„Rewitalizacja północnej części rynku w Lwówku Śląskim”

Gmina i Miasto Lwówek Śląski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00159231
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00159231/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-25 09:38
Lokalizacja
Lwówek Śląski, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-af3bc2e7-de3e-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
6161003030
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie różnych nawierzchniPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty drogoweInstalowanie znaków drogowychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

FIRMA DROGOWO BUDOWLANA BRUK-BUD JERZY ŻOGA, ZBIGNIEW FRANCZYK, GRZEGORZ JEWTUCH SPÓŁKA CYWILNALwówek Śląski, PL · lot 0
2 359 257,69 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00159231 z dnia 2021-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rewitalizacja północnej części rynku w Lwówku Śląskim”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina i Miasto Lwówek Śląski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000530643

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Wojska Polskiego 25A

1.5.2.) Miejscowość: Lwówek Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-600

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lwowekslaski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lwowekslaski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/lwowekslaski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rewitalizacja północnej części rynku w Lwówku Śląskim”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af3bc2e7-de3e-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00159231

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00004084/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Rewitalizacja półnosnej części rynku w Lwówku Śląskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00106905/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IN.271.40.2021.KL

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem robót budowlanych jest przebudowa rynku-skweru górnego (północnego) zlokalizowanego pomiędzy pierzeją północną, powojennej zabudowy a drogą - ulicą o przebiegu poprzecznym, przed zabytkowym Ratuszem. Szczegóły nowego zagospodarowania terenu pokazano na rysunku PZT oraz rysunkach architektury nawierzchni z elementami małej architektury. Odrestaurowana Fontanna z Lwem wraz z kamienną nawierzchnią i jej obramowaniem wokół pozostaje bez zmian. Pozostały teren w tym nawierzchnie placowe bitumiczne i chodnikowe z kostki betonowej, klomb kwiatowy liniowy z obudową kamienną, tereny zielone w tym drzewa i krzewy ulegają całkowitej przebudowie.
Wypełnienie zarysu fundamentów budynku wagi miejskiej oraz pas wokół nich ma zostać wykonane z historycznego bruku istniejącego pod obecną powierzchnią użytkową. Zgodnie z informacjami pozyskanymi od archeologa prowadzącego badania w obrębie budynku wagi, kamienie powinny być układane na sztorc, dzięki czemu stworzą naturalny klin. Pomnik upamiętniający wizytę Napoleona Bonaparte I w Lwówku Śląski zostanie przeniesiony w inną stosowną lokalizację poza rynek.. Wzdłuż zabudowy pierzei północnej zaprojektowano chodnik oddzielony od pozostałej powierzchni skweru dwoma liniowym stopniami blokowymi, granitowymi. Również wzdłuż zabudowy pierzei wschodniej na długości całego rynku tj. od ul. Kościelnej do ul. Chrobrego oraz wzdłuż pierzei zachodniej na długości całego rynku tj. od ul. Orzeszkowej do ul. Sienkiewicza zaprojektowano przebudowę istniejącej nawierzchni chodnika z kostki betonowej brukowej na nawierzchnie kamienną z płyt oraz kostki granitowej. Przebudowie na materiały kamienne: stopnie granitowe blokowe, palisady granitowe, kostkę granitową podlegają również schody i pochylnie do budynków handlowych i usługowych. Istniejące liniowe schody blokowe pozostają bez zmian z ewentualną regulacja w planie lub profilu

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2359257,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3031850,17 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2359257,69 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Firma Drogowo Budowlana „BRUK-BUD” Jerzy Żoga, Zbigniew Franczyk, Grzegorz Jewtuch Spółka Cywilna

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Firma Drogowo Budowlana „BRUK-BUD” Zbigniew Franczyk Spółka Cywilna, Firma Drogowo Budowlana BRUK-BUD Grzegorz Jewtuch Spółka Cywilna, Firma Drogowo Budowlana BRUK-BUD Jerzy Żoga Spółka Cywilna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 020697971

7.3.3) Ulica: Krawczyńskiego 8/1

7.3.4) Miejscowość: Lwówek Śląski

7.3.5) Kod pocztowy: 59-600

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2359257,69 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2021-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane