136989
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Smolenia 35
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wykonanie oznakowania poziomego cienkowarstwowego i grubowarstwowegojezdni na terenie miasta Bytomia w 2021r.”- zamówienie z wolnej ręki
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-be423997-0418-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00157527
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W związku z rozwiązaniem umowy w postęp DNP.260.8.2021.TP2.RB został niewykonany zakres prac, który powoduje zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego dla kierujących jak i niechronionych użytkowników ruchu Nieczytelne linie poziome mogą doprowadzić np. do wyprzedzania w miejscach niedozwolonych co będzie powodowało zagrożenie w ruchu. Zwraca się uwagę na konieczność prawidłowego utrzymywania oznak.poziomego na terenie miasta poprawiającego bezp. na drogach oraz odnowę nieczytelnego oznakowania w miejscach w których doszło w ostatnim czasie do wypadków. Przeprowadzenie procedury zam. w trybie podst mogłoby stwarzać obawy o niewykonanie przedmiotu zamówienia co z punktu bezpieczeństwa ruchu drogowego jest nieodpuszczalne Ze wzgl na wyjątkową syt niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a w związku z tym, że nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-3e6ee403-9075-11eb-86b1-a64936a8669f
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DNP.260.45.2021.WR.RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie oznakowania poziomego odblaskowego, cienkowarstwowego jezdni farbą rozpuszczalnikową, oznakowania grubowarstwowego masami chemoutwardzalnymi z zastosowaniem mikrokuli na terenie miasta Bytomia w 2021 r.
Zamówienie obejmuje:
• odnowienie istniejącego oznakowania cienkowarstwowego ciągów drogowych, oddzielnych skrzyżowań, miejsc przejść dla pieszych, stanowisk postojowych itp. wg wskazań Zamawiającego,
• wprowadzenie zamiany istniejącego oznakowania poziomego cienkowarstwowego na oznakowanie poziome grubowarstwowe (linie segregacyjne, krawędziowe, znaki uzupełniające, strzałki, linie i znaki poprzeczne w tym m.in. przejścia dla pieszych w kolorystyce biało-czerwonej wraz z dodatkowymi czerwonymi pasami (obwiedniami) wzdłuż dłuższych krawędzi przejścia o szerokości 25cm lub 50cm (po obu stronach przejścia).
• wykonanie nowego oznakowania poziomego zgodnie z przekazywanymi przez Zamawiającego projektami organizacji ruchu,
• odtwarzanie fragmentaryczne brakujących znaków poziomych usuniętych
w trakcie prowadzonych remontów cząstkowych jezdni,
• wykonanie oznakowania powierzchni stanowisk postojowych w kolorze niebieskim lub zielonym,
• wykonanie oznakowania w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych w kolorze czerwonym,
• wykonanie oznakowania tymczasowego w kolorze żółtym,
• usuwanie oznakowania poziomego z jezdni poprzez frezowanie
lub śrutowanie,
• zamalowanie elementów oznakowania w kolorze szarym,
• wykonanie kolorowych piktogramów termoplastycznych:
znaków ostrzegawczych A o wymiarach: podstawa a=1,4m i wysokości h=2,5m,
znaków zakazu B o wymiarach: oś mała a=1,6m i oś duża b=3,2m,
znaków B-43 „30” lub „40” termoplastycznych o wymiarach 1,4 x 1,4m.
• montaż punktowych elementów odblaskowych oraz uchylnych tablic
U-24.
2. Wszystkie linie oraz napisy i symbole należy wykonać odblaskową farbą rozpuszczalnikową lub masami chemoutwardzalnymi odblaskowymi o następujących właściwościach:
- szybkoschnąca,
- kolor biały lub w zależności od konieczności zastosowania kolor niebieski lub zielony dla wypełnienia stanowisk postojowych zastrzeżonych kopert, szary dla zamalowania elementów oznakowania, żółty dla oznakowania tymczasowego
i czerwony dla oznakowania przejść dla pieszych (w kolorystyce naprzemiennej
z kolorem białym) oraz przejazdów rowerowych,
- przystosowana do malowania jezdni z zastosowaniem mikrokuli,
Farby rozpuszczalnikowe, masy chemoutwardzalne, kolorowe piktogramy termoplastyczne, punktowe elementy odblaskowe oraz uchylne tablice U-24 muszą posiadać atest dopuszczający do stosowania w drogownictwie, wydany przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów lub inną upoważnioną jednostkę.
3. Ze względu na duże natężenia ruchu kołowego na głównych ciągach drogowych zamawiający będzie wymagał, aby przeważający zakres robót był realizowany poza godzinami szczytu, tj. w godzinach popołudniowych i nocnych tj. między 18.00 a 5.00 oraz w dni wolne od pracy. Zamawiający w uzasadnionych okolicznościach może zlecić wykonywanie robót w innych godzinach .
4. Frezowanie (na nawierzchniach asfaltowych) lub śrutowanie (na nawierzchniach asfaltowych i brukowych / kamiennych) znaków poziomych będzie realizowane w sytuacjach wymagających wprowadzenia zmian w stałych organizacjach ruchu polegających na usunięciu starego i nałożeniu nowego oznakowania poziomego.
5. Wykonanie oznakowania tymczasowego w kolorze żółtym będzie realizowane w sytuacjach wymagających wprowadzenia w trybie awaryjnym (pilnym) zmian w docelowej organizacji ruchu.
6. Materiały pozyskane przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia stanowią jego własność i winny być przez niego zagospodarowane i / lub zutylizowane z zasadami zgodnymi z zapisami ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (j.t. Dz. U. 2020 poz. 797 z późn. zm.).
7. Podczas prowadzenia robót w pasie drogowym Wykonawca jest zobowiązany dokonać ich prawidłowego oznakowania, zgodne z załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania
na drogach (Dz. U. 2019 poz. 2311 z późn. zm.).
4.5.3.) Główny kod CPV: 34922100-7 - Oznakowanie drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 277741,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 277741,75 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 277741,75 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Roads” sp. z o.o
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6263005618
7.3.3) Ulica: ul. Ludwika Chroboka nr 9A
7.3.4) Miejscowość: Bytom
7.3.5) Kod pocztowy: 41-923
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 277741,75 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 102 dni
| 2021-08-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |