Budowa oświetlenia w miejscowości Bartel Wielki
Gmina Kaliska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00157981
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00157981/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-24 10:35
- Lokalizacja
- Kaliska, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6291c623-d8b6-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 5922052829
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00157981 z dnia 2021-08-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia w miejscowości Bartel Wielki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kaliska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675698
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowowiejska 2
1.5.2.) Miejscowość: Kaliska
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-260
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.7.) Numer telefonu: 585889201
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@kaliska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kaliska.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/kaliska1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oświetlenia w miejscowości Bartel Wielki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6291c623-d8b6-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00157981
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001134/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.24 Budowa oświetlenia w miejscowości Bartel Wielki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00097805/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.5.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie punktów oświetlenia
drogowego, realizowane na podstawie projektu wykonawczego w miejscowości Bartel Wielki w
Gminie Kaliska. Zakres ujęty w projekcie został już częściowo wykonany, w następującym
zakresie:
1) punkty oznaczone symbolami A1/1, A2/1, A3/1, A4/1 wraz z zasilaniem i szafką oświetlenia
drogowego.
2. Podstawowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) ułożenie okablowania – roboty ziemne prowadzić ze szczególnym uwzględnieniem ochrony
systemów korzeniowych drzew rosnących wzdłuż jezdni – „zabytkowa” aleja dębowa,
2) montaż fundamentów pod słupy oświetleniowe,
3) montaż słupów stalowych o wys. 7 m wraz z oznakowaniem,
4) włączenie do istniejącej sieci oświetlenia zasilanego z szafki oświetlenia drogowego,
5) montaż opraw oświetleniowych,
6) roboty pomocnicze.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje ponadto: 1) zorganizowanie na swój koszt terenu budowy oraz prowadzenie robót zgodnie z przepisami
bhp oraz ppoż.,
2) zapewnienie bieżącej i powykonawczej obsługi geodezyjnej przez uprawnione służby
geodezyjne,
3) oznakowanie i zabezpieczenie dróg w zakresie wynikającym z uzgodnień i planem organizacji
ruchu zatwierdzonym przez zarządcę drogi (droga powiatowa – zarządca Powiatowy Zarząd
Dróg w Starogardzie Gdańskim),
4) wykonanie projektu czasowej organizacji ruchu i zabezpieczenia robót w obrębie pasa
drogowego,
5) zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych badań i pomiarów oraz czynności
odbiorowych,
6) wykonanie operatu powykonawczego projektu wraz z inwentaryzacją geodezyjną
powykonawczą (2 egz.),
7) ewentualną naprawę zinwentaryzowanych urządzeń podziemnych uszkodzonych podczas
wykonywania robót,
8) uporządkowanie terenu budowy po zakończeniu robót i przekazanie go Zamawiającemu
najpóźniej w dniu odbioru końcowego.
4. Zamawiający nie przewiduje wypłaty odszkodowań właścicielom nieruchomości za szkody
zawinione przez Wykonawcę, powstałe podczas budowy. Na Wykonawcy ciąży obowiązek
dokonywania uzgodnień z właścicielami posesji oraz zarządcami dróg, dotyczących wejścia z
robotami, minimalizacji szkód oraz ponoszenia kosztów z tym związanych.
5. Wykonawca jest gospodarzem na terenie budowy od daty przekazania terenu budowy do
czasu odbioru końcowego, a w szczególności zobowiązany jest do ochrony mienia i
zabezpieczenia przeciwpożarowego, nadzoru nad bhp, ustalania i utrzymywania porządku,
odpowiedniej organizacji terenu budowy, zabezpieczenia magazynowego i dozoru mienia.
6. Szczegółowo przedmiot zamówienia określony został w projekcie budowlano – wykonawczym
sieci oświetlenia ulicznego, stanowiącym załącznik do niniejszej SWZ.
7. Załączony przedmiar robót służy wyłącznie jako materiał pomocniczy dla Wykonawcy w celu
wyliczenia ceny ofertowej i sporządzenia kosztorysu ofertowego.
8. Wykonawcy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za zbadanie z należytą starannością SWZ i
za zapoznanie się z każdą ewentualną modyfikacją SWZ wydaną
w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia oraz za uzyskanie informacji, które będą
niezbędne do właściwego przygotowania oferty i należytego wykonania robót.
9. Jeśli w dokumentacji projektowej, na rysunkach, zostało wskazane pochodzenie (marka, znak
towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o
których mowa w art. 99 ust. 5 PZP, Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub
rozwiązań równoważnych pod warunkiem,
że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów
technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach, tj. w
szczególności: w przedmiarach, dokumentacji technicznej oraz SWZ. Wykaz zastosowanych i
przyjętych przez Wykonawcę do wyceny materiałów lub urządzeń równoważnych musi zostać
załączony do oferty.
10. Wykonawca ma obowiązek ująć w kosztorysie ofertowym również koszty nie ujęte w
przedmiarze robót a dotyczące:
1) pomiarów elektrycznych i oświetlenia.
11. Roboty winny zostać wykonane i ukończone zgodnie z prawem obowiązującym w
Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności: Prawem budowlanym, Prawem ochrony środowiska,
Ustawą o odpadach, Ustawą o badaniach i certyfikacji oraz wymaganiami Zamawiającego.
Kierowanie i nadzorowanie robót mogą wykonywać osoby, które posiadają wymagane prawem
uprawnienia.
12. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca dołączył do formularza oferty również kosztorys
ofertowy.
13. Wspólny Słownik Zamówień CPV:
45231400 – 9 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych 45316100 – 6 Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
14. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów
elektronicznych.
15. Szczegółowy zakres robót określają:
1) przedmiary,
2) dokumentacja projektowa,
3) opis przedmiotu zamówienia zawarty w niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 95900,65 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 207255,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 95900,65 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usługowy ELEKTRUS Mariusz Musiał
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5931497241
7.3.3) Ulica: Braterska 2
7.3.4) Miejscowość: Swarożyn
7.3.5) Kod pocztowy: 83-115
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 95900,65 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-10-29| 2021-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |