Przebudowa ścieżek pieszych i rowerowych wraz z rekultywacją i zagospodarowaniem zieleni oraz małą architekturą na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka” w Zgierzu–etap II w ramach...

Gmina Miasto Zgierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00159767
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00159767/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-25 13:00
Lokalizacja
Zgierz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7bac5891-058e-11ec-b885-f28f91688073
Identyfikator
7322037248
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi architektoniczne i podobne

Wykonawcy

1 przyznane

WŁADYSŁAW LEŚKOTrzebinia, PL · lot 0
353 600,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00159767 z dnia 2021-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ścieżek pieszych i rowerowych wraz z rekultywacją i zagospodarowaniem zieleni oraz małą architekturą na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka” w Zgierzu–etap II w ramach...

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zgierz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057721

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Jana Pawła II 16

1.5.2.) Miejscowość: Zgierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umz.zgierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zgierz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ścieżek pieszych i rowerowych wraz z rekultywacją i zagospodarowaniem zieleni oraz małą architekturą na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka” w Zgierzu–etap II w ramach...

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7bac5891-058e-11ec-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00159767

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008959/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa ścieżek pieszych i rowerowych wraz z rekultywacją i zagospodarowanie zieleni wraz z małą architekturą na terenie MOSIR Malinka w Zgierzu cz. 2 w ramach projektu „Szlakiem architektury ..."

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Postępowanie zostanie przeprowadzone w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie przepisu art. 305 ust. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 - Prawo zamówień publicznych. tj. „w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu wykonawcy usług lub robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu pdobnych usług lub robót budowlanych, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu jego wartości”.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PŚ.271.4.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie polegać będzie na wykonaniu II etapu modernizacji istniejących ścieżek pieszych oraz
na wyznaczeniu i budowie nowych ciągów komunikacyjnych wykonanych z kostki brukowej
i nawierzchni mineralnej stanowiących dojścia do infrastruktury sportowej oraz wykonanie pochylni
dla niepełnosprawnych od ul. Przygranicznej na terenie Miejskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji
„Malinka" w Zgierzu w formule „zaprojektuj i wybuduj", zgodnie z programem funkcjonalno -
użytkowym dla projektu „Szlakiem architektury włókienniczej - rewitalizacja Miasta Zgierza w celu
rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM"
stanowiącym Załącznik nr 1 do niniejszego opisu przedmiotu zamówienia. A/Przedmiot zamówienia w zakresie realizacji dokumentacji
1. Wykonanie projektu budowlano - wykonawczego dla modernizacji ścieżek pieszych
oraz wyznaczania i budowy nowych ciągów komunikacyjnych pieszych wraz z uzyskaniem
niezbędnych formalności związanych z realizacją inwestycji - 4 egzemplarze papierowe oraz
wersja elektroniczna 1 egzemplarz w formacie pdf.
2. Wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót - 4 egzemplarze papierowe oraz
wersja elektroniczna 1 egzemplarz w formacie pdf.
3. Wykonanie informacji o wymaganiach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia - 4 egzemplarze
papierowe oraz wersja elektroniczna jeden egzemplarz w formacie pdf.
Podczas opracowywania dokumentacji projektowej Wykonawca zobowiązany będzie na bieżąco
uzgadniać z Zamawiającym przyjęte rozwiązania projektowe. Zamawiający ma 7 dni roboczych na
ustosunkowanie się do proponowanych rozwiązań projektowych. Po opracowaniu dokumentacji
Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia jej Zamawiającemu do akceptacji. Zamawiający
ma prawo wielokrotnego wnoszenia uwag do przedłożonej dokumentacji.
Za wady w dokumentacji odpowiedzialność ponosi Wykonawca, pomimo zatwierdzenia projektu
przez Zamawiającego.
Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia i pozwolenia
administracyjne zgodnie z obowiązującym prawem, w tym wodno - prawne (jeśli dotyczy).
Wykonawca odpowiada za zgłoszenia rozpoczęcia robót oraz zgłoszenie zakończenia prac.
B/Przedmiot zamówienia w zakresie realizacji robót:
Przedmiotem zamówienia jest:
1. Modernizacja istniejących ścieżek pieszych, wyznaczenie i budowa nowych ciągów
komunikacyjnych
a) Wykonanie ścieżek stanowiących dojścia do infrastruktury sportowej z kostki brukowej
wraz z korytowaniem i wykonaniem podbudowy: przy boisku wielofunkcyjnym (przy
ławkach od strony ul. Przygranicznej), zejście na plażę od strony ciągu pieszego, zejście
z chodnika na plac zabaw.
b) Wykonanie ścieżek stanowiących dojście do plaży w technologii mineralno - żywicznej
z nawierzchnią wodoprzepuszczalną wraz z korytowaniem i wykonaniem podbudowy.
c) Wykonanie utwardzeń w obrębie placu zabaw w technologii mineralno - żywicznej
z nawierzchnią wodoprzepuszczalną wraz z korytowaniem i wykonaniem podbudowy.
d) Wykonanie schodów terenowych z kostki pomiędzy placem zabaw, a boiskiem
wielofunkcyjnym oraz ścieżki łączącej schody z głównym ciągiem pieszym.
e) Modernizacja schodów (nawierzchnia z kostki) łączących chodnik z kostki z placem
zabaw.
f) Wykonanie pochylni dla niepełnosprawnych od strony ul. Przygranicznej
umożliwiającej zjazd z chodnika wzdłuż ulicy na ciąg pieszy przy boisku
wielofunkcyjnym wraz z barierkami w kolorze wpisującym się w otoczenie.
g) Zagospodarowanie terenu polegające na ułożeniu geokraty i zabezpieczaniu skarpy
liną z materiałów nawiązujących do istniejącej infrastruktury (w sąsiedztwie zjazdów
stalowych) h) Wykonanie zatoczek z kostki brukowej pod ławkami przy nowych ciągach
i) Wykonanie nawierzchni „łopatki" do zawracania na końcu ul. Przygranicznej oraz
chodnika wzdłuż drogi na odcinku boisk
j) Wykonanie miejsc postojowych oraz technicznej drogi dojazdowej do hangaru
z płyt ażurowych od ul. Przygranicznej.
Teren wokół wszystkich ścieżek należy obsiać trawą. Przy budowie ścieżek Wykonawca winien
wykonywać roboty ziemne przy zachowaniu szczególnej ostrożności w celu uniknięcia uszkodzenia
systemów korzeniowych drzew.
C/Warunki realizacji zamówienia:
1. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia, w tym
w szczególności:
- koszty wywozu gruzu i utylizacji innych materiałów,
- koszty zabezpieczenia prowadzonych robót,
- koszty zabezpieczenia terenu w trakcie prowadzenia robót budowlanych;
- koszty usunięcia drzew;
- inne określone w Ogólnych warunkach umowy wykonania i odbioru robót budowlanych.
2. Wykonawca winien zorganizować zaplecze socjalne i magazynowe na terenie inwestycji.
3. Po wykonaniu robót budowlanych Wykonawca uporządkuje zajęty pod zaplecze budowy teren.
4. Wszelkie wątpliwości i szczegóły dotyczące wykonywanej pracy Wykonawca powinien
uzgadniać z Zamawiającym.
5. Wykonawca nie może umieszczać żadnych reklam na terenie inwestycji bez zgody
Zamawiającego.
6. Zamawiający zastrzega, iż na terenie inwestycji mogą być prowadzone jednocześnie inne prace
rewitalizacyjne.
Zaleca się, by przed negocjacjami Wykonawca dokonał wizji lokalnej i zapoznał się z warunkami
panującymi w terenie.
Wykonawca skoordynuje swoje prace z innymi robotami budowlanymi wykonywanymi na obiekcie.
Przy podpisaniu umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram rzeczowo -
finansowy dla przedmiotowego zadania.
Zamawiający wymaga, aby na czas i w zakresie realizacji zamówienia Wykonawca
lub Podwykonawca zatrudnił na podstawie umowy o pracę osoby wykonujące wskazane niżej
czynności:
- roboty ogólnobudowlane

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 353600,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 353600,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 353600,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Remontowo-Budowlany "REMBUD" Władysław Leśko

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon 852551387

7.3.3) Ulica: Stojałowskiego 46B

7.3.4) Miejscowość: Trzebinia

7.3.5) Kod pocztowy: 32-540

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-03-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 353600,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Pełna nazwa postępowania: Przebudowa ścieżek pieszych i rowerowych wraz z rekultywacją i zagospodarowaniem zieleni oraz małą architekturą na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Malinka” w Zgierzu – etap II w ramach zadania inwestycyjnego „Szlakiem architektury włókienniczej – rewitalizacja Miasta Zgierza w celu rozwoju produktu turystycznego oraz rewitalizacji zdegradowanych terenów na obszarze ŁOM” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 – zamówienie powtórzone do zamówienia znak sprawy: PŚ.271.49.2019
2021-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane