Budowa drogi dojazdowej do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ulicy T. Śmiśniewicza w Nowej Dębie
Gmina Nowa Dęba
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00158462
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00158462/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-24 13:10
- Lokalizacja
- Nowa Dęba, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-8b885e89-b7ac-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 8672078107
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00158462 z dnia 2021-08-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa drogi dojazdowej do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ulicy
T. Śmiśniewicza w Nowej Dębie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowa Dęba
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409548
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rzeszowska 3
1.5.2.) Miejscowość: Nowa Dęba
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-460
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: 15 846 26 71
1.5.8.) Numer faksu: 15 846 5137
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@nowadeba.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.nowadeba.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://www.nowadeba.pl/bip/przetargi/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa drogi dojazdowej do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ulicyT. Śmiśniewicza w Nowej Dębie
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8b885e89-b7ac-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00158462
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00010454/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa drogi: ul. Tadeusza Śmiśniewicza w Nowej Dębie (zaprojektuj-wybuduj, zadanie 3 letnie)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00057129/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RL.271.11.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5687224,95 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: Budowa drogi dojazdowej do Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ulicy T. Śmiśniewicza w Nowej Dębie
2. Zadanie jest dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.
3. Zakres robót:
• Etap I – wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji
o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID),
• Etap II – wykonanie robót budowlanych.
1) W ramach etapu I zależy opracować dokumentację projektową na podstawie załączonego Programu Funkcjonalno-Użytkowego (stanowiący załącznik nr 6 do SWZ) wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz wszelkich innych decyzji administracyjnych, środowiskowych, uzgodnień i opinii niezbędnych dla zrealizowania zadania inwestycyjnego;
2) W zakres etapu II wchodzić będzie wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w oparciu o dokumentację projektową wykonaną przez Wykonawcę wraz z zapewnieniem nadzoru autorskiego nad opracowaną dokumentacją projektową, oraz wykonaniem dokumentacji powykonawczej wraz z uzyskaniem, w imieniu i na rzecz Zamawiającego, decyzji pozwolenia na użytkowanie (o ile będzie wymagana).
3) Zakres robót kwalifikowanych zadania wynikający z programu funkcjonalno – użytkowego:
• Opracowanie dokumentacji technicznej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji
o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)
• Roboty przygotowawcze,
• Roboty ziemne,
• Odwodnienie,
• Elementy ulic,
• Roboty nawierzchniowe jezdnia,
• Ciąg pieszo – rowerowy,
• Chodnik,
• Ciąg pieszo – jezdny,
• Kanał technologiczny,
• Oznakowanie i urządzenia zabezpieczające,
• Instalacja elektryczna, a w tym: okablowanie, stawianie słupów, urządzenia rozdzielcze, dodatki.
4) Zakres robót niekwalifikowanych których koszy oferent jest zobowiązany podać w oddzielnej pozycji formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SIWZ):
• Opracowanie dokumentacji technicznej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji
o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) w zakresie robót niekwalifikowanych
• Przejazd kolejowy kategorii C,
• Ciąg pieszo – rowerowy zlokalizowany między budowaną ulicą Śmiśniewicza, a ulica Leśną,
5) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w programie funkcjonalno – użytkowym ( zał. Nr 6 do SWZ) i przedmiarach robót (załącznik nr 7 do SWZ). Przedmiary robót mają charakter pomocniczy i służą do zobrazowania skali robót budowlanych. Zamawiający w przedmiarach nie narzuca wykonawcy rodzajów robót oraz sposobu wykonania która ostatecznie będzie wynikała z opracowanej przez Wykonawcę dokumentacji technicznej.
6) Koszty dostawy i montażu wszelkich urządzeń i instalacji muszą zawierać całość kosztów związanych z realizacją, w tym wykonanie projektów wykonawczych w uzgodnieniu
z inwestorem, jeśli takie będą niezbędne do należytego wykonania całości zadania oraz
uzyskania certyfikatów, dopuszczenia do użytkowania oraz koszty rozruchu, instruktaży, szkoleń oraz gwarancji.
7) Wbudowane i dostarczone przez Wykonawcę materiały winny posiadać atesty, certyfikaty, deklaracje zgodności. Na każde żądanie Zamawiającego lub inspektora nadzoru Wykonawca obowiązany jest okazać w stosunku do wskazanych materiałów: certyfikat zgodności z Polską normą lub aprobatę techniczną.
8) Wykonawca wykona przedmiot umowy z własnych materiałów.
9) Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty ( materiały i robociznę) wynosi min 2 lata od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania protokołu końcowego.
10) Jeżeli w jakimkolwiek miejscu w SWZ oraz w załącznikach do niej tj. programie funkcjonalno - użytkowym, przedmiarach robót, zostały wykazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów czy urządzeń służących do wykonania niniejszego zamówienia – wszędzie tam Zamawiający dodaje wyraz „lub równoważne”.
11) Zamawiający informuje, że określając przedmiot zamówienia poprzez wskazanie nazw handlowych, dopuszcza jednocześnie wszelkie ich odpowiedniki rynkowe nie gorsze niż wskazane. Parametry wskazanego przez zamawiającego standardu przedstawiają warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, funkcjonalne oraz inne cechy istotne dla przedmiotu zamówienia. Natomiast wskazana marka lub nazwa handlowa określa klasę produktu, a nie konkretnego producenta. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych w stosunku do opisanych i podanych w wymaganych parametrach w SIWZ pod warunkiem, że będą posiadały nie gorsze parametry techniczne.
12) Zamawiający informuje, że opisując przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”.
13) Do materiałów i urządzeń wskazanych w dokumentacji projektowej, dla których są wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie można stosować materiały i urządzenia równoważne pod względem parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych oraz użytkowych. Przewidziane do zastosowania urządzenia i materiały powinny spełniać parametry określone w dokumentacji projektowej i nie powinny być gorsze od założeń projektowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71313000-5 - Usługi doradcze w zakresie środowiska naturalnego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
71351910-5 - Usługi geologiczne
71355000-1 - Usługi pomiarowe
71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6200733,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10800000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6200733,32 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): PBI Infrastruktura S.A.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PBI WMB Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 816-14-65-524
7.3.3) Ulica: Ul. Kolejowa
7.3.4) Miejscowość: Kraśnik
7.3.5) Kod pocztowy: 23-200
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Możliwość powierzenia podwykonawcom całości zamówienia poza robotami
bitumicznymi
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6200733,32 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 26 miesiące
| 2021-08-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |