Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Grzmucin wraz z infrastrukturą niezbędną do funkcjonowania obiektu

Gmina Gózd

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00158277
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00158277/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-24 12:18
Lokalizacja
Gózd, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e2e77b4d-d280-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7962929257
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnejRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty w zakresie uzdatniania wodyRoboty w zakresie nawierzchni drógBudowa zbiornikówRoboty budowlane w zakresie studniRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneWznoszenie ogrodzeńMechaniczne instalacje inżynieryjne

Wykonawcy

1 przyznane

BENERAT I SYN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRadom, PL · lot 0
2 398 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00158277 z dnia 2021-08-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Grzmucin wraz z infrastrukturą niezbędną do funkcjonowania obiektu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gózd

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223698

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Radomska 7

1.5.2.) Miejscowość: Gózd

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-634

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 48 320 20 97

1.5.8.) Numer faksu: 48 320 20 97

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@gozd.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gozd.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.gozd.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Grzmucin wraz z infrastrukturą niezbędną do funkcjonowania obiektu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2e77b4d-d280-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00158277

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004297/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Grzmucin wraz z infrastrukturą niezbędną do funkcjonowania obiektu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BGK.ZP.271.6.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1567642,76 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą:
„Budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Grzmucin wraz z infrastrukturą niezbędną do funkcjonowania obiektu”.
Przedmiotem zamówienia jest budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Grzmucin, gmina Gózd. Inwestycja będzie realizowana na działkach Nr 672, 673, 678/1 obręb geodezyjny 0007 Grzmucin.
Założeniem inwestycji jest uzbrojenie studni głębinowej, budowa stacji uzdatniania wody, budowa zbiorników wody uzdatnionej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w m. Grzmucin – dz. Nr 678/1, związane z koniecznością uzdatniania wody dostarczanej do gminnej sieci wodociągowej z nowoodwierconej studni głębinowej.
Obiekt zostanie wyposażony w elementy niezbędne do efektywnego transportu wody do gminnej sieci wodociągowej w układzie dwustopniowym w oparciu o projektowane ujęcie wód podziemnych oraz układ pomp sieciowych zlokalizowanych w budynku technologicznym stacji uzdatniania wody.

W ramach planowanej inwestycji przewiduje się budowę:
 obudowy studni z niezbędnymi instalacjami,
 budynku technologicznego SUW o konstrukcji stalowej (według opracowania branży architektonicznej i budowlano konstrukcyjnej),
 dwóch stalowych zbiorników wyrównawczych na wodę uzdatnioną o pojemności 100m³ każdy,
 trzykomorowego odstojnika popłuczyn, z kręgów betonowych Dn 2500 mm,
 dwóch szczelnych zbiorników na ścieki z chlorowni i ścieki sanitarne o pojemności 2 m³ każdy,
 wodociągowych i kanalizacyjnych przewodów międzyobiektowych,
 kabli energetyczno-sterowniczych,
 złącza kablowo-pomiarowego,
 przewodu wodociągowego łączącego budynek SUW z istniejącą siecią wodociągową,
 nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej,
 ogrodzenia systemowego o wysokości 1,75 m z bramą L= 5 m.

Dla potrzeb przedmiotowej stacji woda z ujęcia pobierana będzie w ilości:
Qmax.s = 30 m³/h = 0,0111 m³/s
Qśr.d = 340 m³/d
Qdop.r = 200 750 m³/r
co jest zgodne z ilościami określonymi w obowiązującej decyzji wodnoprawnej znak: WA.ZUZ.4.4210.1.38.2020.MM z 10.12.2020r.

Ujęciem podstawowym dla stacji uzdatniania wody będzie istniejąca nieuzbrojona studnia głębinowa zlokalizowana na terenie stacji (wykonany odwiert jest zaczopowany).
Projektowana stacja uzdatniania wody stanowić będzie uzupełnienie zapotrzebowania wody dla istniejącego wodociągu grupowego.

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
1) roboty branży budowlano-konstrukcyjnej w tym:
a) zbiorniki na wodę pitną (2 szt.) – roboty ziemne; fundament pod zbiornik; roboty montażowe;
b) budynek SUW – roboty ziemne; fundamenty; izolacja fundamentów zewnętrznych
i wewnętrznych; konstrukcja budynku; elementy wykończenia; posadzki wewnętrzne, opaska wokół budynku,
c) zagospodarowanie terenu – roboty ziemne; konstrukcja nawierzchni; krawężniki; ogrodzenie.
2) roboty branży technologicznej w tym:
a) budynek SUW – instalacje wod.-kan. wewnętrzne; instalacja wentylacji
b) rurociągi wody – roboty ziemne; zasypka wykopów; roboty montażowe; próby, płukanie, dezynfekcja;
c) kanalizacja technologiczna – roboty ziemne; zasypka wykopów; roboty montażowe;
d) kanalizacja z chlorowni – roboty ziemne; roboty montażowe;
e) kanalizacja sanitarna – roboty ziemne; roboty montażowe; technologia stacji;
f) kanalizacja tłoczna – przewód tłoczny; wylot do rowu;
g) studnia – obudowa studni; uzbrojenie studni.
3) roboty branży elektrycznej w tym:
a) zasilanie; rozdzielnica główna;
b) linie kablowe nn;
c) instalacje elektryczne;
d) instalacja wyrównawcza;
e) instalacja odgromowa.


Szczegółowy zakres prac wskazano w kosztorysie ofertowym, projekcie wykonawczym i SST stanowiących odpowiednio załączniki nr 11, 12 13 do SWZ.
Podstawą sporządzenia oferty są dokumentacja projektowa, SST oraz udzielone odpowiedzi na zapytania w trakcie procedury o udzielenie zamówienia publicznego.
Z uwagi na to, że wynagrodzenie wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej oraz szczegółowej specyfikacji technicznej. Przedmiary robót mają charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nieujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia - jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej i szczegółowej specyfikacji technicznej.
Z uwagi na ryczałtowy rodzaj wynagrodzenia Wykonawca w koszty wykonania niniejszego zamówienia powinien skalkulować m.in. koszty wytworzenia przedmiotu umowy t.j. energii elektrycznej, wody, robót przygotowawczych, porządkowych, zagospodarowania placu budowy, utrzymania zaplecza i placu budowy, usuwania ścieków, organizacji zaplecza socjalnego, oświetlenia, dozorowania placu budowy, koszty dopuszczenia do czynnych urządzeń oraz wyposażenia budowli w instalacje i urządzenia techniczne zapewniające możliwość korzystania z nich zgodnie z ich przeznaczeniem, koszty wywozu i utylizacji odpadów powstałych w wyniku realizacji robót, rozruchu, badań parametrów i jakości wody, jak również wszelkich opłat związanych z odbiorem robót.
Kosztorys ofertowy oraz harmonogram rzeczowo-finansowy będzie wymagany od Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą i zostanie przedłożony przez Wykonawcę najpóźniej w dniu zawarcia umowy.

Jeżeli dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie – zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 3-5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. W takiej sytuacji zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia.
W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.

Zamawiający zastrzega sobie prawo wystąpienia do autora dokumentacji projektowej o opinię na temat oferowanych materiałów lub urządzeń. Opinia ta może stanowić podstawę do podjęcia przez zamawiającego decyzji o przyjęciu materiałów lub urządzeń równoważnych albo odrzuceniu oferty z powodu braku równoważności.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45247270-3 - Budowa zbiorników

45255110-3 - Roboty budowlane w zakresie studni

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2398500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3161100,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2398500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PUPH Benerat i Syn s.c. Benerat Maciej, Benerat Wojciech

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 005113157

7.3.3) Ulica: Żytnia

7.3.4) Miejscowość: Radom

7.3.5) Kod pocztowy: 26-600

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2398500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

2021-08-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane