Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce
GMINA WIELICZKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00159804
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00159804/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-25 13:12
- Lokalizacja
- Wieliczka, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-50e2afbc-d41f-11eb-911f-9ad5f74c2a25
- Identyfikator
- 6830011450
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00159804 z dnia 2021-08-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WIELICZKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555364
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Powstania Warszawskiego 1
1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: 12 263 41 00
1.5.8.) Numer faksu: 12 278 68 60
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magistrat@wieliczka.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wieliczka.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.malopolska.pl/umigwieliczka,m,346601,2021.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-50e2afbc-d41f-11eb-911f-9ad5f74c2a25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00159804
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000400/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00092186/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.14.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3632963,40 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedsięwzięcie polega na zaprojektowaniu i wykonaniu robót budowlanych w zakresie inwestycji pn.: "Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce” oraz instalacji wewnętrznych elektrycznych i sanitarnych wraz z rozbudową i przebudową kolidujących z inwestycją instalacji zewnętrznych i przyłączy oraz zagospodarowaniem i ukształtowaniem terenu na działce nr 569 obr.1 w Wieliczce.
Teren inwestycji położony jest na terenie Wieliczki przy ul. Sienkiewicza 14, obejmuje zagospodarowanie terenu o powierzchni około 7.720,0 m² na działce nr 569, obr.1 Wieliczka.
2. Głównym celem projektowanej inwestycji jest:
2.1. rozbudowa budynku szkoły podstawowej nr 3 w Wieliczce, która polega na dobudowie do głównego budynku od strony wejściowej frontowej północnej segmentu dydaktycznego o wysokości 3-ch kondygnacji nadziemnych wraz z piwnicami. Projektowana rozbudowa pozwoli na uzyskanie 8 pomieszczeń dydaktycznych na trzech kondygnacjach w poziomie piwnicy dodatkowej powierzchni szatni, holu wejściowego, pomieszczeń sanitarnych w tym wc dla niepełnosprawnych,
2.2. budowa windy wewnętrznej w budynku szkoły dla osób niepełnosprawnych,
2.3. przebudowa (modernizacja) i rozbudowa parkingu dla samochodów osobowych w ramach zagospodarowania i ukształtowania terenu,
2.4. przebudowa kolidujących z inwestycją instalacji zewnętrznych oraz przyłączy.
3. Orientacyjne dane techniczne budynku:
- Powierzchnia zabudowy: ² /wymiar w osiach 31,90 x 9,80m/ 312,60 m²
Powierzchnia użytkowa:789,60 m²
Kubatura budynku:3.764,00 m³
Wysokość budynku szkoły wraz z piwnicami):13,80 m
4. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia:
4.1. Teren inwestycji położony jest w Wieliczce na działce nr 569 obr. 1 przy ul. Sienkiewicza. W chwili obecnej działka zabudowana jest 4-ro kondygnacyjnym budynkiem szkoły podstawowej, salą gimnastyczną z zapleczem dwukondygnacyjnym i przyległym zapleczem technicznym oraz 3 kondygnacyjną przewiązką łączącą główny budynek szkoły i sali gimnastycznej. Na terenie działki od strony zachodniej usytuowane są boiska sportowe o nawierzchni sztucznej, od strony wschodniej miejsca postojowe i podjazd do budynku, a od strony północnej place o nawierzchni utwardzonej i dojścia do budynku.
Teren inwestycji od strony wschodniej przylega do drogi publicznej dojazdowej do szkoły a od strony północnej do ciągu pieszego stanowiący dojście do szkoły od strony ul. Sienkiewicza.
Budynek szkoły przyłączony jest do kanalizacji sanitarnej, budynek szkoły i teren szkoły o nawierzchni utwardzonej przyłączony do sieci kanalizacji opadowej. Budynek szkoły przyłączony jest do sieci wodociągowej, gazowej, elektrycznej i teletechnicznej.
Przedmiotowy teren nie znajduje się w obrębie parków narodowych, rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych. Na terenie inwestycji nie występują formy przyrody podlegające ochronie. Teren w granicach zainwestowania podlega ochronie konserwatorskiej na podstawie ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta i Gminy Wieliczka. Na terenie przedmiotowej działki nie występują zabytki i dobra kultury podlegające ochronie. Dojazd do projektowanej inwestycji położonej na działkach nr 569, bezpośrednio z drogi gminnej ul. Mierżączka poprzez istniejący zjazd publiczny.
Inwestycja polega na dobudowie do głównego budynku od strony wejściowej frontowej segmentu dydaktycznego o wysokości 3-ch kondygnacji nadziemnych wraz z piwnicami, oraz zabudowie części wewnętrznego patio-podwórka w poziomie parteru pomiędzy salą gimnastyczną, a budynkiem dydaktycznym.
Projektowana rozbudowa głównego budynku dydaktycznego szkoły, projektowana jest od strony północnej, frontowej budynku istniejącego. Projektuje się rozbudowę budynku na rzucie prostokąta o wymiarach w osiach zewnętrznych szerokości 9,40 m i długości 31,32m. Projektowany układ konstrukcyjny projektowanej rozbudowy budynku mieszany o konstrukcji żelbetowej murowanej ze słupami w ścianach, posadowiony na ławach fundamentowych żelbetowych z wypełnieniem ścian konstrukcyjnych bloczkami ceramicznymi lub betonu komórkowego. Stropy żelbetowe płytowe, stropodach wentylowany z pokryciem papami asfaltowymi. Wysokość kondygnacji typowej dostosować do wysokości kondygnacji istniejących. Wysokość budynku do kalenicy dachu powinna być dostosowana do budynku istniejącego.
5. Szczegółowy zakres zamówienia określają poniższe opracowania stanowiące opis przedmiotu zamówienia i stanowiące załączniki do niniejszej Specyfikacji:
- Program Funkcjonalno-Użytkowy (dalej PFU) -;
- Koncepcja architektoniczna
- Koncepcja projektu zagospodarowania terenu
- Opinia konserwatorska - ;
- Opinia geotechniczna - .
6. Jeżeli w SWZ lub zał. do SWZ zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub normy, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zagwarantują one prawidłową realizację robót oraz zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w wyżej wymienionych dokumentach, tj. w szczególności z PFU.
7. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia w SWZ wraz z załącznikami poprzez odniesienie się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 uPzp, zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
8. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca udzielił co najmniej 60 miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonane roboty, licząc od dnia odbioru końcowego. Wydłużenie gwarancji i rękojmi jest jednym z kryteriów oceny ofert zgodnie z punktem 13. SWZ, przy czym długość rękojmi za wady musi odpowiadać długości gwarancji.
9. Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia.
9.1. Wykonawca zobowiązuje się wykonać roboty zewnętrzne i uporządkować teren budowy i tereny sąsiednie, jeżeli w czasie robót naruszył te tereny. Zobowiązuje się Wykonawcę do wykonania dokumentacji fotograficznej przed rozpoczęciem realizacji zadania. Wykonawca ponosi wszelkie koszty za szkody wyrządzone osobom trzecim, powstałe w trakcie realizacji zadania. Zamawiający nie przewiduje wypłaty odszkodowań właścicielom posesji za szkody zawinione przez Wykonawcę powstałe podczas budowy. Na Wykonawcy ciąży obowiązek dokonywania uzgodnień z właścicielami posesji oraz zarządcami dróg, dotyczących wejścia z robotami, minimalizacji szkód oraz ponoszenia kosztów z tym związanymi.
9.2. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia z materiałów i urządzeń własnych. Zastosowane materiały i urządzenia winny odpowiadać deklaracjom zgodności z Polskimi Normami, atestami i aprobatami technicznymi. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do użytych materiałów aktualne dokumenty potwierdzające pozwolenie na ich zastosowanie/wbudowanie (np. atesty, certyfikaty, aprobaty techniczne, deklaracje zgodności). Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczenie i eksploatacja maszyn, urządzeń obciążają Wykonawcę. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP oraz ppoż. i maksymalnym ograniczeniu uciążliwości prowadzenia robót. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie.
9.3 Wykonawca w trakcie wykonywania robót ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich pracowników oraz innych osób znajdujących się w obrębie przekazanego placu budowy z tytułu prowadzonych robót.
9.4. Do obowiązków Wykonawcy należy zachowanie szczególnej ostrożności oraz prowadzenie robót w taki sposób, aby nie uniemożliwić lub utrudnić prowadzenia zajęć w szkole. Prace głośne i uciążliwe dla prowadzenia zajęć lekcyjnych, mogą być prowadzone wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu organizacji pracy z dyrekcją szkoły. Wykonawca ma obowiązek wykonywania prac w taki sposób aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom obiektu.
9.5. Przed przystąpieniem do końcowego odbioru robót Wykonawca przedstawia Zamawiającemu protokoły z wykonanych prób i badań jakie były niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia, certyfikaty lub atesty na zastosowane materiały, dokumentację dotyczącą wykonanych robót budowlanych (inwentaryzacja powykonawczą).
9.6. Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia harmonogramu rzeczowo-finansowego przed podpisaniem umowy na wykonanie robót budowlanych zgodnie z wytycznymi Zamawiającego.
9.7. W celu zabezpieczenia realizacji przedmiotu zamówienia w ramach czynnego budynku szkoły Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza w niniejszym postępowaniu do posiadania opłaconego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia przez cały okres realizacji zamówienia w wysokości minimum 500 000,00 zł
4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
45262700-8 - Przebudowa budynków
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45321000-3 - Izolacja cieplna
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331211-8 - Instalowanie wentylacji zewnętrznej
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71327000-6 - Usługi projektowania konstrukcji nośnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Przedmiotowe postępowanie (zgodnie z art. 254 pkt 2 uPzp w związku z art. 255 pkt 7 uPzp) zostaje unieważnione. Zgodnie z art. 255 pkt 7 uPzp Zamawiający unieważnia postępowanie o zamówienie publiczne jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy. Wybrany wykonawca w niniejszym postępowaniu Paweł Oleksy Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych „OLEXBUD” Kąty 95, 32-862 Porąbka Iwkowska w odpowiedzi na wezwanie do zawarcia umowy złożył oświadczenie, w którym poinformował, że nie przystąpi do jej podpisania przez wzgląd na dużą ilość wygranych w ostatnim czasie przetargów a także sytuację związaną z COVID-19 (choroby pracowników) oraz z ze względu na to, że nie przedłużył terminu związania ofertą.Zgodnie z art. 255 pkt 7 uPzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263 uPzp, zgodnie z którym jeżeli wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie. Jedyną pozostałą ofertą jest oferta złożona przez Budownictwo i Nieruchomości Broszkiewicz Przemysław ul. Brodzińskiego 68 32-700 Bochnia z ceną brutto w wysokości 7 860 000,00 zł, przy czym kwota ta przekracza środki finansowe przeznaczone na sfinansowanie zamówienia a Zamawiający nie jest w stanie zwiększyć tej kwoty do wysokości tej oferty.
W świetle zaistniałych okoliczności Zamawiający uznaje, że Wykonawca uchyla się od zawarcia umowy, co skutkuje unieważnieniem przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 7 w związku z art. 263 uPzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4390000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7860000,00 PLN
| 2021-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |