Modernizacja infrastruktury przystankowej w Bytomiu w ramach zadania powiatowego oraz zadania gminnego „Budowa i przebudowa przystanków komunikacji miejskiej”
Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00160187
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00160187/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-25 15:29
- Lokalizacja
- Bytom, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-19e1e378-f5d7-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6262791135
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00160187 z dnia 2021-08-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury przystankowej w Bytomiu w ramach zadania powiatowego oraz zadania gminnego „Budowa i przebudowa przystanków komunikacji miejskiej”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg i Mostów w Bytomiu
1.3.) Oddział zamawiającego: MZDIM Bytom
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240136989
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Smolenia 35
1.5.2.) Miejscowość: Bytom
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-902
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.7.) Numer telefonu: 323969726
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mzdim.bytom.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mzdim-bytom.logintrade.net/rejestracja/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja infrastruktury przystankowej w Bytomiu w ramach zadania powiatowego oraz zadania gminnego „Budowa i przebudowa przystanków komunikacji miejskiej”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-19e1e378-f5d7-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00160187
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001880/19/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Modernizacja infrastruktury przystankowej w ramach zadania gminnego i powiatowego "Budowa i przebudowa przystanków komunikacji miejskiej"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00143035/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DNP.260.36.2021.TP2.RB
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 449460,97 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn. Modernizacja infrastruktury przystankowej w Bytomiu w ramach zadania powiatowego „Budowa i przebudowa przystanków komunikacji miejskiej” oraz z ramach zadania gminnego „Budowa i przebudowa przystanków komunikacji miejskiej”.
2. Realizacja zadania powiatowego obejmuje m. in. następujące prace:
1) przebudowę zatoki autobusowej w rejonie Urzędu Miasta przy ul. Wrocławskiej:
- budowa nawierzchni zatoki z kostki kamiennej,
- przebudowa nawierzchni chodnika na przystanku wraz z zabudową nawierzchni „integracyjnej” i pasami prowadzącymi dla osób niewidomych,
- przestawienie wiaty przystankowej,
- montaż lampy oświetlenia,
- docelowa organizacja ruchu,
- zakup i montaż tablicy pamiątkowej, informującej o otrzymaniu dotacji
z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na realizację zadania.
2) budowę zatoki autobusowej przy ulicy Żołnierska – Jagodnik:
- budowę nowej normatywnej zatoki autobusowej wraz z wiatą przystankową,
- budowę chodnika i peronu przystankowego wraz z nawierzchnią „integracyjną”,
- doświetlenie przejścia dla pieszych,
- przebudowę odwodnienia,
- docelową organizację ruchu,
- zakup i montaż tablicy pamiątkowej, informującej o otrzymaniu dotacji z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na realizację zadania.
3. Realizacja zadania gminnego obejmuje m. in. następujące prace:
1) przebudowę przystanku autobusowego „Pętla Górniki” przy ulicy Gajowej:
- budowę chodnika z kostki betonowej wraz z nawierzchnią „integracyjną”,
- budowę peronu przystankowego wraz z wiatą,
- zabudowę lampy oświetlenia ulicznego,
- korektę geometrii zjazdu z ul. Żołnierskiej,
- docelową organizacja ruchu,
- zakup i montaż tablicy pamiątkowej, informującej o otrzymaniu dotacji z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na realizację zadania.
4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia (Załącznik nr 4) oraz:
1) dla przystanku w rejonie Urzędu Miasta przy ul. Wrocławskiej w Bytomiu:
- przedmiarze robót (Załącznik nr 5a),
- dokumentacji technicznej (Załącznik nr 5b),
- Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) (Załącznik nr 5c),
- docelowej organizacji ruchu (Załącznik nr 5d),
2) dla przystanku ulicy Żołnierska – Jagodnik w Bytomiu:
- przedmiarze robót (Załącznik nr 6a),
- dokumentacji technicznej (Załącznik nr 6b),
- Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) (Załącznik nr 6c),
- docelowej organizacji ruchu (Załącznik nr 6d),
3) dla przystanku „Pętla Górniki” przy ulicy Gajowej w Bytomiu:
- przedmiarze robót (Załącznik nr 7a),
- dokumentacji technicznej (Załącznik nr 7b),
- Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) (Załącznik nr 7c),
- docelowej organizacji ruchu (Załącznik nr 7d),
stanowiących odpowiednie załączniki do SWZ.
Projekty docelowej organizacji ruchu są na etapie zatwierdzania przez odpowiednie instytucje. Zamawiający informuje, że mogą wystąpić niewielkie zmiany w dołączonych projektach.
5. W wycenie robót Wykonawca winien uwzględnić koszty opracowania oraz wykonania tymczasowej organizacji ruchu na czas realizacji robót, która podlega zatwierdzeniu przez Prezydenta Miasta Bytomia lub w jego imieniu przez Wydział Komunalny – Referat Transportu Lokalnego Urzędu Miejskiego w Bytomiu oraz koszty oznakowania pionowego i poziomego na czas prowadzenia robót. Wykonawca w porozumieniu z Zamawiającym winien uzgodnić z Zarządem Transportu Metropolitarnego w Katowicach, ul. Barbary 21A lokalizację przystanków zastępczych na czas realizacji robót.
6. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych polegających m.in.: robotach przygotowawczych i rozbiórkowych, robotach ziemnych, robotach związanych z wykonaniem podbudowy i nawierzchni, wykonaniem odwodnienia powierzchniowego, pozostałych robotach różnych.
7. Materiały pozyskane przez Wykonawcę w trakcie realizacji zamówienia stanowią jego własność i winny być przez niego zagospodarowane i / lub zutylizowane.
8. Zamawiający określa minimalny wymagany 36 – miesięczny okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty nawierzchniowe oraz zastosowane materiały, liczony od dnia końcowego odbioru robót (zgodnie z protokołem końcowym), z wyłączeniem zieleni (krzewy żywopłotowe), gdzie okres gwarancji wynosi 12 miesięcy od momentu wegetacji. Zaoferowany przez Wykonawcę okres gwarancji i rękojmi na wykonane roboty nawierzchniowe oraz zastosowane materiały będzie stanowił jedno z kryteriów oceny ofert, zgodnie z rozdziałem XVIII SWZ.
9. W przypadku, gdy na określone urządzenia bądź ich elementy producent udziela standardowo dłuższej niż minimalnie bądź maksymalnie punktowany okres gwarancji, Wykonawca zobowiązany jest do przekazania w dniu odbioru przedmiotu zamówienia Zamawiającemu, w formie cesji, uprawnień gwarancyjnych i warunków oraz obowiązków z nich wynikających, które zostały opisane w dostarczonych Zamawiającemu kartach produktu, katalogach, kartach gwarancyjnych itp. dokumentach lub oświadczeniach producenta. W takim przypadku uprawnienia z tytułu gwarancji, jak i obowiązki związane z przestrzeganiem jej warunków, w tym konserwacją, serwisem, po upływie okresu zaoferowanego w ofercie przez Wykonawcę, przechodzą na Zamawiającego.
10. Podczas prowadzenia robót w pasie drogowym Wykonawca jest zobowiązany dokonać ich prawidłowego oznakowania zgodnie z opracowanymi i zatwierdzonymi przez Prezydenta M. Bytomia projektami tymczasowej organizacji ruchu, oraz zgodnie z załącznikiem do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 03.07.2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach (t.j. Dz. U. 2019 poz. 2311 z późn. zm.).
11. Wykonawca jest zobowiązany do wykonania geodezyjnej dokumentacji powykonawczej (5 egzemplarzy) z naniesieniem na zasoby Wydziału Geodezji UM Bytom wraz z wersją elektroniczną wykonaną w formatach dwg. lub dxf.
12. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26.06.1974 r. - Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 z późn. zm.) obejmują czynności w zakresie robót nawierzchniowych. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy w sprawie zamówienia stanowiącym odpowiednio Załącznik nr 4 do SWZ.
13. Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP.
14. Zamawiający dopuszcza na etapie realizacji zamówienia rozwiązania równoważne w stosunku do wskazanych w dokumentacji postępowania. Wykonawca, który zamierza zastosować rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać na etapie realizacji zamówienia, że proponowane rozwiązania spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Za rozwiązania równoważne uznane będzie wykonanie prac przy wykorzystaniu technologii, materiałów i sprzętu innego, niż określone w dokumentacji postępowania pod warunkiem, że ich parametry nie będą gorsze niż określone
w dokumentacji postępowania i zostaną zaakceptowane przez Zamawiającego. Do realizacji prac mogą być stosowane urządzenia lub wyroby równoważne o minimalnych parametrach technicznych, jak wskazane w dokumentacji postępowania.
15. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Zamawiający zaleca dokonanie wizji w terenie, w celu sprawdzenia warunków związanych z wykonaniem robót będących przedmiotem zamówienia, w zakresie skalkulowania ceny przez Wykonawcę.
16. Zamawiający informuje, że zamówienie jest dofinansowane ze środków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii w ramach Programu działań na rzecz ograniczenia niskiej emisji w roku 2021.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu złożono 1 ofertę. W wyniku przeprowadzonej oceny oferty, ofertę odrzucono na podstawie art. 255 pkt. 2 ustawy.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-08-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |