„Zagospodarowanie terenu działek nr 1122, 1090 w Strzegomiu (wiatrak prochowy "Fort-Gaj") - Etap I"

Gmina Strzegom

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00159111
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00159111/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-25 08:39
Lokalizacja
Strzegom, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0b868ded-f523-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8842365255
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty kamieniarskieRoboty muroweRoboty remontowe i renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

BUDRAF SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ - SPÓŁKA KOMANDYTOWAWałbrzych, PL · lot 0
614 288,91 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00159111 z dnia 2021-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zagospodarowanie terenu działek nr 1122, 1090 w Strzegomiu (wiatrak prochowy "Fort-Gaj") - Etap I"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Strzegom

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 38

1.5.2.) Miejscowość: Strzegom

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-150

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74/8560599

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: strzegom@strzegom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzegom.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zagospodarowanie terenu działek nr 1122, 1090 w Strzegomiu (wiatrak prochowy "Fort-Gaj") - Etap I"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b868ded-f523-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00159111

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001167/13/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.23 Zagospodarowanie terenu działek nr 1122, 1090 w Strzegomiu (wiatrak prochowy "Fort Gaj") - etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W ogłoszeniu o zamówieniu nr 582348-N-2020 z dnia 08.09.2020r. dot. przetargu nieograniczonego na Zagospodarowanie terenu działek nr 1122, 1090 w Strzegomiu (wiatrak prochowy "Fort-Gaj”) - Etap I oraz SWZ (pkt 21.3.) Zamawiający przewidział możliwość udzielenie zamów. w oparciu o art. art. 67 ust. 1 pkt. 6 obecnie art.214 ust. 1 pkt. 7 ,do wysokości max. 50% wartości zamówienia podstawowego. Dokumentacja projektowa przewidywała naprawę górnych partii muru 110 cm powyżej poziomu parku, natomiast zamawiający przewidział w ogłoszeniu i specyfikacji możliwość zlecenia dotychczasowemu wykonawcy robót uzupełniających (w zakresie prac murowych) w trybie art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy Pzp. W ogłoszeniu, SIWZ oraz w wartości zamówienia przewidziano zwiększenie zakresu prac maksymalnie do 50 % wartości zamówienia podstawowego – I Etapu. Wartość szacunkowa zamówienia uzupełniającego – 631 622,80 zł brutto tj.14,08%.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIiZP.271.21.2021.KCn

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 631622,80 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót związanych z renowacją dodatkowych murów. W/w roboty są konieczne do wykonania w celu odrestaurowania i zabezpieczenia przed zniszczeniem całości murów zewnętrznych Fortu. Dokumentacja projektowa przewidywała naprawę górnych partii muru 110 cm powyżej poziomu parku, natomiast zamawiający przewidział w prowadzonym postępowaniu przetargowym w ogłoszeniu i specyfikacji możliwość zlecenia dotychczasowemu wykonawcy robót uzupełniających . Zakres robót budowlanych obejmuje następujące prace:
• renowacja muru okalającego Fort Gaj - wg załącznika graficznego,
• oczyszczenie powierzchni muru z pozostałości po wykarczowaniu,
• oczyszczenie mechaniczne i zmycie powierzchni istniejącego muru,
• chemiczne usunięcie glonów, porostów itp.,
• wykucie spoin pod wykonanie nowego spoinowania,
• spoinowanie murów z kamienia łamanego,
• uzupełnienie, wzmocnienie i dobudowanie murów z kamienia odzyskanego oraz dowiezionego przez wykonawcę,
• hydrofobizacja wszystkich elementów kamiennych wraz ze spoinami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45262510-9 - Roboty kamieniarskie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262520-2 - Roboty murowe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 614288,91 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 614288,91 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 614288,91 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): BUDRAF Sp. z o.o. -Sp.k.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo ProdukcyjnoUsługowo Handlowe "DROG-ZIEM" Zbigniew Wysoczański

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8862978564

7.3.3) Ulica: Niepodległości 37A

7.3.4) Miejscowość: WAŁBRZYCH

7.3.5) Kod pocztowy: 58-303

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 614288,91 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 110 dni

2021-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane