Rewitalizacja obiektów na terenie Miasta Tkaczy(...) w ramach projektu „ Szlakiem architektury włókienniczej – współfinansowanego środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu (...)
Gmina Miasto Zgierz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00158192
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00158192/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-24 11:49
- Lokalizacja
- Zgierz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-19322fa3-04af-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7322037248
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00158192 z dnia 2021-08-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewitalizacja obiektów na terenie Miasta Tkaczy(...) w ramach projektu „ Szlakiem architektury włókienniczej – współfinansowanego środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu (...)
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zgierz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057721
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Jana Pawła II 16
1.5.2.) Miejscowość: Zgierz
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umz.zgierz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zgierz.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rewitalizacja obiektów na terenie Miasta Tkaczy(...) w ramach projektu „ Szlakiem architektury włókienniczej – współfinansowanego środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu (...)2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-19322fa3-04af-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00158192
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008959/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Rewitalizacja obiektów na terenie Miasta Tkaczy w ramach projektu „Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji ..."
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
"Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM” współfinansowanego środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 -20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Postępowanie przeprowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podst. przepisu przejściowego i dostosowującego art. 91 ust. 4 pkt 4 ustawy - Pzp, tj. „W post. o udzielenie zamówienia publicznego wszczętych po dniu 31.12.2020 r. na podst. ustawy, o której mowa w w art. 1, w następstwie post. lub konkursów wszczętych przed dniem 1.01.2021 r., na podst. ustawy uchylanej w art. 89, zamawiający może udzielić zamówienia innego niż zamówienie publiczne w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa w trybie: (...) zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w post. prowadzonym uprzednio w trybie przetargu nieogr. lub przetargu ogr. nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w post., nie zostały złożone żadne oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podst. art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy uchylanej w art. 89, ze względu na ich niezgodność z opz lub wszyscy wykonawcy zostali wykluczeni z postępowania, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione”.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PŚ.271.16.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamawiający planuje rewitalizację budynków przy ul. Narutowicza 4, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 20, 25, 27, 28, 35
w ramach czterech części. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest rewitalizacja budynków przy
ul. Narutowicza 9, 11, 13, 15, 25 w trybie „zaprojektuj i wybuduj" polegająca na wykonaniu dokumentacji
projektowej i robót budowlano - montażowych w ramach projektu „Szlakiem architektury włókienniczej -
rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów
na obszarze ŁOM" w oparciu o Program Funkcjonalno - Użytkowy (załącznik nr 1), mapę lokalizacyjną
(załącznik nr 2), wytyczne Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków (załącznik nr 3), aktualnie
obowiązujące przepisy prawa.
W ramach niniejszego postępowania do realizacji przewidziane są następujące budynki zasobu komunalnego
podzielone na dwie części: Część nr 1: Rewitalizacja budynków zasobu komunalnego wykonanych w technologii murowanej (...) Część nr 3: Rewitalizacja budynków zasobu komunalnego wykonanych w technologii drewnianej i murowanej (...) GŁÓWNE WYMAGANIA W ZAKRESIE PRAC PROJEKTOWYCH:
1. Dokumentację projektową należy opracować zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi
projektowania oraz warunkami określonymi przez Zamawiającego.
2. Prace projektowe i wykonawcze winny być prowadzone przez osoby posiadające odpowiednie
uprawnienia budowlane.
3. Przed przystąpieniem do opracowywania dokumentacji projektowej należy wykonać inwentaryzację
i ocenę stanu technicznego pod kątem wykonywanych robót dla poszczególnych budynków.
4. Podstawą opracowania dokumentacji projektowej będą dane zawarte w Programie Funkcjonalno-
Użytkowym oraz wytyczne Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
nr WUOZ-AC.5183.272.2017.ES Z dnia 13.09.2017 r.
5. W przypadkach, gdzie jest to uzasadnione i niezbędne należy wykonać ekspertyzę techniczną
wytrzymałości konstrukcji oraz zabezpieczeń przeciwpożarowych.
6. W zakresie prac projektowych Wykonawca zobowiązany jest do opracowania dokumentacji projektowej
w wersji papierowej i elektronicznej dla każdego z budynków odrębnie obejmującej:
- sporządzenie projektów budowlanych i wykonawczych - po 5 egz.,
- przedmiarów robót -po 2 egz.,
- kosztorysów inwestorskich - po 2 egz.,
- specyfikacji technicznych wykonania robót budowlanych -po 5 egz.,
- sporządzenie plan BIOZ - po 3 egz.,
7. Bezwzględnym wymaganiem jest, aby dokumentacja projektowa była uzgadniania w trakcie prac
z Zamawiającym (na bieżąco), a następnie uzyskała jednoznaczną akceptację Zamawiającego, przed
uzyskaniem pozwolenia na budowę. 8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do możliwości dokonania istotnych zmian w przyjętym projekcie
przed uzyskaniem pozwolenia na budowę przez Wykonawcę do poszczególnych zadań inwestycji.
9. Dokumentacja projektowa powinna zawierać również projekt zagospodarowania działki, oraz
wyposażenie przeciw-pożarowe i ujednoliconą koncepcję estetyczną, w tym materiały i kolorystykę
wykończenia oraz projekt informacji wizualnej obiektu.
10. Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania projektu zamiennego w przypadku pojawienia się
okoliczności nie znanych na etapie akceptowania projektu. Koszt ponosi Wykonawca.
11. Dokumentacja winna posiadać wszystkie wymagane uzgodnienia zewnętrzne.
12. Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania wszelkich administracyjno-prawnych decyzji i pozwoleń
(w tym: zgłoszenia robót budowlanych lub pozwolenia na budowę, jeśli jest wymagane), certyfikatów
itp., niezbędnych do zatwierdzenia wykonywanej dokumentacji projektowej oraz do odbioru
prowadzonych robót.
GŁÓWNE WYMAGANIA W ZAKRESIE REALIZACJI ZAMÓWIENIA:
1. Wykonawca pokrywa wszystkie koszty związane z uzyskaniem materiałów i informacji do
projektowania oraz koszty związane z uzgodnieniem opracowanej dokumentacji technicznej.
2. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia. Są to między innymi:
3. Przewidywane koszty to min. geodezyjne pomiary wytyczenia i inwentaryzacji, koszty prób,
badań, odbiorów i innych określonych w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót
budowlanych oraz w Ogólnych warunkach umowy.
4. Wykonawca opracuje na własny koszt mapę do celów projektowych, którą docelowo przekaże
Zamawiaj ącemu.
5. W czasie realizacji prac budowlanych należy zapewnić niezakłócone funkcjonowanie modernizowanych
obiektów i innych nieruchomości położonych w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji.
6. Wykonawca opracuje na koszt własny stosowną organizację ruchu na czas zajęcia pasa drogowego dróg
gminnych, niezbędną do realizacji zadania.
7. Wymogi jakościowe powinny spełniać lub przewyższać podane w Programie Funkcjonalno
- Użytkowym.
8. Wykonawca ma obowiązek uzgadniania z właściwym Konserwatorem Zabytków zakresu i stopn.u
szczegółowości wszelkich prac w elewacjach i zewnętrznej strukturze budynków, wykonywanych przy
rewitalizacji budynków.
9. Wykonawca ma obowiązek przewidzieć wszystkie towarzyszące roboty budowlane niezbędne do
prawidłowego, zgodnego ze sztuką budowlaną funkcjonowania obiektu, (np. ponowne wykonanie
zdjętej instalacji odgromowej).
10. Przed rozpoczęciem robót budowlanych Wykonawca wykona i zamontuje dwie tablice informacyjne
wskazujące na współfinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu
Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na
lata 2014-2020, zgodnie z wzorem i treścią uzgodnioną z Zamawiającym, zgodną z Podręcznikiem
wnioskodawcy i beneficjenta programów polityki spójności 2014-2020 w zakresie informacji
i promocji o wymiarach nie mniejszych niż 80 x 120 cm oraz po zakończeniu prac na danym obiekcie -
tablic pamiątkowych o wymiarach min. A3 zgodnych z Podręcznikiem oraz wykonanych
i zamontowanych w sposób uzgodniony z Zamawiającym i ŁWKZ (po 1 szt. dla każdego budynku)
11. Wszystkie użyte materiały winny spełniać obowiązujące normy i posiadać niezbędne deklaracjezgodności, atesty, certyfikaty.
12. Zamawiający wymaga odtworzenia zieleni i nawierzchni zniszczonych na skutek wykonywanych robót
budowlanych, a nie będących w zakresie wykonywanych prac.
13. Po wykonaniu robót budowlanych Wykonawca uporządkuje teren budowy.
14. Wszelkie wątpliwości i szczegóły dotyczące wykonywanej pracy Wykonawca powinien uzgadniać
z Zamawiającym.
15. Wykonawca nie może umieszczać żadnych reklam na terenie budowy bez zgody Zamawiającego.
16. Przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych, wykonawca przedstawi Zamawiającemu
z 14 dniowym wyprzedzeniem harmonogram wykonywanych prac.
17. Przed podpisaniem umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram rzeczowo -
finansowy dla przedmiotowego zadania.
UWAGI OGÓLNE:
1. Zamawiający zaleca by Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji lokalnej obiektów i terenów
oraz zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz należytego
wykonania zamówienia. Wszelkie podane obmiary i powierzchnie należy zweryfikować przed
kalkulacją oferty. Koszty związane z przeprowadzeniem tych czynności ponosi samodzielnie każdy
Wykonawca.
2. Koszty nieprzewidzianych badań i prac w przypadku wystąpienia nieprzewidzianych np. badań
konserwatorskich lub archeologicznych pokryje Wykonawca.
ZAŁĄCZNIKI:
1. Program funkcjonalno - użytkowy dla zadania: „Szlakiem architektury włókienniczej -
rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji
zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM".
2. Mapa lokalizacyjna
3. Wytyczne Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
nr WUOZ-AC.5183.272.2017.ES Z dnia 13.09.2017 r.
UWAGA:
Zamawiający wymaga, aby na czas i w zakresie realizacji zamówienia Wykonawca
lub Podwykonawca zatrudnił na podstawie umowy o pracę osoby wykonujące wskazane niżej czynności:
stolarza, murarza, tynkarza, dekarza, robotnika budowlanego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45262110-5 - Demontaż rusztowań
45262120-8 - Wznoszenie rusztowań
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4750000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4750000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4750000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kemada Sp. z o.o. sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 369662880
7.3.3) Ulica: Łąkowa 3/5
7.3.4) Miejscowość: Łodź
7.3.5) Kod pocztowy: 90-562
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4750000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2021-12-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Pełna nazwa postępowania: Rewitalizacja obiektów na terenie Miasta Tkaczy i w jego otoczeniu wraz z uzupełnieniem sieci powiązań zielonych w przestrzeni miejskiej – budynki: ul. Narutowicza 4, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 20, 25, 27, 28, 35 w ramach projektu „ Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM” współfinansowanego środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 -2020 w trybie „Zaprojektuj i wybuduj” w Zgierzu .| 2021-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |