Naprawa wałów potoku Brzeźnickiego w msc. Brzeźnica, gm. Brzeźnica, pow. wadowicki
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00157475
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00157475/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-23 15:58
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-068aaccc-cea1-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00157475 z dnia 2021-08-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa wałów potoku Brzeźnickiego w msc. Brzeźnica, gm. Brzeźnica, pow. wadowicki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kzgw@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.przetargi.wody.gov.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
państwowa osoba prawna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Naprawa wałów potoku Brzeźnickiego w msc. Brzeźnica, gm. Brzeźnica, pow. wadowicki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-068aaccc-cea1-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00157475
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00010273/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.122 Naprawa wałów potoku Brzeźnickiego w msc. Brzeźnica, gm. Brzeźnica, pow. wadowicki - RZGW Kraków
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00085439/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KR.ROZ.2810.53.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty, które będą realizowane na wałach cofkowych potoku Brzeźnickiego w msc. Brzeźnica, gm. Brzeźnica, pow. wadowicki.
Celem prac jest naprawa wałów, które na przewidzianym do robót odcinku, stanowią skarpy potoku Brzeźnickiego. Wały są w złym stanie technicznym, a podwyższone stany wód występujące w okresie zimowym z powodu intensywnych roztopów, pogłębiły już istniejące wyrwy i spowodowały bardzo duże ubytki materiału budującego wały, co w dalszej perspektywie może doprowadzić do utraty stateczności obwałowań i ich rozmycia. Może to mieć katastrofalne skutki dla przyległych zabudowań, infrastruktury drogowej i technicznej oraz okolicznych pól uprawnych.
4.3 Roboty będą polegały na częściowym usunięciu ziemi z obu wałów na odcinku 1070 m oraz ponownym jej zabudowaniu i zagęszczeniu wraz z ziemią, która musi zostać dowieziona i wbudowana w wały. Obecnie z powodu dużych wyrw duża część materiału została wymyta i spłynęła wraz z nurtem wody, dlatego konieczne jest uzupełnienie jej i odtworzenie pierwotnego stanu. Na odcinku 300 m w km 1+300 - 1+600 lewego wału, w miejscu najbardziej narażonym na podmycia i zlokalizowanym najbliżej koryta potoku należy zabezpieczyć skarpę wału stabilizując ją geokratą komórkową o wys. 10 cm, która zostanie ułożona na geotkaninie FL 35/35 i przymocowana szpilkami do podłoża. Po jej ułożeniu geokrata zostanie uzupełniona ziemią i obsiana mieszanką traw. Taki rodzaj zabezpieczenia trwale zabuduje skarpę wału i nie będzie stanowił istotnej przeszkody dla prac utrzymaniowych. W ramach prac należy także odtworzyć ubezpieczenie koryta potoku z opasek podwójnych z kiszek faszynowych Fi 20+20. Istniejące ubezpieczenie istnieje szczątkowo i nie chroni w żaden sposób koryta i skarp potoku, które stanowią wały. Jest to jedna z przyczyn podmycia wałów, ponieważ opaska z kiszek faszynowych przestała pełnić swoją ochronną funkcję z uwagi na jej rozmycie i degradację z powodu dużego upływu czasu. Ułożenie opaski z kiszki faszynowej musi zostać poprzedzone rozbiórką starej kiszki oraz wykarczowaniem zakrzaczeń i odrostów wiklinowych. Podwójna opaska z kiszki faszynowej musi zostać wykonana z faszyny leśnej wraz z zasypaniem ziemią za ubezpieczeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45246400-7 - Roboty w zakresie ochrony przeciwpowodziowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 388733,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 597725,51 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 388733,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Inżynieryjne PEKUM Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6790066656
7.3.3) Ulica: Grzegórzecka 67c/141A
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-559
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-07-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 388733,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
| 2021-08-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |