„Wsparcie budowy podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego na terenie Gminy Miasto Zgierz – edycja II” – część II

Gmina Miasto Zgierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00161102
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00161102/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-08-26 12:39
Lokalizacja
Zgierz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a2bcad74-b6d7-11eb-911f-9ad5f74c2a25
Identyfikator
7322037248
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty budowlane w zakresie kanałów ściekowychRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty sanitarneRoboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacjiRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

'WODOCIĄGI I KANALIZACJA-ZGIERZ' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZgierz, PL · lot 0
208 706,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00161102 z dnia 2021-08-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wsparcie budowy podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego na terenie Gminy Miasto Zgierz – edycja II” – część II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zgierz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057721

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Jana Pawła II 16

1.5.2.) Miejscowość: Zgierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umz.zgierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zgierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/umz.zgierz/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wsparcie budowy podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego na terenie Gminy Miasto Zgierz – edycja II” – część II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a2bcad74-b6d7-11eb-911f-9ad5f74c2a25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00161102

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008959/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wsparcie budowy podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego na terenie Gminy Miasto Zgierz- edycja II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00056440/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GO.271.12.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 185559,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dotyczących wykonania
podłączeń do kanalizacji sanitarnej dla potrzeb budynków mieszkalnych na terenie Gminy
Miasto Zgierz w ramach realizacji projektu pn. „Wsparcie budowy podłączeń budynków do
zbiorczego systemu kanalizacyjnego na terenie Gminy Miasto Zgierz - edycja II" -
dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki
Wodnej w Łodzi.
2. Zamówienie obejmuje:
1) prace budowlano-montażowe polegające na:
- budowie maksymalnie 34 podłączeń budynków mieszkalnych do kanalizacji sanitarnej przy
czym podłączenie budynku lub istniejącej instalacji kanalizacyjnej zewnętrznej do istniejącego
kanału sanitarnego odbędzie się zgodnie z projektami budowlanymi (załączniki 1-34) przez
wybudowaną przez gestora sieci kanalizacyjnej studnię rewizyjną zlokalizowaną na terenie
nieruchomości lub poprzez adaptację istniejącego szamba, którą dokona Wykonawca,
- w koniecznych przypadkach likwidacji istniejących zbiorników bezodpływowych,
- uporządkowania terenu budowy,
W terminie 7 dni od daty podpisania umowy Zamawiający wskaże Wykonawcy ostateczną liczbę
podłączeń do kanalizacji sanitarnej co będzie stanowić podstawę do obliczenia należnego
wynagrodzenia Wykonawcy. Liczba podłączeń do kanalizacji nie będzie mniejsza niż 25,
2) zorganizowanie i wykonanie dostaw materiałów,
3) niezbędne uzgodnienia oraz zgłoszenie robót budowlanych do gestora sieci kanalizacyjnej
i Zamawiającego,
4) zorganizowanie i przeprowadzenie niezbędnych prób, badań i odbiorów oraz ewentualne
uzupełnienie dokumentacji odbiorowej w trakcie trwania inwestycji i w wymaganym czasie po
jej zakończeniu ,
5) poniesienie kosztów obsługi geodezyjnej do celów sprawdzań, wytyczeń i szkiców
inwentaryzacji geodezyjnej,
6) ubezpieczenie budowy z tytułu zniszczenia wykonanych robót i materiałów podczas budowy
oraz zniszczenia własności prywatnej osób trzecich, spowodowanego działaniami lub
niedopatrzeniami Wykonawców,
7) przygotowanie i złożenie wszystkich wymaganych dokumentów u gestora sieci
kanalizacyjnej,
8) wykonanie dokumentacji powykonawczej z uwzględnieniem dokumentacji geodezyjnej,
zawierającej wyniki geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej wniesionej do Państwowych
Zasobów Geodezyjnych i Kartograficznych oraz informację o zgodności usytuowania obiektu
z projektem zagospodarowania działki lub terenu lub odstępstwach od tego projektu,
sporządzoną przez osobę wykonującą samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii
oraz posiadającą odpowiednie uprawnienia zawodowe.
Organizację, zagospodarowanie i utrzymanie zaplecza budowy Wykonawca wykona we własnym
zakresie i na własny koszt. 3. Wymagania technologiczne i materiałowe
Przy realizacji prac budowlano-montażowych należy stosować materiały wskazane w projektach
budowlanych.
Materiały użyte do wykonania przewodów nie powinny mieć widocznych uszkodzeń na powierzchni
zewnętrznej. Każda rura i kształtka powinna być fabrycznie oznakowana z podaniem nazwy
producenta, rodzaju materiału, średnicy zewnętrznej w mm, grubości ścianki, daty produkcji,
obowiązującej normy.
4. Ogólne warunki wykonania i odbioru robót
Roboty budowlano-montażowe oraz pomiary i badania należy realizować zgodnie z projektem
budowlanym. Wykonawca jest zobowiązany również do przestrzegania prawa polskiego w trakcie
realizacji i ukończenia robót.
Podstawą rozpoczęcia robót budowlano - montażowych jest pisemne zgłoszenie o rozpoczęciu prac u
gestora sieci kanalizacyjnej.
Podczas realizacji robót wykonawca będzie przestrzegał przepisów dotyczących bezpieczeństwa i
higieny pracy oraz bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
Wykonawca odpowiada za ochronę instalacji na powierzchni ziemi i za urządzenia podziemne, takie
jak rurociągi, kable itp. oraz uzyska od właścicieli tych urządzeń potwierdzenie informacji
dotyczących ich lokalizacji. Wykonawca zapewni właściwe oznakowanie i zabezpieczenie przed
uszkodzeniem tych instalacji i urządzeń w czasie trwania budowy. Wykonawca będzie odpowiadać za
wszelkie spowodowane przez jego działania uszkodzenia instalacji na powierzchni ziemi i urządzeń
podziemnych.
Odwodnienie wykopów i terenu robót winno być realizowane przez Wykonawcę w przypadku
wystąpienia w czasie prowadzenia robót wód powierzchniowych lub wód podskórnych. Roboty montażowe
Każdorazowo należy wykonać zabezpieczenia istniejącego uzbrojenia podziemnego znajdującego się
na trasie wykopów. Koszt związany z wykonaniem niezbędnego zabezpieczenia uzbrojenia
podziemnego należy ująć w koszcie budowy. Jeżeli nieznana jest rzeczywista rzędna istniejącego
uzbrojenia w miejscu kolizji, należy wykonać odkrywki celem ustalenia jego prawdziwego położenia.
W rejonie kolizji wszystkie prace należy prowadzić ręcznie z zachowaniem szczególnej ostrożności.
Kontrola jakości robót
Kontrola robót podlegających zakryciu, w szczególności powinna obejmować:
- sprawdzenie zgodności ułożenia przewodów i studni kanalizacyjnych z dokumentacją projektową,
- sprawdzenie rzędnych posadowienia przewodów i studni kanalizacyjnych (wykonanie geodezyjnego
szkicu roboczego).
Odbiorowi robót zanikających i ulegających zakryciu podlegają:
- podłoża, podsypki,
- zasypanie wykopu, zagęszczenie zasypki,
- roboty montażowe wykonania rurociągów ułożonych w ziemi,
- wykonane studzienki kanalizacyjne. Protokół odbioru technicznego robót podlegających zakryciu spisany zostanie przez Wykonawcę
w obecności przedstawiciela Właściciela nieruchomości, Zamawiającego i gestora sieci. Komisyjny
odbiór prac nastąpi w terminie ustalonym z Zamawiającym po zgłoszeniu Wykonawcy o zakończeniu
robót montażowych i gotowości do odbioru.
Próby i odbiór kanalizacji należy prowadzić dla poszczególnych odcinków zgodnie z warunkami
określonymi w PN-92/B-10735 - „Przewody kanalizacyjne; Wymagania i badania przy odbiorze",
PN-EN 1610 „Budowa i badania przewodów kanalizacyjnych" oraz w zeszycie nr 9 „Warunki
techniczne wykonania i odbioru sieci kanalizacyjnych" Warszawa sierpień 2003 r. wydanym przez
COBRTI Instal.
Odbiór końcowy poszczególnych podłączeń
Jest to odbiór całkowitego pojedynczego podłączenia, potwierdzony stosownym protokołem
podpisanym przez Zamawiającego, gestora sieci, Wykonawcę i Właściciela nieruchomości, po
wykonaniu wszystkich prac dla pojedynczego podłączenia.
Do protokołu należy przedłożyć następujące dokumenty:
- protokół odbioru technicznego robót podlegających zakryciu,
- deklaracje zgodności, atesty na wbudowane materiały,
- szkic inwentaryzacji geodezyjnej dotyczący wykonanych robót.
Odbiór końcowy wykonania wszystkich podłączeń
Po wykonaniu przedmiotu zamówienia, zostanie dokonany komisyjny odbiór końcowy wykonania
wszystkich podłączeń, w terminie ustalonym z Zamawiającym po zgłoszeniu Wykonawcy o
zakończeniu robót i gotowości do odbioru. Podpisanie bezusterkowego odbioru końcowego
przedsięwzięcia uwarunkowane jest podpisaniem protokołów odbiorów końcowych poszczególnych
podłączeń wchodzących w skład Zamówienia. Odbiór końcowy Umowy
Protokół odbioru końcowego umowy zostanie podpisany po przekazaniu Zamawiającemu kompletnej
dokumentacji powykonawczej z uwzględnieniem dokumentacji geodezyjnej, zawierającej wyniki
geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, wniesionej do Państwowych Zasobów Geodezyjnych i
Kartograficznych oraz informacji o zgodności usytuowania obiektu z projektem zagospodarowania
działki lub terenu lub odstępstwach od tego projektu, sporządzoną przez osobę wykonującą
samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii oraz posiadającą odpowiednie uprawnienia
zawodowe.
UWAGA:
Zamawiający wymaga w zakresie realizacji zamówienia zatrudnienia przez Wykonawcę
i Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane niżej czynności:
roboty instalacyjno-montażowe
Załączniki:
Od 1 do 34 - projekty budowlane
35 - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45232460-4 - Roboty sanitarne

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 208706,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 587564,85 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 208706,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „Wodociągi i Kanalizacja - Zgierz" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 472320756

7.3.3) Ulica: A. Struga 45

7.3.4) Miejscowość: Zgierz

7.3.5) Kod pocztowy: 95-100

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-06-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 208706,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2021-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2021-08-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane