„Budowa drogi gminnej od km 0+003,15 do km 0+415,40 wraz z budową sięgaczy od km 0+164,41 do km 0+038,29 oraz od km 0+244,60 do km 0+062,19 w Libiążu, Gmina Libiąż”.
GMINA LIBIĄŻ URZĄD MIEJSKI W LIBIĄŻU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00160603
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00160603/02
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-08-26 09:52
- Lokalizacja
- Libiąż, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-723bfa9a-da59-11eb-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6282260168
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00160603 z dnia 2021-08-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa drogi gminnej od km 0+003,15 do km 0+415,40
wraz z budową sięgaczy od km 0+164,41 do km 0+038,29
oraz od km 0+244,60 do km 0+062,19 w Libiążu, Gmina Libiąż”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LIBIĄŻ URZĄD MIEJSKI W LIBIĄŻU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257989
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Działkowa 1
1.5.2.) Miejscowość: Libiąż
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-590
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: +48326249200
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ezamowienia@libiaz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.libiaz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa drogi gminnej od km 0+003,15 do km 0+415,40wraz z budową sięgaczy od km 0+164,41 do km 0+038,29
oraz od km 0+244,60 do km 0+062,19 w Libiążu, Gmina Libiąż”.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-723bfa9a-da59-11eb-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00160603
2.6.) Wersja ogłoszenia: 02
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-08-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00021159/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Budowa drogi gminnej od km 0+003,15 do km 0+415,40 wraz z budową sięgaczy od km 0+164.41 do km 0+038,29 oraz od km 0+244,60 do km 0+062,19 w Libiążu, Gmina Libiąż.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00101829/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2051320,37 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Budowa drogi gminnej od km 0+003,15 do km 0+415,40 wraz z budową sięgaczy od km 0+164,41 do km 0+038,29 oraz od km 0+244,60 do km 0+062,19 w Libiążu, Gmina Libiąż”.
2. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na budowie drogi wewnętrznej o nawierzchni z betonu asfaltowego dowiązanej do Alei Jana Pawła II w Libiążu, przebudowie drogi wewnętrznej, budowie chodnika, budowie odwodnienia poprzez wpusty ściekowe, wycince istniejącej zieleni, wykonaniu zieleńca, wykonaniu skarp oraz wykonaniu oświetlenia ulicznego.
Projekt obejmuje cały zakres robót budowlanych „Budowa drogi gminnej od km 0+003,15 do km 0+415,40 wraz z budową sięgaczy od km 0+164,41 do km 0+038,29 oraz od km 0+244,60 do km 0+062,19 w Libiążu, Gmina Libiąż” natomiast zakres objęty przedmiotowym postępowaniem nie obejmuje robót, które już zostały wykonane,
tj. budowy odcinka kanalizacji deszczowej D1-D13 i budowy odcinka kanalizacji sanitarnej S1-S8.
3. Miejsce wykonania zamówienia: działki nr 5717/4, 5717/9, 5717/10, 5717/11, 5717/12, 5717/13, 5717/14, 5717/21, 5717/22, 5717/23, 5717/24, 5717/25, 5717/26, 5717/28, 5717/30, 5717/34 obr. 0001 Libiąż Mały, jedn. ewid. 120304_4 Libiąż Miasto, położone w rejonie al. Jana Pawła II w Libiążu.
Uwaga:
Wykaz działek podany w przedmiarze robót (załącznik nr 24 do SWZ) obejmuje podział działek dokonany po wydaniu prawomocnej decyzji nr 784/2018 o pozwoleniu na budowę (załącznik nr 25 do SWZ).
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają załączniki do SWZ, tj.:
- Projekt budowlany Tom I (załącznik nr 10 do SWZ),
- Projekt budowlany Tom II (załącznik nr 11 do SWZ),
- Projekt wykonawczy – Branża drogowa (załącznik nr 12 do SWZ),
- Projekt wykonawczy – Branża elektryczna – oświetlenie (załącznik nr 13 do SWZ),
- Projekt wykonawczy – Branża sanitarna – kanalizacja deszczowa (załącznik nr 14 do SWZ),
- Projekt wykonawczy – Branża sanitarna – kanalizacja sanitarna (załącznik nr 15 do SWZ),
- Projekt wykonawczy – Branża sanitarna – sieć wodociągowa (załącznik nr 16 do SWZ),
- Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – Branża drogowa (załącznik nr 17 do SWZ),
- Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – Branża elektryczna – oświetlenie (załącznik nr 18 do SWZ),
- Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – Branża sanitarna – kanalizacja deszczowa (załącznik nr 19 do SWZ),
- Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót –Branża sanitarna – kanalizacja sanitarna (załącznik nr 20 do SWZ),
- Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót –Branża sanitarna – Sieć wodociągowa (załącznik nr 21 do SWZ),
- Projekt stałej organizacji ruchu (załącznik nr 22 do SWZ),
- Opinia geotechniczna pod projektowane drogi w rejonie ul. Jana Pawła II w Libiążu (załącznik nr 23 do SWZ),
- pomocniczo Przedmiar robót (załącznik nr 24 do SWZ).
Uwaga: Wyżej wymieniona dokumentacja wraz z decyzją o pozwolenie na budowę pod nazwą inwestycji: Budowa gminnej drogi dojazdowej do istniejących i nowych terenów inwestycyjnych na os. Flagówka w Libiążu.
Rozwiązania równoważne:
Jeżeli dokumentacja, ST lub przedmiar robót wskazywałyby znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę (zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób) oraz mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów Zamawiający, zgodnie z art. 99 Pzp, dopuszcza składanie produktów równoważnych.
Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać oferowane produkty, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania produktów zawarte m.in. w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, na stronach internetowych producentów.
Operowanie przykładowymi nazwami, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami produktów ma wyłącznie charakter przykładowy.
Zamawiający wskazując oznaczenie konkretnego produktu, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą stosownych dokumentów, uwiarygodniających te produkty.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego SWZ jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów użytkowych, funkcjonalnych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym SWZ.
5. Poza wyżej wymienionym zakresem zamówienia wykonawca zobowiązany jest do:
1) zapewnienia obsługi geodezyjnej w zakresie koniecznym do wykonania inwestycji, jak: tyczenie, bieżącą obsługę w trakcie realizacji inwestycji oraz wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej z naniesieniem wyników na zasoby geodezyjne,
2) dostarczenia w dniu następnym po dniu podpisania umowy oświadczenia kierownika budowy o przyjęciu obowiązku kierowania budową, zaświadczenia o wpisie na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego wraz z potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopią posiadanych uprawnień;
3) opracowania i dostarczenia na zasadach określonych w §2 umowy harmonogramu rzeczowego – finansowego robót w ciągu 14 dni od daty podpisania umowy,
4) zlecenia jednostkom specjalistycznym nadzoru nad istniejącym uzbrojeniem terenu w miejscach kolizji i zbliżeń oraz wykonania ewentualnych zabezpieczeń dodatkowych, zaleconych przez właścicieli lub użytkowników uzbrojenia w wydanych uzgodnieniach
i w trakcie robót;
5) przed przystąpieniem do robót budowlanych zawiadomić właściwy organ o rozpoczęciu robót;
6) sporządzenia projektu organizacji ruchu na czas wykonywania robót wraz z uzyskaniem wymaganych uzgodnień oraz wykonanie w oparciu o ten projekt zmiany oznakowania na okres prowadzenia robót, a w sytuacji konieczności zajęcia pasa drogowego na czas robót – uzyskania zezwolenia zarządcy drogi na prowadzenie robót w pasie drogowym oraz uiszczenia opłat;
7) aktualizacji koniecznych opinii i wymaganych uzgodnień dot. projektu docelowej organizacji ruchu oraz wykonanie w oparciu o ten projekt zmiany oznakowania po ukończeniu robót oraz pozyskanie aktualizacji uzgodnień branżowych;
8) zabezpieczenia robót zgodnie z przepisami BHP, przepisami o ruchu drogowym;
9) zapewnienia ciągłości ruchu na czas prowadzenia robót;
10) wykonania i utrzymania zabezpieczenia robót i placu budowy przed dostępem osób trzecich podczas wykonywania robót;
11) wykonania prób i badań zgodnie ze specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót;
12) regulacji wysokości istniejących studni i urządzeń drogowych,
13) zamieszczenie tablicy informacyjnej budowy w widocznym miejscu zgodnie z Prawem Budowlanym oraz wykonanie i montaż tablicy informacyjnej o dofinansowaniu na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych;
14) sporządzenia dokumentacji powykonawczej z materiałami niezbędnymi do zgłoszenia zakończenia budowy.
6. Zgodnie z art. 95 ustawy Pzp:
1) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zatrudniali na podstawie stosunku pracy w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy z dnia 26 czerwca 1974 r. (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 1320 ze zm.), osoby wykonujące wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie. Wymóg zatrudnienia dotyczy wyłącznie osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonaniem robót objętych niniejszym zamówieniem, czyli tzw. pracowników fizycznych. Wymóg nie dotyczy między innymi osób kierujących budową, dostawców materiałów budowlanych.
2) Zatrudnianie pracowników na podstawie stosunku pracy powinno trwać przez cały okres realizacji robót.
3) Zamawiający na każdym etapie prac uprawniony jest do kontrolowania, czy osoby wykonujące czynności bezpośrednio związane z realizacją przedmiotu zamówienia na terenie budowy pozostają w stosunku pracy z Wykonawcą lub Podwykonawcami.
4) W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
5) Sposób weryfikacji zatrudnienia osób, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia przez Wykonawcę tych wymagań zawarto w dokumentach zamówienia: projektowane postanowienia umowy – wzór umowy (załącznik nr 8 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1799251,35 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2810863,31 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1799251,35 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Transportowe WIKOS FRESH Michał Strzelec
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6282262799
7.3.3) Ulica: ul. Adama Mickiewicza 72 Wygiełzów
7.3.4) Miejscowość: Babice
7.3.5) Kod pocztowy: 32-551
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-08-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1799251,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 304 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin wykonania zamówienia: do 304 dni liczone od dnia podpisania umowy.| 2021-08-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |