ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE PRZEBUDOWY DROGI GMINNEJ UL. POLNEJ W MIEJSCOWOŚCI ZAKRZEWKO, GM. ŁYSOMICE

GMINA ŁYSOMICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00159847
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00159847/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-25 13:20
Lokalizacja
Łysomice, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e4d3bde3-e87d-11eb-b885-f28f91688073
Identyfikator
8792593527
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógInstalowanie znaków drogowychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00159847 z dnia 2021-08-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE PRZEBUDOWY DROGI GMINNEJ UL. POLNEJ W MIEJSCOWOŚCI ZAKRZEWKO, GM. ŁYSOMICE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁYSOMICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118738

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 8

1.5.2.) Miejscowość: Łysomice

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-148

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lysomice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lysomice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZAPROJEKTOWANIE I WYKONANIE PRZEBUDOWY DROGI GMINNEJ UL. POLNEJ W MIEJSCOWOŚCI ZAKRZEWKO, GM. ŁYSOMICE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e4d3bde3-e87d-11eb-b885-f28f91688073

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00159847

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000557/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Przebudowa dróg gminnych 2021

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00119274/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 133310,10 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy drogi gminnej ul. Polnej
w miejscowości Zakrzewko, gm. Łysomice. Droga (o szerokości pasa drogowego 7,5) w Zakrzewku ul. Polna do skrzyżowania z drogą powiatową relacji Zakrzewko - Tylice technologia sprysku o długości 400mb i szer. jezdni 3,5 mb zlokalizowanej na działkach oznaczonych w ewidencji gruntów i budynków dz. nr 15/1, 67 – technologia sprysku. Zamówienie realizowane w ramach zadania inwestycyjnego pn. Przebudowa dróg gminnych 2021 - 2023.
2. W zakres zamówienia wchodzi:
1) Wykonanie projektu budowlanego według, którego zostanie wykonana przebudowa (na podstawie treści SWZ i załączników do SWZ):
a) Projekt powinien obejmować swoim zakresem również zabezpieczenie lub ewentualną przebudowę kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej,
b) uzyskanie map do celów projektowych,
c) uzyskanie wypisów z rejestru gruntów,
d) rozgraniczenie i dokonanie wydzielenia działek gruntu z nieruchomości prywatnych celem poszerzeń na realizację inwestycji drogowej wraz z przygotowaniem kompletnej dokumentacji (kwestia odszkodowań leży po stronie Zamawiającego) – jeśli dotyczy,
e) sporządzenie kompletnego wniosku i uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego – pozwolenia na budowę i/lub pozwolenia na realizację inwestycji drogowej i/lub inny dokument zezwalający na realizację inwestycji – jeżeli dotyczy,
f) uzgodnienie z Zamawiającym i zatwierdzenie przez niego przyjętych przez wykonawcę rozwiązań technicznych,
g) uzyskanie wszelkich wymaganych, zgodnie z polskim prawem, warunków, uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych niezbędnych do opracowania dokumentacji. Wykonawca przed rozpoczęciem prac projektowych dokona z Zamawiającym protokolarnych uzgodnień w zakresie projektowanych rozwiązań technologicznych i materiałowych w ciągu 14 dni od dnia podpisania umowy,
h) realizacji zamówienia na podstawie pełnomocnictwa do działania w imieniu i na rzecz Gminy Łysomice – w celu związanym z niniejszym zamówieniem, w tym wystąpienie o wszelkie wymagane prawem decyzje, uzgodnienia, opinie i pozwolenia, niezbędne do opracowania dokumentacji projektowej,
i) w trakcie prac projektowych jest zobowiązany informować Zamawiającego o stopniu zaawansowania prac oraz proponowanych rozwiązań projektowych. Dokumentacja budowlana wymaga uzgodnienia z inwestorem we wszystkich fazach projektowania. Zamawiający zastrzega sobie prawo do oceny, korekty i akceptacji proponowanych rozwiązań w trakcie prowadzonych prac projektowych,
j) uwzględniając założenia projektowe z jak największą energooszczędnością,
k) projektowanie zgodnie z m.in.:
• Prawem budowlanym (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.);
• Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2020, poz. 1609 ze zm.);
• Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2013 r. poz. 1129 ze zm.);
• Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów prac projektowych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2004 r. Nr 130, poz. 1389 ze zm.);
• Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 23 czerwca 2003 r. w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (Dz. U. z 2003 r. Nr 120, poz. 1126 ze zm.);
2) Przebudowę drogi gminnej należy wykonać zgodnie z treścią SWZ i załącznikami, zgodnie z projektem budowlanym opracowanym przez Wykonawcę, zgodnie z postanowieniami umowy oraz:
a) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie ze sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP, przy maksymalnym ograniczeniu uciążliwości prowadzenia robót. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie,
b) Wykonawca zapewnia materiały i urządzenia niezbędne do wykonania przedmiotu umowy, posiadające aktualne atesty i certyfikaty pozwalające na ich stosowanie. Transport materiałów na plac budowy oraz dostarczanie i eksploatacja maszyn i urządzeń obciążają Wykonawcę,
c) Wykonawca zabezpiecza teren budowy mając na względzie mienie Zamawiającego i własne,
d) Wykonawca w trakcie wykonywania robót ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich pracowników oraz innych osób znajdujących się w obrębie przekazanego placu budowy z tytułu prowadzonych robot,
e) Wykonawca zapewnia we własnym zakresie wywóz i zagospodarowanie odpadów,
f) po zakończeniu robót, ale przed ostatecznym odbiorem prac przez Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy wraz z terenem przyległym i doprowadzenia ich do stanu jaki był przed rozpoczęciem robot,
g) usuwania wad stwierdzonych w trakcie dokonywania odbiorów zgodnie z postanowieniami umowy,
h) Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt zobowiązuje się zorganizować i urządzić zaplecze budowy oraz plac budowy wraz z zapewnieniem niezbędnych mediów i ich opomiarowania do wykonania przedmiotu zamówienia.
i) przed rozpoczęciem robót Wykonawca na własny koszt opracuje i uzgodni z właściwymi zarządcami dróg projekty czasowej organizacji ruchu na czas prowadzonych robót, a następnie uzyska zatwierdzenie tych projektów przez właściwe do tego organy.
j) po zakończeniu robót budowlanych Wykonawca na własny koszt opracuje i uzgodni projekty stałej organizacji ruchu, a następnie uzyska zatwierdzenie tych projektów przez właściwe do tego organy. W ramach zadania należy wykonać również oznakowanie drogowe.
k) Wykonawca na własny koszt dostarczy wszystkie materiały budowlane oraz sprzęt budowlany, zatrudni pracowników, dostarczy, utrzyma i usunie po zakończeniu budowy wszelkie urządzenia z terenu budowy.
l) po zakończeniu robót Wykonawca zobowiązany jest uporządkować teren budowy i przekazać go Zamawiającemu w terminie ustalonym na odbiór robót.
m) od daty protokolarnego przejęcia terenu budowy, aż do daty odbioru robót Wykonawca ponosi odpowiedzialność na zasadach ogólnych za wszelkie szkody wynikłe na terenie przejętym oraz terenie, na który roboty te mogą oddziaływać.
n) prowadzenie na bieżąco i przechowywanie dokumentów budowy (w tym dziennika budowy – jeżeli dotyczy), w formie zgodnej z prawem budowlanym.
o) Informowanie Inspektora Nadzoru Inwestorskiego o terminie robót ulegających zakryciu oraz o terminie robót zanikających. Jeżeli Wykonawca nie poinformował o tych faktach Inspektora Nadzoru Inspektorskiego, zobowiązany jest odkryć lub wykonać otwory niezbędne do zbadania robót, a następnie przywrócić prace do stanu poprzedniego. Inspektor nadzoru zostanie powołany przez Zamawiającego.
p) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wykonania kontrolnych badań laboratoryjnych na wybranych odcinkach drogi w celu weryfikacji poprawności wykonywania przedmiotu zamówienia.
q) Wykonanie dokumentacji powykonawczej w języku polskim w 2 (dwóch) egzemplarzach oraz na nośniku elektronicznym typu CD/DVD. Wszystkie dokumenty powinny być sporządzone odpowiednio: pliki tekstowe utworzone w ogólnodostępnych edytorach tekstu, arkusze obliczeniowe utworzone w ogólnodostępnych arkuszach kalkulacyjnych, rysunki w formacie *pdf, *dxf i *dwg.
r) Kompletowanie w trakcie realizacji robót, stanowiących przedmiot niniejszej umowy, wszelkiej dokumentacji zgodnie z przepisami prawa budowlanego oraz przygotowanie do odbioru końcowego kompletu protokołów, jak i kompletu dokumentów potrzebnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie (jeżeli dotyczy) lub zawiadomienia o zakończeniu budowy (jeżeli dotyczy).
s) Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (jeżeli dotyczy) będzie leżało po stronie Wykonawcy.
3) Zakres robót w ramach ustalonego wynagrodzenia obejmuje ponadto:
a) obsługę geodezyjną polegającą na wytyczeniu przebiegu robót;
b) wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej;
c) naprawienie urządzeń melioracyjnych zniszczonych w trakcie robót;
d) inne prace związane z procesem budowy, np. lokalizacja i regulacja wszelkich urządzeń znajdujących się w pasie drogowym (m.in. zawory, hydranty, studzienki kanalizacyjne, telefoniczne, gazowe, itp.).
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera: Dokumentacja techniczna w tym m.in. Program Funkcjonalno – Użytkowy (dalej PFU), Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (dalej STWiORB) oraz mapa – stanowiąca załącznik nr 7 do SWZ.

UWAGA!
Dokumentacja techniczna w tym m.in. Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU), STWiORB - posiada szerszy zakres zamówienia. Zamówieniem objęta jest wyłącznie droga gminna ul. Polna w miejscowości Zakrzewko, gmina Łysomice. Pozostałe odcinki dróg nie są objęte zamówieniem.

4. Wykonawca zrealizuje przedmiot zamówienia w zakresie i w sposób określony w opisie przedmiotu zamówienia, w załączniku nr 7 do SWZ oraz zgodnie z postanowieniami umowy, obowiązującymi przepisami, normami, sztuką budowlaną.
5. Roboty budowlane prowadzone będą na czynnym terenie, wobec tego Wykonawca musi uwzględnić wynikające stąd ograniczenia i konieczność wykonania dodatkowych zabezpieczeń, utrzymania wjazdu budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz usuwania na bieżąco nieczystości, zbędnych materiałów, odpadów i śmieci.
[...] Dalsze informacje w rozdziale 5 SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy unieważnia postępowanie, ponieważ cena lub koszt najkorzystniejszej oferty
lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, […]
UZASADNIENIE FAKTYCZNE I PRAWNE:
W przedmiotowym postępowaniu w dniu 6 sierpnia 2021 roku do godziny 10:45 została złożona do Zamawiającego jedna oferta
1 TRANSBRUK Barczyńscy
Sp. z o.o., Pigża, ul.
Wojewódzka 3a, 87-152
Łubianka
415 621,80
Kwotę jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia to 163 971,42 zł. Wobec powyższego Zamawiający, nie
dysponuje środkami umożliwiającymi zawarcie umowy na realizację inwestycji. Postępowanie zostaje unieważnione.
Zamawiający zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli:
cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza
przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu
najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 415621,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 415621,80 PLN

2021-08-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane