Dostawa i montaż oświetlenia wewnętrznego w obiektach Ogrodu Zoologicznego w Opolu.
OGRÓD ZOOLOGICZNY W OPOLU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00158106
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00158106/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2021-08-24 11:20
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4e561e5d-e9f8-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 7540340298
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Dokumenty
To postępowanie jest prowadzone na zewnętrznej platformie.
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00158106 z dnia 2021-08-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż oświetlenia wewnętrznego w obiektach Ogrodu Zoologicznego w Opolu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: OGRÓD ZOOLOGICZNY W OPOLU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 530575575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Spacerowa 10
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-094
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: +48774564267, 4542858
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zoo.opole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zoo.opole.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umopole.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i montaż oświetlenia wewnętrznego w obiektach Ogrodu Zoologicznego w Opolu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4e561e5d-e9f8-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00158106
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001030/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.5 Dostawa i montaż oświetlenia wewnętrznego w obiektach Ogrodu Zoologicznego w Opolu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Likwidacja indywidualnych źródeł ciepła w obiektach Ogrodu Zoologicznego i innych obiektach użyteczności publicznej w Opolu.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00121856/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DTG.3414-4/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa i wymiana obecnych opraw oświetlenia wewnętrznego na nowoczesne, energooszczędne wykonane w technologii LED o łącznej mocy źródeł świetlnych równej 23,23 kW w wybranych budynkach Ogrodu Zoologicznego w Opolu ul. Spacerowa 10. Modernizacją objętych zostanie 25 budynków Ogrodu Zoologicznego.
Ilość opraw w stanie istniejącym obejmuje 1 090,00 szt. z czego 80,00 szt. opraw oświetlenia wewnętrznego nie zostanie poddana wymianie.
Zakres prac:
1. Przygotowanie terenu i zabezpieczenie obiektów.
2. Demontaż istniejących opraw oświetleniowych.
3. Montaż opraw oświetleniowych wraz ze źródłami światła.
4. Wymiana niezbędnych zabezpieczeń w rozdzielniach.
5. Przeprowadzenie badań natężenia światła.
6. Utylizacja zdemontowanych elementów (m.in. oprawy, źródła światła).
7. Uporządkowanie obiektów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31510000-4 - Żarówki elektryczne
45000000-7 - Roboty budowlane
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający, na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 277.969,45 zł brutto i udostępnił tę informację na stronie internetowej prowadzonego postępowania https://umopole.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html przed otwarciem ofert, które miało miejsce 30.07.2021 r. godz. 10:30.W postępowaniu, w terminie wyznaczonym na składanie ofert, wpłynęły 4 oferty następujących wykonawców:
1) Elektropartner Adam Kowalczyk ul. Wodna 24, 47-244 Dziergowice
2) Usługi Elektryczne Andrzej Klepacki ul. Ściegiennego 4, 48-303 Nysa
3) Prof-Elektro Arkadiusz Graboń ul. Tęczowa 34/209, 45-759 Opole
4) Alpida Sp. z o.o. ul. Franiszka Klimczaka 20/86, 02-797 Warszawa
1. Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy Elektropartner Adam Kowalczyk ul. Wodna 24, 47-244 Dziergowice oraz Usługi Elektryczne Andrzej Klepacki ul. Ściegiennego 4, 48-303 Nysa, na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 3, ponieważ ich treść jest niezgodna z przepisami ustawy (tj. art. 63 ust. 2 Pzp.).
Zamawiający implementując wymóg ustawy zawarł w SWZ wymógł sporządzenia oferty oraz oświadczenia pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym – zgodnie z definicją podpisu osobistego zamieszczonego na stronie https://www.gov.pl/web/e-dowod/podpis-osobisty oraz z instrukcją jak podpisać dokument podpisem osobistym zamieszczoną na stronie https://www.gov.pl/web/e-dowod. W toku badania ofert, Zamawiający stwierdził, iż oferty Elektropartner Adam Kowalczyk i Usługi Elektryczne Andrzej Klepacki nie spełniają wskazanego wymogu, tj. nie zostały sporządzone w formie elektronicznej (tzn. podpisana prawidłowo kwalifikowanym podpisem elektronicznym), ani nie zostały opatrzone podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
2. Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy Prof -Elektro Arkadiusz Graboń ul. Tęczowa 34/209, 45-759 Opole na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5, ponieważ jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia. Zamawiający w dniu 27.07.2021 r. udzielił odpowiedzi na pytania, w których opisał charakterystykę wymaganych opraw. Zamawiający wymagał opraw o odporności na wilgoć: budynek socjalny IP40 (łazienki, toalety) IP44, a pozostałe pomieszczenia minimum IP65. Wykonawca Prof - Elektro wraz z ofertą złożył kartę katalogową oprawy rastrowej dla świetlówek elektronicznych T8 o odporności na wilgoć IP20, co jest niezgodne z wymaganiami Zamawiającego.
3. Oferta Wykonawcy Alpida Sp. z o.o. ul. Franiszka Klimczaka 20/86, 02-797 Warszawa wyniosła 330 000,00 zł brutto co przewyższa kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 330000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 330000,00 PLN
| 2021-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |