Budowa stacji uzdatniania wody wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w Ośnie Lubuskim

Gmina Ośno Lubuskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00159082
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00159082/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-25 08:18
Lokalizacja
Ośno Lubuskie, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ecaee2a7-e3b2-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
5980009313
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneBadanie gruntuRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty na placu budowyRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiaroweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaBadania inżynieryjneUsługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00159082 z dnia 2021-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa stacji uzdatniania wody wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w Ośnie Lubuskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ośno Lubuskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966852

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Ośno Lubuskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 69-220

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.7.) Numer telefonu: 957576029

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@osno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.osno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.wrota.lubuskie.pl/ugosnolubuskie/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa stacji uzdatniania wody wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w Ośnie Lubuskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ecaee2a7-e3b2-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00159082

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000695/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa stacji uzdatniania wody w Ośnie Lubuskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00121477/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZF.271.4.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn.: „Budowa stacji uzdatniania wody wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w Ośnie Lubuskim”.
1. Przedmiotem zamówienia jest:
a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej, tj. projekt budowlany i wykonawczy z uwzględnieniem wszystkich branż; opracowanie kosztorysu inwestorskiego i przedmiaru robót dla wszystkich branż, opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych; uzyskanie decyzji administracyjnych, uzgodnień, opracowań
i innej dokumentacji niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę / zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu w drodze decyzji oraz
b) wykonanie na podstawie uzyskanych w/w pozwoleń, robót budowlanych polegających na budowie stacji uzdatniania wody wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, przy ul. Wodociągowej 9 w Ośnie Lubuskim, na działce nr 816 oraz
c) likwidacji tzw. „wąskiego gardła” polegającego na wykonaniu w ul. Kolejowej, dz. nr ewid. 627/2, odcinka rurociągu
o średnicy 110 mm długości ok. 120 m i połączenie go z istniejącym rurociągiem w ul. Bolesława Chrobrego, dz. nr ewid. 627/8, co pozwoli na utworzenie pierścienia sieci wodociągowej w centrum miasta. Dokumentacja projektowa powinna być opracowana z uwzględnieniem warunków zawartych w uzyskanych opiniach i uzgodnieniach. Wykonawca uzgodni z zamawiającym wszystkie parametry elementów istotnych z punktu widzenia kosztów eksploatacyjnych i trwałości poszczególnych elementów. Wykonawca wykona i wniesie do projektu budowlanego wszystkie potrzebne obliczenia dla wykazania, że w/w parametry zostaną dochowane.
2. Wykonawca dostarczy zamawiającemu zatwierdzony projekt budowlany każdej branży oraz wykonawczy pełnobranżowy w wersji papierowej (drukowanej) w 4 egzemplarzach, zgodnie z wymaganiami opisanymi w PFU oraz 1 egz. kompletnej dokumentacji projektowej po jej ostatecznej akceptacji (projekt budowlany
i wykonawczy wszystkich branż, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary
i kosztorysy) w wersji elektronicznej na nośniku pamięci zewnętrznej (np. płyta CD, DVD, pendrive itp.) zapisane
w formacie umożliwiającym odczyt w ogólnie dostępnych przeglądarkach – typ pliku PDF (kolorowy skan dokumentacji) oraz dodatkowo część rysunkowa w formacie *.dwg/*.dxf, pdf, część opisowa w formacie *.doc oraz *.pdf, część kosztorysowa zapisana w formacie *.kst lub *.ath oraz pdf.
3. W ramach poszczególnych etapów do obowiązków wykonawcy należy:
1) ETAP I - wykonanie dokumentacji projektowej:
a) wykonanie i przekazanie koncepcji projektowej z uwzględnieniem wytycznych Zamawiającego, określonych
w PFU stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ. Koncepcja winna być przedłożona w wersji graficznej i opisowej. Koncepcja podlega zatwierdzeniu przez Zamawiającego. Zatwierdzona koncepcja stanowi podstawę do realizacji kolejnego etapu, tj. wykonania kompletnej dokumentacji projektowej;
b) wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej, tj. projekt budowlany i projekt wykonawczy z uwzględnieniem wszystkich branż, przedmiary i kosztorysy inwestorskie we wszystkich branżach, Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót oraz inne niezbędne dokumenty i pozwolenia, w tym decyzje administracyjne oraz uzgodnienia i opracowania niezbędne do realizacji zamierzenia i uzyskanie na nich podstawie decyzji o pozwoleniu na budowę/ zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu w drodze decyzji, a następnie wykonanie na jej podstawie robót budowlanych.
c) Potwierdzeniem braku wad fizycznych lub prawnych przekazanej dokumentacji projektowej będzie protokół odbioru, o którym mowa w § 4 projektowanych warunków umowy.
2) ETAP II - realizacja zadania inwestycyjnego – roboty budowlane, tj. „Budowa stacji uzdatniania wody wraz
z towarzyszącą infrastrukturą techniczną w Ośnie Lubuskim” zgodnie z przygotowaną dokumentacją projektową oraz nadzór autorski na zadaniu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w pkt. IV SWZ oraz projektowanych warunkach umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111250-5 - Badanie gruntu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71335000-5 - Badania inżynieryjne

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4507950,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5509785,00 PLN

2021-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane